Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4942&

Спешно! Пилешки бутчета - помагайте!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:19 am    Заглавие: Спешно! Пилешки бутчета - помагайте!!! Отговорете с цитат

Привет, момичета, в събота ще имам гости и съм намислила да правя нещо с пилешки бутчета, само, че не знам точно как да ги направя. Имам една идея - мисля да сваря първо бутчетата и после да ги запеча или изпържа със сусам или само с галета - какво ще кажете?
А за гарнитура към тях мъжо иска да сваря леко картофи и след това да ги нарежа на кръгчета и да се запечат после в масло. Досега не съм правила по този начин нито бутчета, нито картофи, моля ви помагайте ми! Чакам вашите мнения и съвети, благодаря ви!
[/u]

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам, ама ми протекоха лигите. Много вкусно звучи, мисля, че добре си го измислила.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mim4o
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За бутчета стават и най-обикновенни печени. Натрий ги хубаво със сол, червен пипер и някакви ароматни подправки. Печи ги с по-малко вода или бира. А картофите - сваряваш, резжеш на по-дебели филии и зпържваш в тиган, после ръсваш копър и чесън, сипваш по биричка и ....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Did
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Допада ми идеята, благодаря, чакам още мнения

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нареждаш осолените бутчета в тавата, заливаш ги с едно кисело мляко с малко копър и печеш. Стават супер!

го^re
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да ги изпечеш в пликче за печени от тези наилоновите ,само ги намазваш с олио и им слагат подправка за пиле и 1ч вода.А в друга торбичка може да сложиш картофите и пак по съшия начин както пилето с подправка и малко олио и 1ч вода , ако няма място в тази където са бутчетата.Задушават се и стават страхотни.Хем лесно, хем вкусно.

го^re
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си една майонеза и сложи в нея черен и червен пипер на вкус и 3-4 скилидки чесън(намачкани,а може и чесън на прах).Разбъркай хубаво и намажи бутчетата с нея.След това ги изпичаш.

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви момичетаnew , май наистина е по-добре да ги изпеча, вместо първо да ги варя и тогава да печа

го^re
drum4eva
Отличник

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бутчетата може да ги намажеш със специалната подправка за пиле на "Маги", нарязваш картофките и ги овкусяваш с каквито искаш подправки.Нареждаш картофките и отгоре бутчетата, слагаш олио и вода и ги мяташ във фурната.

Ако искаш можеш да запечеш бутчетата и отделно да свариш картофките и после да ги нарежеш и да ги запечеш на фурна с каквито искаш подправки.

А може и да обелиш картофите, да ги свариш и след това да им слижиш копър, магданоз и разни други подправки(сол, черен пипер, маргарин), да затвориш капака и да ги раздрусаш.Стават страхотни new .

Малееееее улях се Embarassed и се окапах Razz

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хрумна ми, че може картофите да ги направя соте, бутчетата печени (а дали да ги овалям със сусам?) и сос за картофите - кисело мляко със малко чесън и копър, какво мислите?

го^re
drum4eva
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

new new

го^re
mim4o
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сетих се за още едни картофки - небелени (хубаво измити разбира се), нарязани на половинки, слагаш в стъклена тавичка, слагаш по малко масълце на всяко, много малко вода и подправки ако искаш някакви и бухваш в микровълновата. Стават страхотни и са перфектни за гарнитура. А и много бързо се сваряват.

го^re
Мила
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз правя сос от различни подправки,соев сос,чили,чесан и малко мед.Мажа ги хубаво под кожичката и ги пека със бира и водичка в плик за печене.Като се поопекат махам плика за да хванат коричка.А може да направиш и пияни картофи пак с бира.

го^re
drum4eva
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мила написа:
Аз правя сос от различни подправки,соев сос,чили,чесан и малко мед.Мажа ги хубаво под кожичката и ги пека със бира и водичка в плик за печене.Като се поопекат махам плика за да хванат коричка.А може да направиш и пияни картофи пак с бира.

Това звучи много вкусно Smile

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com