Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5785&start=15

Ястия,който могат да се приготвят в микровълнова фурна?
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Майка ми прави страхотни гъби с лук на фурна. Всичко се реже на големи парчета, отгоре се слагат големи парчета масло или маргарин, поръсва се с настърган кашкавал и се пече в захлупено йенско на 750W за около 20 мин. Моя мъж си облизва пръстите, за жалост аз гъби много не обичам.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия дни се поазрових в нета и намерих няколко рецепти за сандвичи и лесни неща за приготвяне, за жалост още не съм ги опитала, но ако някой реши да ги пробва, да сподели дали са се получили:

Сандвич със сирене
Продукти (за 4 порции):
200 гр.сирене, 50 гр. масло или маргарин,
1 домат, 500 гр. хляб
Нарежете хляба на тънки филийки, намажете ги с маслото, подредете филийките сирене, а най-отгоре сложете кръгчете от домата. Печете 1 минута при 600 вата.

Сандвич с яйца и кашкавал
Продукти (за 4 порции):
200 гр. кашкавал, 50 гр. масло или маргарин,
2 яйца, 2 домата, 500 гр. хляб,
4 супени лъжици ситно нарязан магданоз
Нарежете хляба на тънки филийки и ги намажете с маслото (маргарина). Отгоре поставете тънко парче кашкавал. Разбийте яйцата и ги разбъркайте със ситно нарязания магданоз. Намажете филийките с яйчената смес и ги печете 1/2 - 1 минута при 650 вата.
Консумират се веднага, гарнирани с филийки домати.

Принцеси
Продукти (за 4 порции):
300 г кайма (смес), 50 г масло или маргарин,
50 г кашкавал, 500 г хляб, смлян черен пипер,
сол, 1 глава кромид лук.
Омесете каймата с разтопеното масло или маргарин, нарязания на ситни кубчета кашкавал и подправките. Нарежете хляба на тънки филийки и ги намажете с приготвената смес. Печете 1 минута при 600 вата.

Сандвич с колбас
Продукти (за 4 порции):
200 г колбаси (телешки салам, хамбургски салам, шунка),
100 г кашкавал, 3 яйца, 50 г масло или маргарин,
2 домата, 500 г хляб, няколко стръкчета магданоз,
2 супени лъжици брашно.
Разбийте добре яйцата и като бъркате непрекъснато, прибавете настъргания кашкавал, размесен с брашното, нарязания на кубчета колбас и ситно нарязания магданоз.
Печете 1/2-1 минута при 600 вата.
Поднесете сандвичите, украсени с кръгчета от доматите и листенца от магданоза.

Омлет със сирене
Продукти (за 4 порции):
8 яйца, 4 супени лъжици натрошено сирене,
40 гр. олио, смлян черен пипер и сол
Разбийте добре яйцата и ги смесете с натрошеното сирене, солта и черния пипер. Времето за печене е 1 - 2 минути при 600 вата.

Пиле с грах в микровълнова фурна
1 глава лук
1–2 с. л. олио
2 пилешки бутчета
500 г грах
1 морков
1 домат
1 кубче пилешки бульон
1/2 ч. л. червен пипер
черен пипер и сол на вкус

Лукът се нарязва, поставя се в йенска тенджера и се полива с олиото. Захлупва се и се задушава 1–2 минути на най-високата степен на микровълновата фурна.
Бутчетата се разделят на две, осоляват се и се поръсват с черен пипер.
Към готовия лук се добавя грахът, отгоре се подреждат бутчетата и нарязаният на едри кубчета морков и се налива 1 ч. ч. вода. Поставя се на средна степен на микровълновата фурна и се задушава под капак 15 минути.
След това отгоре се натрошава пилешкият бульон, поръсва се с червен пипер и се сипва още 1 ч. ч. вода. Задушава се 15 минути под капак, след което хубаво се разбърква.
Доматът се нарязва на кубчета, поставя се в тенджерата и се задушава още 4–5 минути. Преди да се извади, ястието се оставя за 7–8 минути във фурната.

го^re
Toni_Jeleva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз единственото, което правя в микровълновата печка са сандвичи, задуших веднъж картофи с масло, добре станаха, но за мен най-удобно си е готварската печка Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
atanaska

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

КОГАТО СЕ НАНЕСОХМЕ В АПАРТАМЕНТА ИМАХ САМО ЕДННА МИКРОВЪЛНОВА ПЕЧКА,ТАКА,ЧЕ ЗНАМ ТУЙ-ОНУЙ.ГОТВЕЛА СЪМ ПИЛЕ КАТО ПОЛЗВАХ ОТ ОНЕЗИ ТОРБИЧКИ ЗА ПЕЧЕНЕ.ГОТВИЛА СЪМ МУСАКА,ПЪЛНЕНИ ЧУШКИ,КРЕМЧЕТА И ДР

го^re
Андреева
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вкусни картофки
Обелват се и се нарязват картофи,на по-едрички парчета.Слагат се в йенска тенджера с капак.Може и гъбки да се добавят.Повечко олио,1-2 бульона,леко се напръсква с вода,хубаво се разбърква и се пуска на максимална мощност за 30 мин,под капак.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com