Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4997&start=0

Кредит за жилище
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:13 am    Заглавие: Кредит за жилище Отговорете с цитат

Мъжо вече много ме натиска да теглим кредит за жилище,пък аз така съм се наслушала на новини за разни измами,че да си кажа честно-малко ме е страх.Но ще трябва да се съгласявам,защото не може все на квартира да живеем.Дайте ми съвет има ли добри и лоши банки,ще ми трябва и добра агенция за недвижими имоти.Въобще,ще съм ви благодарна да споделите каквото знаете,особено от личен опит.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Eva Sl
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki, аз мога да ти кажа какви са условията в Райфайзен- напоследък масово хората теглят кредити за закупуване на жилища, не се притеснявай, че има измами- няма такова нещо, поне при нас е така.Мои колеги, които не са от града всичките теглиха такива кредити- вместо да даваш цял живот за наеми, по- добре да ги вложиш в изплащането на дом, който знаеш че ще си е твой.Сега имам малко работа, но по- късно ще ти пусна едно инфо- подробно, за какво става въпрос и ще сравняваш с други банки Wink

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За измамите имах впредвид,че стават при купуването на жилището,а не при тегленето на кредита.Има ли гаранция,че когато купуваш с кредит банката проверява достатъчно добре имота и няма риск да попаднеш на фалшива сделка?

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Той баща ми иска да ипотекира апартамента и да купи къща ама на мен нещо идеята не ми допада точно заради тези далавери.

го^re
Eva Sl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа, тези обяснения по чата не стават, защото ими доста фактори, от които зависи закупуването на едно жилище- сега много зависи от това вие избрали ли сте си жилището, ново строителство ли е старо ли,банката работи с почти всички известни оценители в БГ, а ако се притесняваш от това че могат да ти подбият цената на имота умишлено, имаш право да си избереш ти оценител и да видиш за колко ще ти оценят имота който си харесала......има ред други изисквания....

го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За да купиш жилище с ипотечен кредит се подготвят много документи. Жилещето се проверява със сигурност доста стриктно - все пак банката няма да ти даде пари за имон който има някаква тежест над него - специално по този въпрос не се тревожи.
Но се приготви тичането е доста

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Eva Sl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_188 написа:
Той баща ми иска да ипотекира апартамента и да купи къща ама на мен нещо идеята не ми допада точно заради тези далавери.

Ами то не е задължително да ипотекира апартамента, за да си купи къщата- тя къщата може да се ипотекира.

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние смятаме да теглим кредит за жилище,точно това е и причината да не сключваме брак,не защото сме циркаджии,както се изрази Adamand.В Райфайзен,в Пощенска банка......доколкото знам там са добри условията,но е добре да имате някой спестен лев,за да ви излезе по-малък кредита и съответно вноската.Знам,че ако си женен май не са толкова склонни да ти дадат голям кредит,независимо от апартамента,а и е добре банкера да ти е познат,нашия е такъв и именно той ни посъветва да не се женим-засега.Но определено без да имаш твои пари не става,то поне капарото да дадеш ти-към 2-3 хиляди евро,после имаш куп разходи в самата банка и т.н.-абе трябват ти и твои пари.Успех и казваи от време на време докъде сте стигнали. Wink

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам,че много документи трябва да се подготвят и не става лесно,но той мъжът ми ще тича за тези неща,защото не сме женени и кредита и покупката ще се водят на негово име.Аз искам да съм с него по институциите,но като нямам на кого да оставям Дими Sad По-нататък,естествено ще задам и по-конкретни въпроси,но засега и по-обща информация ще ми е полезна.Препоръчайте Агенция в София?

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Офертите на Пощенска са много добри! Когато теглиш ипотечен заем, банката не отпуска заем, докато от съда на се издаде бележка за имота.
Демек, че не е ипотекиран преди това и т.н.
Съветвам те, освен агенцията да си наемете един адвокат, който да сключи предварителния договор и да е наясно с нещата.
Габинки, а защо сте чакали до сега бе мила? Цените вече са безбожно високи, лошото е, че стават все по-високи.
Желая ти успех мила!!!
new

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

luba55555 написа:
И ние смятаме да теглим кредит за жилище,точно това е и причината да не сключваме брак,не защото сме циркаджии,както се изрази Adamand..Знам,че ако си женен май не са толкова склонни да ти дадат голям кредит,независимо от апартамента,а и е добре банкера да ти е познат,нашия е такъв и именно той ни посъветва да не се женим-засега.

Нищо общо няма между тегленето на кредит за жилище и фарс за сватба.....Изобщо едното не оправдава другото.
Ако не се жените, защото ще теглите кредит за дом, респективно, нямате финансова възможност и за двете, а приоритет ви е второто - разбирам, но вие така или иначе ще давате пари, ще каните гости, за да се "жените" НАУЖКИМ....не мога да подбера по тактична дума от театър...няма тежест и никаква сериозност, повечето хора ще дойдат за да ви гледат сеира...
Люба, ако ми беше приятелка, щях да направя всичко възможно да те разубедя, повярвай ми. Нямаше да ти позволя да се излагаш...
Казвам ти го чистосърдечно, просто помислете още веднъж, преди да сте го направили. Не е ли по-добре да запазите парите и по-късно да се ожените, но поне да има законна брачна церемония?
Вие си знаете, не сте деца, отново казвам, че това си е ваша работа, не искам да се бъркам, а просто да помислиш...и за приказките след това...
Незнам защо толкова присърце го взех този проблем, та аз дори не те познавам...ИЗВИНЯВАЙ, че бях толкова крайна и те засегнах, не това беше моята цел. Надявам се, да ми простиш.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamand,няма за какво да ти прощавам,което е първото и второто е ,че никой няма да разбере,че нямаме граждански брак,само ние ще си знаем ,дори родителите ни няма да знаят,така,че няма да има кой да се присмива или да прави разни подхвърляния.Евентуално ще знае попа и кумовете,които са на 100% доверени хора,които също няма да се "присмеят" на решението ни Wink Wink Wink .

го^re
Искрена
Пристрастен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki, при мен е прясно,прясно тегленето на жилищен кредит. В Пощенска банка е. Много е важно да си с агенция, защото наистина има голямо тичане и хиляди документи, обаче агенцията се заема с това. Мисля, че само в Пощенска дават възможност за период от 35 год - това е добре защото сега месечните вноски ще са по-малки,/близки до наема който плащате/ а като имате по големи възможности след години ще си рефинасирате кредита да стане с по-големи вноски, а за по малко години.Хубаво е жилището което си харесате да е ново,защото по лесно отпускат кредит.Първо отивате в банката и кандидатствате със сл.бележки за дохода, ако ви одобрят,което става за ден-два и започва тримесечен срок в който трябва да си търсите жилище горе долу за сумата за която сте кандидатствали и съответно са ви одобрили.Два пъти се вади документ от съда за тежести върху имота, като втория е веднага след сключване на сделката преди банката да преведе парите именно с цел да не стават измами. Опитах съвсем на кратко, дано само да не съм те объркала.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

semiramida написа:

Габинки, а защо сте чакали до сега бе мила? Цените вече са безбожно високи, лошото е, че стават все по-високи.
Ами защо,защото аз съм една такава непостоянна личност и не мога все да си намеря място на г*за Laughing Първо живяхме в София,после аз казах че искам да вървим при мойте родители в Свищов,отидохме,те там имат голяма къща,помагаха ни,ама аз пак нещо ме гложди,щяхме да ходим в Сливен при свекървата,ама тя нещо си направи углушки и айде пак дойдохме в София...Обаче откакто се роди Дими казах край на тея местения защото вече с дете е по-трудно да почваш 100 пъти отначало и ето на-сега стигнахме до тази стъпка.Ами ще го правим пък каквото ще да става,в най-лошия случай имаме какво да продадем,за да не изгубим купеното,ама дано не се стига дотам.Много благодаря на всички за отговорите,ще чакам още инфо като се сетите нещо полезно,пък по-нататък и аз ще пиша докъде сме new

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eva Sl написа:
baby_188 написа:

Ами то не е задължително да ипотекира апартамента, за да си купи къщата- тя къщата може да се ипотекира.

По принцип апартамента е на баба ми.Тя му го е преписала и тя може да живее в него докато умре.Той затова иска да направи ипотека на апартамента.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com