Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5662

Намаляне на кърмата след започване на захранването

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Perina
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2007 11:47 pm    Заглавие: Намаляне на кърмата след започване на захранването Отговорете с цитат

Здравейте момичета! Съжалявам ако и друг път сте засегали тази тема, но просто не съм много редовна в сайта, а и времето ми е ограничено.

Всички говорят за късното захранване - и аз се реших да захраня моето момиченце след 6 месец. Всичко потръгна добре, сега тя е на 7 месеца и с охота яде всичките видове пюрета. Но сега вече е време да заместя и още едно от храненията. И тук изпадам в паника - имам страшно много кърма. За изцеждане и дума не може да става, защото положението ми се влушава - след изцеждането имам повече мляко и в гърдата ми се образуват бучки - а последствията са ужасни - болки, температура. Лечението вече ми е ясно - студени компреси и масажи.

Та, въпросът ми е - има ли някакъв начин да намаля по безболезнено кърмата си? Сега ми предложиха, да намаля количеството вода, което пия, но в тези жеги ... и въпреки всичко гледам да ни пия повече от литър.

Моля ви, споделете и вашия опит. Предварително ви благодаря.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Авг 30, 2007 7:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хе-хе, браво на теб!!! Като за начало, освен студените компреси, налагай гърдите и със зелеви листа. Увиваш гърдата в зелево листо и слагаш отгоре сутиена. Wink Сложи сутиена с една закопчалка назад, така ще е по-стегнат и няма да нахлува толкова много кърма. Не на последно място, е добре да изцеждаш, но само до облекчение, колкото да не пращят от млеко. По този начин, млекото ще се регулира по-бързо!
Желая ти успех! Wink

го^re
lusi_nik

Местожителство: Смолян

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 8:37 pm    Заглавие: Re: Намаляне на кърмата след започване на захранването Отговорете с цитат

Здравей,
и аз имах проблем с едната гърда.Два пъти ми се запушваха каналите.Не съм чувала за студени компреси.Всички ме съветваха да налагам гърдата с топли,но ефекта беше никакъв.Една приятелка ме посъветва да сложа сварен горещ ориз в кърпа и да налагам.Това беше моето спасение.Ако ти се наложи пак използвай този вариант.На мен ми помогна.Успех

го^re
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз пих Бромокриптин,но нямах проблеми преди това.Вземах по 1хапче на ден-половин сутрин и половин вечер и тя си спря от самосебе си.Но трябва да ти го изпише лекар.По-добре се консултирай

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ТРЯБВА ДА ИЗЦЕЖДАШ ПО-МАЛКО ДА ТИ ОЛЕКНЕ.СЛЕД ТОВА ПО-МАЛКО И ТАКА КОЛИЧЕСТВОТО ПОСТЕПЕННО ЩЕ НАМАЛЕЕ.АЗ СЬЩО СЬМ ПОЛЗВАЛА СТУДЕНИ КОМПРЕСИ.ЗНАМ,ЧЕ ИМА И ХАПЧЕТА.

го^re
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diana25 написа:
ТРЯБВА ДА ИЗЦЕЖДАШ ПО-МАЛКО ДА ТИ ОЛЕКНЕ.СЛЕД ТОВА ПО-МАЛКО И ТАКА КОЛИЧЕСТВОТО ПОСТЕПЕННО ЩЕ НАМАЛЕЕ.АЗ СЬЩО СЬМ ПОЛЗВАЛА СТУДЕНИ КОМПРЕСИ.ЗНАМ,ЧЕ ИМА И ХАПЧЕТА.

new
Наистина трябва да се цедиш по малко. Организмът произвежда количеството, което замества изцедената (или изядената от бебето кърма). Както обича да казва моята педиатърка - въпрос на търсене и предлагане. Като има търсене от бебето (в случая от това, че се цедиш) организмът предлага повече. Ако е необходимо консултирай се със специалист, защото не е хубаво да имаш температура и бучки. Да не получиш някакви усложнения.

го^re
мама Ели
Сериозен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumy написа:
diana25 написа:

new
Наистина трябва да се цедиш по малко. Организмът произвежда количеството, което замества изцедената (или изядената от бебето кърма). Както обича да казва моята педиатърка - въпрос на търсене и предлагане. Като има търсене от бебето (в случая от това, че се цедиш) организмът предлага повече. Ако е необходимо консултирай се със специалист, защото не е хубаво да имаш температура и бучки. Да не получиш някакви усложнения.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
genova
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям напълно мненията,че трябва да се цедиш,но по-малко,колкото да не ти пращят така след няколко дни за това хранене, няма да имаш толкова мляко,а по нататък ще спре изцяло да се стича в този час.А съм чувала,че някои жени се пристягат за да им спре кърмата,било болезнено,но имало ефект.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com