Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4842&sid=06e5c3cbf5098a13ac23cb1eee30e634

Браковете по повод "мама е бременна"
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 11:44 am    Заглавие: Браковете по повод "мама е бременна" Отговорете с цитат

На какво мнение сте за браковете по повод "мама е бременна"? Аз лично не смятам, че двойките трябва да се женят, само защото жената е бременна. Детенцето не трябва да е главната причина за един брак, ако той не е плануван никога. В смисъл, че никога едно дете не трябва да се чувства виновно, ако родителите му не се искат и не се разбират, но навремето са се оженили заради "случайността".

Заглавието на темата е редактирано от Модератор
поради нарушаване на следното правило: Заглавия на темите

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм на това мнение.И сама жена може да си отгледа детето.Доста е трудничко особено ако няма кай да й помага пно все някакси ще се оправи.

Подписът е премахнат от Модератор, тъй като не отговаря на максимално допустимите размери за форума.

го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично не мисля че във всички случай това е поводът и причината. Има хора които са от дълго време заедно и пак сключват брак когато момичето забременее. В смисъл че ако до тогава не са се рашавали това не е означава че после го правят САМО заради детето.
А когато връзката е кратка тогава е малко по различно но и все пак - нашите са ходили 3месеца преди да се оженят и майка ми е била току що забременяла на сватбата - така да се каже. Дори не е знаела в първия месец
А съвсем пък е друг въпроса ако няма чувства между тях и отношенията им да са чисто сексуални- от които да се е получило малкото човече
Незнам разбрахте ли ме но искам да кажа че това че се събират заради детето никак не означава че с течение на времето няма да се разбират идеално и всичко да си е о.к.

Има хора които са от години заедно. Плануват си правенето на деца и пак се разделят. Няма формула за успешен брак

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Radost_Tina
Отличник

Местожителство: Shumen

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Бяхме гаджета 4 години, оженихме се и след година и половина се разведох...
Сега си имам прекрасно момиченце и мъж, но не съмомъжена, още ме убеждават! Very Happy Ще склоня, разбира се Twisted Evil не бих изтървала този прекрасен татко! Но не мися, че бременността трябва да е причина за бракуване, а и не вярвам някой да сключва брак само за това, все нещо друго трябва да има...

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vailets написа:
Няма формула за успешен брак
Много си права new И да се сключи брак заради бременностне не е гаранция че семейството ще просъществува дълго време Confused По-добре да се вземат мерки навреме Exclamation

го^re
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

alex76 написа:
vailets написа:
Много си права new И да се сключи брак заради бременностне не е гаранция че семейството ще просъществува дълго време Confused По-добре да се вземат мерки навреме Exclamation
new

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Против съм на това да се сключва брак само заради бебето,ако няма чувства между двамата няма смисъл да се задълбочава всичко още повече.В началото докато е време да се вземат мерки за да не страда детето след време, и те също.Вярно е че няма формула за успешен брак,но сватба след забременяване от секс за една вечер твърдо ПРОТИВ.

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

alex76 написа:
vailets написа:

Точно това ми е мисълта, че не трябва да се сключват бракове само заради забременяването на жената, защото от конфликтите между родителите след това, старада само детето. Не трябва, след като разбере, че е бременна жената, и хайде хоп, започваме подготовка на сватба. Доста често слушам напоследък, че много жени са мислили първо за аборт, а след това в крайна сметка са се омъжили. Е, кажете това правилно ли е и как ви звучи? Оправдан ли е бракът след такива мисли?

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз познавам и двата случая-двойка,която се ожени,защото момичето забременя и сега си живеят много щастливо и задружно с бебчето и двойка,която се ожени пак по същата причина,но не след много дълго се разведоха.Ние с мъжът ми не сме женени и когато забременях пак решихме да не се женим и засега не мисля,че сме сбъркали.Това,което искам да кажа е,че нито съм ЗА нито съм ПРОТИВ такива бракове,защото следствието от тях винаги е различно.Всеки трябва да прецени според своите морални ценности как ще се чувства добре в такава ситуация.

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля,че появата на едно дете е причина за брак,това решение трябва да дойде според нагласите и желанията на 2-та партнюри.

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dorinceto83 написа:
alex76 написа:
vailets написа:
new

new

го^re
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Това,което искам да кажа е,че нито съм ЗА нито съм ПРОТИВ такива бракове,защото следствието от тях винаги е различно.

Radost_Tina написа:
Но не мися, че бременността трябва да е причина за бракуване, а и не вярвам някой да сключва брак само за това, все нещо друго трябва да има...

vailets написа:
Аз лично не мисля че във всички случай това е поводът и причината. Има хора които са от дълго време заедно и пак сключват брак когато момичето забременее. В смисъл че ако до тогава не са се рашавали това не е означава че после го правят САМО заради детето.

Тези цитати описват в общи линии моето мнение по въпроса: първо - в повечето случаи не вярвам бременността да е единствената причина, и второ – има и успешни бракове, сключени след кратка връзка (с или без бременност). Нито ги упреквам, нито поощрявам - всеки случай е индивидуален.

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pinko_bl написа:
alex76 написа:
vailets написа:

Точно това ми е мисълта, че не трябва да се сключват бракове само заради забременяването на жената, защото от конфликтите между родителите след това, старада само детето. Не трябва, след като разбере, че е бременна жената, и хайде хоп, започваме подготовка на сватба. Доста често слушам напоследък, че много жени са мислили първо за аборт, а след това в крайна сметка са се омъжили. Е, кажете това правилно ли е и как ви звучи? Оправдан ли е бракът след такива мисли?

Да, оправдан е! Ходихме с мъжа ми 6 месеца преди да забременея.
Виждахме се един път седмично, само заради секса. Сега, като се върна назад във времето, виждам, че дори гаджета не сме били.
Когато забременях, първата ми мисъл беше да направя аборт.
Нито се познавахме добре, нито имахме някаква смислена връзка.
Дори отидох на гинеколог, без той да знае, за да проверя цените на абортите. След прегледа и всичко останало, разбрах, че има голям шанс, да не мога да имам деца. Доктора подчерта, че често се случва при първескините! Уплаших се и му казах. Оженихме се 20 дена преди да родя. Това не пречи да имаме страхотно семейство. Имам две деца, съпругът ми дава мило и драго за нас. Обичаме се, но в никакъв случай не мога да кажа, че тогава, преди 6години са таяли някакви чувства между нас. Може да звучи смешно, но за мен истинската любов между двама души, идва с времето. Така, както апетита идва с яденето.
Минахме през много перипетии, заедно сме и в добри и тежки моменти. И знам, че колкото повече минава времето, толкова повече, любовта ни става все по-голяма и силна!!
Колкото до това, че след като съм мислила за аборт, брака ми не е оправдан, мога да кажа само едно:" Неведоми са пътищата Господни".

Последната промяна е направена от semiramida на Пон Юли 30, 2007 6:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление има много двойки,които се женят само поради тази причина,видях доста такива,последвани от грозни разводи и затова аз съм си решила,че не искам да се омъжвам,но да не излизам от темата.Аз съм твърдо ПРОТИВ превръщането на една бременност в брак и раждането на детенце,което после цял живот ще слуша кавги и обиди Crying or Very sad
За това мисля,че е по-добре първо хората да се женят,ако го искат,а след това да правят бебета.

Подписът е премахнат от Модератор, тъй като не отговаря на максимално допустимите размери за форума.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Семирамида, ти уби змея Very Happy
След твоя разказ, думите са излишни.......наистина е Божа работа как ще протече един брак, независимо от причините, породили сключването му.
Аз също познавам хора, които се ожениха само заради едната бременност и живеят страхотно и такива, женени уж по любов, които след сватбата нямаха деца 1 г, после жената забременя и като стана на 3 г детето се разведоха.....
Всичко е късмет. Една леличка ми викаше: "Не можеш да си избягаш от късмета. Не можеш да знаеш, на какъв мъж ще попаднеш, не знаеш как ще се промени във времето. Сега е един, после става друг. Обстоятелствата, премеждията в брака променят хората и те стават неузнаваеми. Това е все едно бъркаш в един черен чувал и....квото хванеш....Уж опипваш да вземеш най-хубавото зайче, но се окзава, най-проскубаното и грозно, слабо и черно...". И наистина е така. В крайна сметка всеки иска най-доброто за себе си, но дали е успял да го постигне се разбира след време....къде повече, къде по-малко....
Та като извод от философското ми разсъждение мога да кажа, че няма гаранции в този живот за нищо и това обстоятелство не е изключение.
При нас с мъжа ми - ние ходихме 3 г и аз си мечтаех да забременея 1-2 г след като се оженим, обаче той искаше бебето преди брака....Е, нашето дете не е грешка, правихме го 2 м докато стане, но това не ми попречи да се омъжа в 4-тия месец. Няма да крия също, че по време на организацията на нашата сватба, имаше момент, в който ми писна от разногласия, нерви и ядове и бях решила да махна детето и да върна годежния пръстен.....е, мъжа ми не си взе пръстена, по-късно като споделих идеята ми за аборта, той не разреши с думите, че това дете е и негово, а той си го иска. То не е грешка и ако не съм го искала е трябвало да кажа тогава, когато сме го правили, а не сега, след като е станало.
И така.....не съжалявам за брака си (засега). Омъжила съм се от любов, а децата ни са плод на тази любов, желани повече от всякога, въпреки, че каката "беше" на нашата сватба Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com