Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4814&view=previous

Как да разбера на коя дата съм заченала

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tsveti_kn
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 4:15 pm    Заглавие: Как да разбера на коя дата съм заченала Отговорете с цитат

Бременна съм в 1-я месец,въпреки че всичко беше планирано ,а аз старетално четях навсякъде що се отнася за бебета-сега разбирам,че имам големи пропуски,чувствам се супер едва ли не неграмотна, тъй като не мога да преценя кога е станало всичко.Моля, ако някой знае -кажете ми по какъв начин се изчислява и как да разбера датата на зачеване! Аз съм все още прохождаща в Майчинството! Сега разбирам , че четенето няма нищо общо с истинското преживяване.
Благодаря на всички!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokala6ki
Начинаещ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 4:27 pm    Заглавие: зависи Отговорете с цитат

здравей!
И аз отначало се бърках от тези гестационни седмици.
Има разлика между седмиците, които броят акушерките и тези, в които ти действително си.
В книгата, която аз чета ("Всичко за бъдещата майка" на Мари-Клод Дьолае)за всяка седмица пише така:
н.р.
5-та седмица от началото на последния ви мензис (което и се смята за гестационни седмици)
3-та седмица от оплождането
Това е така, защото повечето жени помнят точно първия ден - датата на последния си мензис.
Обикновенно овулацията е на 14 ден от началото на последния мензис. Но не винаги - при жени с по-дълъг цикъл - н.р. не на 28 а на 31 дена овулацията е м/у 16 и 18 ден.

Лично при мен как беше:28.02.07 датата на последния ми мензис.
Зачеване 14 или 16 март (сигурно 16-ти защото при мен цикъла е на 31 дена и съм сигурна в датите на контактите)

Дано съм ти помогнала!!!
Леко бременеене!

го^re
zng
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако цикълът ти е редовен,тук можеш да разбереш датата на оплождане
Линкът е премахнат от Модератор поради нарушаване на правилата на форума!

го^re
mim4ето
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 5:44 pm    Заглавие: Re: Как да разбера на коя дата съм заченала Отговорете с цитат

tsveti_kn написа:
Бременна съм в 1-я месец,въпреки че всичко беше планирано ,а аз старетално четях навсякъде що се отнася за бебета-сега разбирам,че имам големи пропуски,чувствам се супер едва ли не неграмотна, тъй като не мога да преценя кога е станало всичко.Моля, ако някой знае -кажете ми по какъв начин се изчислява и как да разбера датата на зачеване! Аз съм все още прохождаща в Майчинството! Сега разбирам , че четенето няма нищо общо с истинското преживяване.
Благодаря на всички!

По принцип освен с гореспоменатите изчисления, можеш да отидеш на фетална морфология към 13-14 седмица при добър специалист с много модерен видеозон (най-добре 3Д) и той ще може със сигурност да ти каже датата.

го^re
dessy
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed А с каква цел ти трябва точната дата на зачеване?

го^re
tedi_ivanova
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей , незнам точно как да си изчислиш датата на зачеване , а и в случая тя не е толкова важна , колкото тази на започването на последният ти цикъл , след като я въведеш в полето , калкулатора ще ти изчисли термина.Ето го и калкулатора:
http://www.mamaibebe.com/calc.php
А за датата на зачеване , ти или мъжът ти не си ли спомняте кога може да е станало Question

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
mim4ето
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tedi_ivanova написа:
Здравей , незнам точно как да си изчислиш датата на зачеване , а и в случая тя не е толкова важна , колкото тази на започването на последният ти цикъл , след като я въведеш в полето , калкулатора ще ти изчисли термина.Ето го и калкулатора:
http://www.mamaibebe.com/calc.php
А за датата на зачеване , ти или мъжът ти не си ли спомняте кога може да е станало Question

Невинаги е възможно, при нас например нещата цял месец (всеки ден по няколко пъти) бяха много нагорещени и нямаше как да разберем кога е станало Embarassed

го^re
tsveti_kn
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря на всички за обърнатото внимание

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com