Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4842&start=60&sid=06e5c3cbf5098a13ac23cb1eee30e634

Браковете по повод "мама е бременна"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами нали затова са предпазните средства, ако нещо се обърка има и аборти...просто в днешно време е недопустимо да говориме за ГРЕШКИ. Няма грешки, има неправилни решения!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Geritop
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние се оженихме май месец тази година, когато бях в 6 месец. Преди това живеехме на семейни начала 4 г., а се познаваме вече 5 г. всяка година се канехме да се оженим, ама все изникваше нещо по-важно - следване, умря дядото на мъжа ми, а не искахме сватба в същата година и т.н. И като забременях намерихме и пари, и време, и вече сме законни съпруг и съпруга. Laughing

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TABBY
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля, че няма нищо лошо в това. Ние със съпругът ми сме от 5 години заедно и сме си планували детенцето, но сключихме брак, защото искахме детето ни да не е извънбрачно, а и законите в България са такива, че става много сложно с припознаването на детето, нотариуси и т.н. А ако брака не е успешен не виждам защо трябва да се намесва страданието на детето, все пак има много деца на разведени родители и са добре.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
annakaterina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Кърджали

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма правилно и грешно! Всичко е индивидуално!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hris_ris
Редовен

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние си имаме детенце което беше обмислено и планувано. Живеем си заедно , но без брак . Не осъждам хора които са сключили брак заради дете , а такива които са го направили а после са избягали от отговорност. Няма никакво значение дали си сключил брак преди , по време или след бременност или въобще не си се подписвал на някаква си хартийка въпроса е единственно в отношенията между хората

го^re
Toni_Jeleva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ния сключихме брак , когато забременях, но не точно това беше причината, ния 4 месеца преди да разберем че ще станем родители, се сгодихме, и просто като забременях, решихме че сега е момента

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Яну 02, 2008 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние си планувахме бебето,но нямаме брак-не виждам връзката м/у двете-детето си е дете и по никакъв начин няма общо с гражданския брак.Все едно да се каже,че като си женен е пък задължително да имаш дете-това си е индивидуално според мен,освен ако няма и натиск от роднини,което според мен също е много неправилно.Това е още един пример за остарял и битовистичен неписан закон,дето все бабите ни го натякват-"Като си бременна,сключи брак преди да ти проличи и комшиите да разберат....................,че к'во ша кажат хората за нас.......!!!!!!"

го^re
momoni
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен е глупаво двама души да се женят,само защото момичето е бременно. Ние мислехме първо да се женим,а после да идват децата,но бебка дойде преди брака.Важното е да се обичаме,пък един подпис можеш да сложиш по всяко време,без значение с дете или без,бременна или не...

го^re
SLANCE
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

бяхме гаджета 2,5 год. , правихме бебе , защото го искахме , забременях и тогава в 3 мес.от бременоста ми се оженихме , 10 год . вече сме заедно успешно при това

го^re
jozi
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ходихме с мъжа ми 2 месеца и аз забременях,
след като решихме да задържа бебето
той сам ме попита искаш ли да се ожениме,
аз мился че ти си човека с който искам да прекарам живота си(ми каза той),аз отвърнах със същото,в случая заради детето се оженихме толкова бързо,
защото исках да съм булката каквато всяко момиче е мечтало,и бях,
казахме си че ако оставиме сватбата за след години,може би няма да направиме никога,а и също така не искахме детето ни да е извънбрачно.
3 месеца преди сватбата изгубих детето,
но това за миг не ни накара да се замислиме дали трябва да отложим сватбата.
Заедно сме 2 години и сме много щастливи,
а сега чакам е с нетърпение своята рожба
070914

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
desalex
Начинаещ

Местожителство: Монтанa

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако са живеели двамата поне година, година и нещо заедно, не са били женени - да, защо не. Но съгласете се че ако са се запознали преди месец и мама цъфне бременна - за какъв брак говориме ? Та това си е самоубйство, да живееш с човек когото не познаваш ! Та и с бебе на ръце, което съм сигурна че АКО стане нещо после таткото ще се изнесе тихумъком, а мама ще се прехварли в клуба на самотните майки. Бъдещи мами, помислете добре преди да се жените и преценете дали си заслужава да съсипвате своя и живота на невинното създание. Едно е да познаваш човека до себе си, друго е тепърва да го питаш " мили в колко ставаш сутрин "

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че тук става въпрос за нещо по-различно..
Значи, ако хората са си живяли заедно, искали са да се женят, но появата на бременност само е "позабързала" процедурата, не виждам нищо лошо.
Аз съм против ситуация, в която "мамата изведнъж забременява, за да върже таткото", "имаме проблеми, дали пък една бременност няма да ги разреши" и подобните им. В такъв случай грешката е много голяма и обикновено "резултатите" от тази грешка си патят най-много.

го^re
eyoree
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, Снежи е права, ако са жвеели преди това заедно и бебето е дошло става...ама брак заради бременност е все едно да се сложиш в клетка сам и да глътнеш ключа.

Последната промяна е направена от eyoree на Съб Яну 05, 2008 2:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
jozi
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

desalex написа:
Ако са живеели двамата поне година, година и нещо заедно, не са били женени - да, защо не. Но съгласете се че ако са се запознали преди месец и мама цъфне бременна - за какъв брак говориме ? Та това си е самоубйство, да живееш с човек когото не познаваш ! Та и с бебе на ръце, което съм сигурна че АКО стане нещо после таткото ще се изнесе тихумъком, а мама ще се прехварли в клуба на самотните майки. Бъдещи мами, помислете добре преди да се жените и преценете дали си заслужава да съсипвате своя и живота на невинното създание. Едно е да познаваш човека до себе си, друго е тепърва да го питаш " мили в колко ставаш сутрин "

мисля че ти говориш за деца на по- или под 18 години,
които живота има доста да ги лашка,
докато спрът да разсъждават както ти в момента

го^re
bebemancho
Редовен

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="hris_ris"]Ние си имаме детенце което беше обмислено и планувано. Живеем си заедно , но без брак . Не осъждам хора които са сключили брак заради дете , а такива които са го направили а после са избягали от отговорност. Няма никакво значение дали си сключил брак преди , по време или след бременност или въобще не си се подписвал на някаква си хартийка въпроса е единственно в отношенията между хората[/quote]

Съгласна съм!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com