Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=5218

Пречи ли ви работата на опитите за бебче?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2007 12:55 pm    Заглавие: Пречи ли ви работата на опитите за бебче? Отговорете с цитат

Здравейте сладуранки! Имам нужда някой да ме посъветва- дали да се откажа от работата си която много ме затормозява и изнервя или да продължавам да работя? Знам че ако спра да работя ще се поуспокоя и се надявам по-бързо да дойде бебчето. Правим опити от 1 година и 9 месеца но не се получава нищо най вече защото аз почти всеки месец сам настинала и пия антибиотици или нещо друго а пък съм и доста поизнервена.Знам че стреса от работата не трябва да пречи на забременяването но аз се притеснявам защото работя с деца и миналата година прекарах всякакви вирусни инфекции дори и варицела.Страхувам се че тази учебна година ме очаква пак същото и не знам какво да реша.Стояла ли е пред вас подобна дилема?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2007 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пред мен не е стояла такава дилема...Не мисля че едното пречи на другото и обратно.....Това че си изнервена не е хубаво...След година и девет месеца посъветвахте ли се с лекар-специалист,да не би причината да е някъде другаде а не както ти мислиш в изнервеността ти...
Пожелавам ти да избереш най-доброто за теб и в най-скоро време да се похвалиш със спокойни дни и едно спокойно бебче покрай теб Smile

го^re
Рос
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2007 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за хубавите пожелания Krasunkaa!
Реших засега да не се отказвам от работата си,надявам се нещата да се наредят от само себе си.Май ще трябва да обърна повече внимание на здравословното си състояние за да не боледувам толкова често.Преди няколко дни ходих на гинеколог и скоро ще правим спермограма на мъжа ми и се уговорихме за проследяване на овулацията ми с ехограф.Отново ми казаха че единия ми яйчник е поликистозен а другия бил здрав като по учебник,което много рядко се случвало.Ще пия дуфастон 3 месеца а после ще видим...Интересното е че тестовете за овулация които правя винаги са били положителни и базалната температура винаги е показвала че има овулация...но нищо не става... Sadпожелавам ти едно сладко бебче в най- скоро време и много усмивки Smile

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 14, 2007 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти мила...
И аз сега се занимавам с поликистозни яйчници...май ги поизчистихме,но този месец ще стане ясно...
Пиши в темата ''МЕЖДУ ТЕСТА И ОВУЛАЦИЯТА" Там всеки пише до къде е стигнал и какво лечение провежда...Скоро никой не се е похвалил,но искренно се надявам в най -скоро време да имаме бременни мами...Така че ако желаеш споделай с нас как вървят нещата при теб new

го^re
Aida

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм се колебала, дали работата не пречи. Но от друга страна при предишната ми бременност си стоях вкъщи защото правеха ужасен ремонт в работата и това обаче не попречи да направя спонтанен аборт - хем бях на пълна релаксация.
Така, че стига напрежението да е в рамките на разумното, исля, че е по-добре да си ходи човек на работа. Иначе, вкъщи мислите са от сорта - да не стане нещо, и други такива глупости. Всичко това, обаче, при условие, че лекарите сами не са казали, че трябва да се лежи вкъщи.

го^re
ster.poly
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм минала по твоя път и за съжалени трябваше,да напусна работата си,защото там беше основния източник на нерви,правихме опити повече от година,напуснах миналата година юли и след 3 месеца вече поуспокоена и весела бях бременна,стреса е от голямо значение,но да знеш още нещо трябва и да се отпуснеш и да не мислиш ,всеки път дали ще стане или не,успех

го^re
kolige
Редовен

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Авг 26, 2007 4:10 pm    Заглавие: ... Отговорете с цитат

ЗДРАВЕИ,НИЕ НЕ ПРАВИМ ОПИТИ ЗА БЕБЕ,ЗАЩОТО ВСЕ ОЩЕ МИСЛИМ ОВЕЧЕ ЗА КАЯРИЕРА,НО ЛИЧНО АЗ СЪБИРЕМ МНОГО НЕРВИ НА РАБОТАТА И СМЯТАМ АКО ЗАБРЕМЕНЕЯ ТОГАВА ДА СПРА.
ЩЕ ТИ КАЖА,ЧЕ АКО СПРЕШ ДА РАБОТИШ,ЩЕ МИСЛИШ ОЩЕ ПОВЕЧЕ З А ПРОБЛЕМА И ЩЕ ОТКАЧИШ И ЩЕ СИ НА ВРЕДИШ.ОБЩУВАЙ СЕГА С ХОРА,А КАТО ЗАЧЕНЕШ,БРЕМЕНЕЙ НА СПОКОЙСТВИЕ В КЪЩИ.
А ЗА БОЛЕСТОТЕ И АЗ ВСЕ БОЛЕДУВАМ И ПИЧ АНТИБИОТИЦИ И ТОВА Е МАСОВО,ВЗЕМИ ИМУНОБОР НА МЕН МИ ПОМОГНА,ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ БЯХ С ТЕМПЕРАТУРА И АНТИБИОТИЦИ.

го^re
Ewito
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви кажа има голямо значение, знам го от много хора, даже на скоро с една позната говорихме, че има детенце на 7 год и са искали второ, две години не е могла да забременее и като си сменила работата, която е била много стресираща е забременяла на първия месец.
Тъй че не бързай да се стряскаш и да мислиш за лечение, ако е възможно пробвай да смениш средата, на няко хора е отнело и повече години, докато разберат, че е от стреса, а не от аномалии в организма.
Средата не е за подценяване, напротив много важен фактор е!

го^re
Рос
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви момичета за съветите и милите думи new Искам да ви споделя какво реших вчера-ще си сменя работата с някоя друга, която няма да ме стресира толкова много, даже тези дни ще кандидатствам за работа в един магазин.Не е добра идея да стоя вкъщи и само да мисля кога ще забременея.Мъжа ми доста е учуден от това мое решение и мисля че не ме разбира напълно но всеки има право на избор нали?

го^re
kolige
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2007 6:04 pm    Заглавие: ...... Отговорете с цитат

когато жената е щастлива,тя няма проблеми,така че ако си щастлива с новата си работа,то започваи,и ще видиш че нещата ще се получат

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Желая ти късмет и едно хубаво бебче а може и 2!!! Laughing Laughing Laughing

го^re
бени
Начинаещ

МнениеПуснато на: Вто Сеп 25, 2007 7:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен стресът в работата пречи много. поне при мен беше така, но много късно го осъзнах- чак след спонтанния аборт. тъй като работя на свободна практика за мен няма почивни дни, през цялото време съм пред компютъра и работя... когато забременях не обърнах голямо внимание на факта, че съм под постоянен стрес и изгубих бебето /заради което не мога да спра да се обвинявам/. сега съм решила, че ако оново успея да забременея, ще спра да работя /или поне ще огранича работата до минимум без да гоня невъзможни срокове за изпълнение на поръчки/. така или иначе- трябваше да мина през ада, за даразбера, че стресът наистина убива...

го^re
Герироса

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:37 pm    Заглавие: Определено ми пречи Отговорете с цитат

Страшно много искам да забременея,но постоянно съм в страх,когато това стане как ли ще реагира шефът ни,защото реакциите му спрямо забременелите колежки бяха повече от ужасяващи:викане,крещене,кълнеше ги.Незнам дали думите му идваха от сърцето,но опредебено и двете постъпиха в болница малко след това. Crying or Very sad

го^re
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 8:38 pm    Заглавие: Re: Определено ми пречи Отговорете с цитат

Герироса написа:
Страшно много искам да забременея,но постоянно съм в страх,когато това стане как ли ще реагира шефът ни,защото реакциите му спрямо забременелите колежки бяха повече от ужасяващи:викане,крещене,кълнеше ги.Незнам дали думите му идваха от сърцето,но опредебено и двете постъпиха в болница малко след това. Crying or Very sad

Ти с шефа ли ще се съобразяваш дали да имаш деца или не, ако това те притеснява просто смени работата или при наличието на бременност излез в болнични и си постой у дома, за да си почиваш и да не се натоварваш с негативни мисли и да не те разстройва този твой 'шеф-деспот'...Това от мен - не мисли за шефа и неговата реакция, а за теб и мъжа ти и вашето желание....

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com