Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5400&start=30

Кисело мляко- от кога?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо честно казано ми омръзна от лекции кое е правилно и кое не.
А някоя от вас замисляла ли се е по въпроса, че хората пишещи подобни статии в повечето случаи работят за компаниите произвеждащи заместителите.
И друг път съм ви питала: Rumy ти имаш ли диабет и теб с какво са те хранили ?
Аз нямам диабет, а откакто съм навършила 20 дни майка ми ме е хранила с кисело мляко.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 7:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
А някоя от вас замисляла ли се е по въпроса, че хората пишещи подобни статии в повечето случаи работят за компаниите произвеждащи заместителите.
Аз нямам диабет, а откакто съм навършила 20 дни майка ми ме е хранила с кисело мляко.

Говориш неестествени неща. И преди 30 год е имало АМ. Това,че по-голям процент от жените са хранили бебетата си с кис.мляко се вижда.
Знаеш ли колко диабетно болни има в България? Ами колко астматици?
Няма смисъл да те упреквам, а и не искам. Но, когато се изказвате, поне бъдете подготвени!!
При положение, че е доказана вредата от кис. мляко при новородени в ЦЯЛ СВЯТ, не пишете безмислени неща.

го^re
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 7:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:

Jilina
това не са лекции, а мнения. Лекциите са на специалистите. Ние само сме посочили техни статии по въпроса. А такива като теб се опитват да наложат едно мнение на всички, мнение което е отречено от цял свят. Това е неправилното в случая. Посочи само една статия от специалист в която се защитава тезата за ранното даване на кисело мляко на кърмаче. Такава няма. А това какво е правила майка ти и какво правиш ти не може да бъде аргумент, защото си частен случай.
И не съм казала, че детето ти ще се разболее от диабет, а че е по-голяма вероятността да се разболее. Никой не казва, че децата ни ще бъдат болни от детски паралич, ама ги ваксинираме. Ти твоето ваксинира ли го? Или направи както при баба ти навремето. Извинявай, но не може да защитаваш тези отпреди 30-50 год. Просто е глупаво и неадекватно поведение за времето в което живеем.
И още нещо киселото мляко не е заместител на АМ. И никой не отрича ползата от киселото мляко, но и за него си има подходяща възраст и момент от който можеш да го даваш. Ако беше добре от родилното щяха да ни изписват с кофичка кисело мляко, защото много специалисти също работят и в мандрите, ама не пишат, че киселото мляко е много полезно за кърмачета.
Извинявай по темата е писано много и споровете са излишни и на мен много ми омръзна.

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
Айде сега и аз да ви кажа нещо. АМ всички видове запичат Ива и вече от седмица й давам кисело мляко с малко водичка и захар и много й харесва. Нещото което аз правя за да не се получат анемии и тем подобни, е че й давам 3-4 пъти на ден кисело мляко и 3 пъти на ден АМ. Но да се уточня - давам й само домашно подквасено КМ и млякото е козе и е изследвано. Научно доказано, е че козето мляко е най - близко до майчината кърма. И да ви кажа, че вече не сме с проблемно акане.
Айде сега тези които са противници на даването на кисело мляко да ми кажат да не й давам, защото ще й стане нещо. На детето нищо му няма даже и вече започна нещо да не харесва АМ.
Вие опитвали ли сте адаптираното мляко? Аз не бих го пила.

И аз по същия начин давах смесено-козе мляко и АМ,един ден просто отказа да пие АМ и аз го спрях-продължих с козето мляко-педи нищо не каза.Впрочем каза ми същото като и ти-че козето мляко е най-близко до майчината кърма.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мама Ели
Сериозен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
Напьлно сьм сьгласна!!! new

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах да давам кисело мляко от 8-я месец, просто защото отказа да яде адпатираното мляко.

го^re
Пуполино
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кисело мляко опита малко преди да стане на годинка.

го^re
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Беше на 5 месеца и половина, когато му дадох с лъжичка без захар и го хареса.

го^re
d11i
Редовен

Местожителство: Елена

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз започнах отскоро да давам по малко квасено мляко, разредено с вода и добавям малко АМ.от купените кис.млека Алекс го боли стомахчето

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пьк в "книга за майката"на Христо Михов четах,че е голяма грешка да се дава козе мляко на децата,защото от него развивали анемии. Rolling Eyes

го^re
katerinakk

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2007 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добре е да започнеш да даваш кисело мляко след 9-тият месец не по рано.Като марка кисело мляко биь ти препорачала да взимаш Елена от 2% и синята Герма.Чела сам статистики и излиза че те са наи-добри.

го^re
silviq_83
Начинаещ

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 12:56 pm    Заглавие: против кисело мляко Отговорете с цитат

Rumy напално те подрекям аз също съм много против киселото мляко ние сме почти на година и не съм давала кисело мляко няма и да дам скоро
сега сме на НАН2 след годинката мисля да мина на Нестле джуниар пък и Стилян е много къпризен спрямо яденето и не вярвам да поеме киселото мляко и аз много съм спорела за това кисело мляко с много хора но всички мислят че с киселото мляко излиза по евтино и затова го дават защото кутията с сухото мляко барзо сваршвала имам приятелка която даваше на нейтото момиченце кисело мляко рано рано нямаше 2 месеца и като започна да повраща после лечебни млека работи докато я оправят

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 4:16 pm    Заглавие: Re: против кисело мляко Отговорете с цитат

silviq_83 написа:
Rumy напално те подрекям аз също съм много против киселото мляко ние сме почти на година и не съм давала кисело мляко няма и да дам скоро
сега сме на НАН2 след годинката мисля да мина на Нестле джуниар пък и Стилян е много къпризен спрямо яденето и не вярвам да поеме киселото мляко и аз много съм спорела за това кисело мляко с много хора но всички мислят че с киселото мляко излиза по евтино и затова го дават защото кутията с сухото мляко барзо сваршвала имам приятелка която даваше на нейтото момиченце кисело мляко рано рано нямаше 2 месеца и като започна да повраща после лечебни млека работи докато я оправят

silviq_83
Моята дъщеричка, която е на почти 2 години и 3 месеца също е много капризна на ядене. Пробвали сме какви ли не АМ - харесваше Аптамил до един момент, после и него отказа, от около година сме на Lactana 3 BIO с пробиотици и това е единственото мляко, което пие. Яде и кисело мляко, но само засега БИО кисело мляко. Давам и го когато се събуди след обяд. Кисело мляко започнах да давам доста късно. Синът ми е на 4 месеца и е на Лактана 1.
А за цената си много права обаче това е едно много погрешно мислене, освен ако млякото не си го правят домашно. А тогава пък за вредата му да не говорим. Храненето на едно бебе с кисело мляко или с АМ като цена излиза почти едно и също. Аз с една кутия Лактана 3, която е 750 гр. и струва 21,40 ст. при хранене всяка сутрин с 240 ml. разтворено АМ изкарвам около 20 дни. Нека да сметнем ако се купува всеки ден по една кофичка кисело мляко колко пари излиза. Пълни измишльотини. Това с киселото мляко е бабината теория за гледане на децата дето после след госини ще си скубем косите new.
Ама нали знаеш всеки сам трябва да прави най-доброто за своето дете - сам решава и сам си носи отговорностите.

го^re
stefunger

Местожителство: ПАЗАРДЖИК

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 1:16 am    Заглавие: кисело мляко откога Отговорете с цитат

нащата лична лекарка каза от осмия месец само като добавка при приготвяне на следобедната закуска

го^re
drum4eva
Отличник

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме на кисело мляко от около месец.Давам му и АМ.Едното ни хранене е с кисело, а другото с АМ.Понякога и за следобедна закуска му давам плодово кисело мляко.Много го харесва.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com