Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=485

От кога да започнем с плодовите сокчета?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dankata
Сериозен

Местожителство: sofiia

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 4:10 pm    Заглавие: От кога да започнем с плодовите сокчета? Отговорете с цитат

Здравейте споделете вашите мнения от каква възраст на бебечето да започнем да му даваме сокче( домашно приготвено) какво количество и с какви плодове се започва?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 5:34 pm    Заглавие: за сокчетата Отговорете с цитат

никой ли не иска да сподели опита си ще ми бъде полезно не само на мен но й на други майки

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти посъветва ли се с педиатър?Ако си, какво ти каза?Лично аз съм против даването на сокове в толкова ранна възраст, все пак на 1 месец е бебето ти.Аз не съм давала, пробвах да дам на Ками малко преди да навърши 6 месеца, но не й харесват, не иска да ги пие и аз ги спрях.По принцип се започва със сок от ябълка или морков исе дава сутрин между две хранения.Аз не те съветвам да започваш от толкова рано, най.много да му докараш колики на бебо.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах да давам на бебчо сок от ябълка по една кафена лъжичка, когато стана на 1 месец, прие го добре.Давала съм и от морков и от червено цвекло също. На нас лекарката ни каза, че вече можем да даваме макар че беше раничко според мен.
В книгата, която имам пише така:"Още в началото на 3-ят месец е необходимо детският организъм да получава допълнително витамини и соли, което се постига с даване на сокове от различни видове плодове и зеленчуци (ябълки, череши, моркови, зеле, лимони, зелена салата, домати) според годишния сезон.В началото соковете трябва да се дават много внимателно.
Първия ден - деня, в който ще започнем даването на сокове - се дава обикновено само една чаена лъжичка сок след кърмене, втория ден - 2 лъйички и така постепенно количеството се увеличава до 7-8 лъжички. т.е половин кафена чашка.
В повечето случаи децата отлично ги приемат и понасят при условие, че се спазват всички хигиенни изисквания при приготвянето им. Само някой кърмачета получават лека диария след приемането на някой сокове, и то обикновено от гроздовия и по-рядко от доматения сок.
През 4-ия и 5-ия месец количеството на плоюдовият сок може да се увеличи до 1 кафена чаша дневно, като сокът се дава 2 пъти поак след кърмене.""
Това е което пише, надявам се, че ще ти бъде полезноWink.Пробвай и ако забележиш, че го боли коремчето от тях ги спри. Сама ще прецениш.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 6:08 pm    Заглавие: аа сокчетата Отговорете с цитат

благодаря ви за съветите

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 6:18 pm    Заглавие: Re: От кога да започнем с плодовите сокчета? Отговорете с цитат

Здравейте. Аз започнах да давам на дъщеря ми сок от ябълки когато навърши 1месец.Започнахме от 2-3 лъжички но барзо стигнахме до 30мл както ни беше казала педиатърката.След това преминахме на сок от моркови и като стигнахме и с него до 30мл започнах да ги комбинирам.Понеже Виктория плачеше за ощте започнах да и давам по 50мл. new

Последната промяна е направена от Ianitza на Вто Ное 21, 2006 10:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Започнах да давам плодови сокчета на Дани,когато стана на 40 дена.Започнах със сок от ябълка.Със сокоизтисквачката и после през марля,му дадох 1 лъжичка.Прие го добре,на други дян му дадох 2 лъжички,после 3и така до 30мл.После дадох от морков.Отново изцеден през марля,но него не го хареса.Смесих с ябълка,но пак не го прие.И така му давах когато се присетя сок от ябълка.Не е имал колики,не ми е бил неразположен.Но мога да ти кажа,че много отдавна сок не съм му давала.Почнах да купувам от готовите на Ганчев,тях ги пие,но пак ти казвам,не виждам много голяма полза от тях.

го^re
Mili
Отличник

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах да давам плодов сок от 3-ти месец. Педиатърката ме посъветва да го дам от 2-ри месец, но аз умишлено не исках да натоварвам още стомахчето на бебка. Започнах първоначално със сок от ябълка. После давах сок от морков, но не го харесваше.

го^re
meme
Фен на Mamaibebe

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=173
погледни тук има интересна инф.Аз започнах със сокчета в края на 3м
но давах само няколко пъти,и сега от време на време

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм от късно захранващите мами и дадох първата лъжичка ябълков сок едва на края на 5 месец. После четох, че е по-добре да се започне с пюрета, защото са леко сварении не дразнят стомахчето така, както прясно изцедения сок. Сега яде вече пюрета от ябълка, круша , банан и т.н., но като течност приема само АМ и чиста вода. Сокчета не искаше да пие и не съм настоявала. Пие много вода и за това не се тревожа.

го^re
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах с сокчетата на два месеца и половина,но ни си осилиха коликите и спрях.Почнах да давам по-късно.

го^re
пепе
Начинаещ

Местожителство: каварна

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 11:11 am    Заглавие: Re: От кога да започнем с плодовите сокчета? Отговорете с цитат

dankata написа:
Здравейте споделете вашите мнения от каква възраст на бебечето да започнем да му даваме сокче( домашно приготвено) какво количество и с какви плодове се започва?

Здрасти,Данка!Сокче се дава към 10-я ден от втория месец,започва се с ябълков сок 1кафяна лъжичка ако бебчето го приема нормално всеки ден увеличавай с по една лъжичка,може да ги редуваш и със сок от моркови.Моя бебе Макс се запече от моркова и го спрях смених моркова с круша след 3-4 дни му дадох само сок от моркови и вече всичко си беше наред сега ги редувам или смесвам ябълка,круша и морков правя си комбинации вчера сложих и севсем малко киви изписи сокчето без проблем и сега е 6.Ако ома нещо питай хайде чао и успех със сокчетата

го^re
lora_1981
Редовен

Местожителство: Русе,София

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

соковете ги почнахме началото на 3я месец но,
но пзретата почнахме по рано защото бяхме проблемни
с акането

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ma_nda_rinka
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз знам, че сок преди годинката не бива да се дава...
По този начин приготвени, плодовете са твърде агресивни за детското стомахче и могат да предизвикат най-различни проблеми. Най-безобидните са коликите... Могат да предизвикат алергичен пристъп...
В червата има едни Т-клетки. Те служат за нещо като цедка и не пропускат вредните вещества в организма, НО тези клетки не са затворени преси 4-7 месец. През тях преминават и вредни и полезни вещества... Така че каква полза от витамините в плодовите сокове, пюрета и всичко дадено преди 4 до 7 месец, след като организма на бебето се пълни с два пъти повече вредни неща...?

го^re
ra4e
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2007 1:34 am    Заглавие: сокчета, да но след годинката Отговорете с цитат

Аз съм ПРОТИВ даването на всякакви течности на бебето преди 6-я месец. Синът ми е почти на 9м и до момента не е изпил и лъжичка вода, чай или сок. Все още го кърмя и съм убедена, че по-полезна храна от кърмата няма какво да му предложа. Ако бяха толкова полезни соковете СЗО и Уницеф нямаше да препоръчват изключително кърмене или хранене с Ам до 6-я месец на бебето.
Eто няколко статии по въпроса:
xxxxxx

Линковете са изтрити.
Модератор

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com