Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5537

хранене с кисело мляко
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
verjito
Редовен

Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 2:43 pm    Заглавие: хранене с кисело мляко Отговорете с цитат

Здравейте мамчета искам съвет от вас...........Моето мъниче е почти на 2 месеца а вече сме на изкуствено хранене.Някои майни ми казаха да го храня с кисело мляко.Има ли такива мами дето са си хранили детето по такъв начин и как им е действало.предварително ви благодаря

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titi79
Пристрастен

Местожителство: Кърджали

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,Вержи.Аз съм Таня от Кърджали.Бяхме заедно в Широка лъка,аз бях в курса на Мима николова но сега по темата-мисля че бебока е още малък за к.мляко.То по принцип се дава наи рано след 7-8м.защото е по трудно смилаемо.Но може да питаш педиатъра ако каже че може...даваи.Защо не продължаваш със сухото мляко? new

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако педиатърът не е прочел нищо за новата схема на захранване вероятно ще ти каже да даваш кисело без проблем, но ти недей! Наистина детето е много малко за кисело мляко. Погледни по-надолу има още две теми за киселото мляко и въобще потърси нещичко за захранването - има много информация по въпроса.

го^re
ladybg
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако бебето си хапва АМ по добре не бързай с киселото мляко.В АМ се съдържат редица елементи,които липсват в киселото,особено желязо,което е крайно необходимо за развитието им.Киселото мляко е по-богато на белтъци и соли,които много трудно се усвояват от организма на кърмачетата и може да се стигне до неприятни последици като ацидоза или алергия към белтъка на кравето мялко. Изчакай поне до годинка ако можеш. new

го^re
verjito
Редовен

Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Таня,изобщо не съм предполагала че ще се срещна с някой съученик в този сайт и много се радвам че ми се обади.Как си как я караш?Имаш ли бебче?Надявам се да подържаме връзка тук.ти в кои теми влизаш най-често new

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Алергиите към белтъка на кравето мляко не са чак толкова срещана рядкост. Може да получи астма или атопичен дерматит също и а педиатъра само ще и каже: "А, получили сме алергийка". Педиатрите не четат последните изследвания, не ходят по научни конференции и семинари. Свеовната здравна организация и УНИЦЕФ препоръчват кърмене или АМ до 2 годинка на детето, помисли, не е случайно.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз бих те посъветвала да изчакаш,ние ядем к.м. само за следобедна закуска с бисквити,но така да пие ,да замествам АМ с него още не съм го правила

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
Алергиите към белтъка на кравето мляко не са чак толкова срещана рядкост. Може да получи астма или атопичен дерматит също и а педиатъра само ще и каже: "А, получили сме алергийка". Педиатрите не четат последните изследвания, не ходят по научни конференции и семинари. Свеовната здравна организация и УНИЦЕФ препоръчват кърмене или АМ до 2 годинка на детето, помисли, не е случайно.

new
Абсолютно подкрепям.
И аз съм на същото мнение. Според мен най-голямата лудост, която правят педиатрите е да се препоръчват сокчета и кисело мляко на деца под 8 месеца. АМ както е написала ladybg съдържат всички необходимо за детето витамини и минерали.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Авг 26, 2007 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не давай кисело мляко,не само,че въобще НЕ е по-полезно от АМ,ами и ако седнеш да сметнеш се оказва и че въобще НЕ е по-евтино от АМ.Първо потърси повече инфо,преди да направиш тази стъпка.

го^re
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук аз вече съм на съвсем различно мнение от всички, ако киселото мляко е домашно направено няма да има нищо страшно. Нас като са ни глвдали само с кисело мляко да не ни е станало нещо. Ако се купува хубаво домашно прясно мляко и се подквасва в къщи не виждам какъв е проблема, а и излиза по евтино от сухите млека изчислявала съм го.

го^re
Искрена
Пристрастен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм против храненето с кис.мляко. Изчетох доста, трудно смилаемо е за крехките недоразвити стомахчета и кух други неща, споменати по-горе. Дадох му кис.мляко след 10 я месец и то не замествам адаптираното, а за следобедна закуска с бисквитки, при това изключително рядко давам все още- на година и два месеца е детето ми.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
Тук аз вече съм на съвсем различно мнение от всички, ако киселото мляко е домашно направено няма да има нищо страшно. Нас като са ни глвдали само с кисело мляко да не ни е станало нещо. Ако се купува хубаво домашно прясно мляко и се подквасва в къщи не виждам какъв е проблема, а и излиза по евтино от сухите млека изчислявала съм го.
А как ще си сигурна,че това Хубаво Домашно Прясно Мляко е наистина такова?Не се заяждам,но все пак млякото трябва да е изследвано,за да е сигурно,че е хубаво,т.е. безопасно и с добро качество.Все пак и кравата на баба може да се разболее Wink

го^re
Jilina
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Jilina написа:
А как ще си сигурна,че това Хубаво Домашно Прясно Мляко е наистина такова?Не се заяждам,но все пак млякото трябва да е изследвано,за да е сигурно,че е хубаво,т.е. безопасно и с добро качество.Все пак и кравата на баба може да се разболее Wink

и аз не се заяждам, но теб с какво са те хранили?

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
gabinki написа:
Jilina написа:

и аз не се заяждам, но теб с какво са те хранили?
Ами мен майка ми ме е кърмила и после Да с кисело мляко,ама едно време качеството на храните е било различно,пък и днешните деца са много податливи на алергии и болести.Лично мнение-не го натрапвам

го^re
Jilina
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

знам и уважавам мнението на всеки, но аз си мисля че ако е домашно няма проблем

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com