Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5313

ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБО
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ILINA
Пристрастен

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:57 am    Заглавие: ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБО Отговорете с цитат

Извинете ме ако темата се дублира, ни е можах да намеря такава. Искам да ви питам от кои месец започва да се дават сокчета,по колко грама и от кога пюренцата.А някой знае ли дали може да се ДАВАТ new сокове от целина,магданоз....Много ви благодаря,че голяма каша ми се струва с това захранване и ме е страх да не объркам нещо.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки сам решава кога да захрани и с какво.По въпроса със сокчето аз лично дадох от 2 месец.Започнах с ябълка.Отначало давах по 2-3 лъжички и после стигнах до 20-30 мл.
За зеленчуковите пюрета започнах да ги давам от 3 месец.Първото което дадох беше картоф и морков.Започва се също с няколко лъжички и постепенно увеличаваш количеството като дохранваш с кърма или АМ.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах към 4-тия месец със сок от ябълка и морков,още първия път му дадох към 30-40мл изпи си ги и после нямаше последствия,после му дадох от плодовите пюрета на Ганчев,след това зеленчукови,месни и така..

го^re
Ая
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бебето се захранва между 4-6 месец. До 6 месец не се дава нищо друго освен кърма или АМ. Сокчета или пюрета по-рано е погрешно да се дават. Бебето може да получи колики, освен това натоварваш бъбреците. Дори и да не покаже реакция, след време бързането ще си даде своето отражение. Към 6 месец можеш да започнеш с еднокомпонетно зеленчуково пюре или каша. Дали каша и пюре не мога да ти кажа, защото съм чела и за единия, и за другия вариант. По принцип кашите са по-хранителни. Въвеждането на твърдите храни се прави постепенно. Като се започва с по 1-2 лъжички и следиш дали детето няма да даде алергична реакция. До първата година детето трябва да е основно на млечно хранене, а твърдата храна само допълва. Това са основните принципи на захранването, които са приети и в Бг, но повечето педиатри карат по старите схеми, от които много майки и бебета са пострадали.
Аз лично захраних детето си от 5 месец с картофено пюре. Сега мога да кажа, че избързах, защото детето ми не беше готово. Започна да приема храната след около 2 седмици.
В общи линии е това. Ако имаш по-конкретни въпроси питай!

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Захраних Гергана в 6 месец. На мнение съм, че по-рано не е много добре за стомахчето на детето. Освен това я захраних с плодово пюре, което аз приготвях. Сварявах ябълки. Не със сокчета, защото прясно изцедениете плодове дразнят стомаха много повече отколкото сварените и пасирани.
Но както baby_188 е писала, това всеки го решава сам.

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах на 2м. с сокчета от ябълка и морков.На 3м. й дадох плодово пюре-първо по 2-3л. и после поколкото иска.След това в 4м. й дадох зеленчуково пюре-първо от картоф и морков-замествах и едно хранене.В 5м. и дадох от местните и ги редувах с зеленчуковите.И от 6м. започнахме с кухнята.А за сокчетата от магданоз мисля,че може да се дават,защото са полезни. new

го^re
mama nati
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз захраних Ади на 4 месеца първо със зеленчуково пюре.От 5 месец почнахме плодовите и сокчетата.Давам и каша,кисел,пресни намачкани плодове.Месни все още не яде мисля да и дам към 7 месец.Питах и педито за жълтък и тя каза след годинка.

го^re
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз захраних по старата схема, защото така ме посъветва педиатъра, сега съжалявам, че я послушах. При нас нямаше проблеми, бебка прие всичко нормално, дори и колики нямахме, но все пак мисля че беше прекалено рано за захранване.

го^re
ionkovi
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ето ти информация.Мен педиатърката ми каза да започна със сока още на 2,5 месеца и аз жзех че я послушах за което мн съжалявам.Като наваршихме 4мес спрях сока и сега като навършим 6 мес. ще започна от пюретата.Моя съвет е да не барзаш особено ако кърмиш.

как се приготвят домашни пюрета и каши:

Линковете са премахнати от модератор.

го^re
Въшк

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно е, че всеки сам решава кога и какво да даде на детето си, но според съвременните изследвания е най - добре децата да се захранват след шестия месец, с оризова каша или зеленчуково пюре. Аз им се доверих, обосновката им ми звучи по-смислено от съветите да дам сок, от който и възрастен би получил киселини понякога, на бебе на два месеца.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Захранването е между 6 и 8 месец, зависи кога е готово детенцето ти. не бива да се дава сок преди 6 месеца. Започни с плодови пюренца или безглутенова каша. Най-много търпение е необходимо и не очаквай, че ще се получи от оървия път. То от детенцето зависи, ние наптример се захранваме от половин месец насам, а едва преди 3 дни хапна 30 грама оризова каша. Но какво да се прави.

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да ви попитам нещо от чисто любопитство.Въпросът е насочен най-вече към мамите които са захранили с плодово пюре.Като сте захранили с плодово пюре вашите бебчовци не отказват ли после зеленчуковото?Питам защото съм чувала че след такова захранване после предпочитат плодовите а на другите се мръщат заради това че плодовите са по-сладки.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При нас захранването въобще не беше трудно. Единият от признаците, че детето е готово за захранване е когато започне да проявява интерес към храната, която вие ядете . Гергана започна да преглъща когато ние се хранехме и за това като я пробвах с пюренце от ябълки нямах никакъв отпор.
Имах проблем с храненето с лъжица обаче. Не искаше да лапа лъжицата и затова първо започна да яде от пръста ми и после от лъжицата.

го^re
DANIS
Сериозен

Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

казват,че късното захранване води до АНЕМИЯ,затова лекарите предлагат ранното захраннване,а не защото няма какво друго да кажат.
ами замислете се малко,лекарите сащо имат деца и те също искат най-доброто за тях,те също захранват своите по старата схема.

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
При нас захранването въобще не беше трудно. Единият от признаците, че детето е готово за захранване е когато започне да проявява интерес към храната, която вие ядете . Гергана започна да преглъща когато ние се хранехме и за това като я пробвах с пюренце от ябълки нямах никакъв отпор.
Имах проблем с храненето с лъжица обаче. Не искаше да лапа лъжицата и затова първо започна да яде от пръста ми и после от лъжицата.

Аз вече когато ям давам и на малката да опита.Става въпрос само за някои храни разбира се.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com