Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4794&postdays=0&postorder=asc&highlight=%E1%EE%EB%ED%E8%F7%ED%E8&start=45

В какъв размер е майчинството ви, моля споделете!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още не съм взела майчинство, но като взема мога да ти отговоря. А аз имам друг въпрос: Колко време след раждане започват да ти изплащат майчинство?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:
Все още не съм взела майчинство, но като взема мога да ти отговоря. А аз имам друг въпрос: Колко време след раждане започват да ти изплащат майчинство?

и мен това ме интересува

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

eleonora87 написа:
Jilina написа:

и мен това ме интересува

Мисля, че като изтекат 135 дена болничен за бременност и раждане, започва да тече майчинството. При мен на 13.08.2007г. ми изтекоха болничните и сега вече би трябвало да започне майчинството. Но преди това подавах декларация и молба при работодателя ми.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Jilina написа:

Започват да изплащат майчинството след като ти приключи болничния,а по новите промени в законодателството това значи след като приключат всички 315 дни(от тях 40 дена преди термина,а останалите 275 след раждането).Ако питаш за това кога започват да плащат парите,това отчасти зависи от това счетоводителката във фирмата в която работиш колко експедитивно ще занесе необходимите документи до НОИ.След нова година,доста майки се оплакват,че получават болничните и майчинството си с доста голямо закъснение....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mama Rali i Mitko 315 дена ми се вижда много за болничен, поне така го разбрах аз от написаното. Вижте тук Линкът е премахнат от Модератор поради нарушение на правилата!
Според мен след изтичане на 135 дена започва отпуска по майчинство. Аз съм в болнични от 30.03.2007г., който изтече на 13.08.2007г. , което е точно 135 дена, след това ми започна отпуската по майчинство т.е. ще започнат да ми изплащат майчинството.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да ти се вижда много,обаче е толкова.Времето за което говориш,а именно 145 дни,е болничия който се полагаше по старата наредба.Сега той е 315 дни от които 40 дни преди раждането и 275 след него,като през този период майката получава % от осигурителния си доход.След изтичането на болничния се ползва платено майчинство до 2-рата годинка на детето.
Ето и начина по който се определя болничния/майчинството...
http://www.zakonnik.net/buletin/br_003/st_004.html

го^re
Abricotin
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз така ги разбирам нещата: 45 дни преди термина излизаш в болнични, след като родиш още 42 дни. После ти се издава нов болничен до 135 ден. След това започваш да ползваш 90% от заплатата, на която си по трудов договор т.нар щатна заплата (на която те осигуряват) за остатъка от 135 до 315 ден. Всичко това е съпътствано с едни декларации, които трябва да се попълнят и да се представят пред работодателя + Акта за раждане. След това вече излизаш в отпуск за отглеждане на дете, който в момента е 180лв, тъй като е обвързано с мин. работна заплата, а тя за 2007г. е толкова. От 2008г. се говори, че минималната ще става 220лв., с което и майчинството съответно става 220лв. Всичко това до навършване на 2г., ако си осигуряван. Ако не си получаваш 1г. по 100лв. от социалните. По време на отпуската за гледане на дете (до2г.) можеш да се върнеш на работа, като ти се изплаща 50% от майчинството + заплатата. Също така можеш да преотстъпиш майчинството на някой роднина например, той получава майчинството, а ти се връщаш на работа. След 2-та г. можеш да ползваш единствено неплатен отпуск за отглеждане на дете до навършване на 3г.

го^re
MariqChileva
Отличник

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз взимам 180лв.

го^re
mucI
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MariqChileva написа:
Аз взимам 180лв.

И аз,толкова

го^re
sesilia
Пристрастен

Местожителство: габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2007 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Abricotin написа:
Аз така ги разбирам нещата: 45 дни преди термина излизаш в болнични, след като родиш още 42 дни. После ти се издава нов болничен до 135 ден. След това започваш да ползваш 90% от заплатата, на която си по трудов договор т.нар щатна заплата (на която те осигуряват) за остатъка от 135 до 315 ден. Всичко това е съпътствано с едни декларации, които трябва да се попълнят и да се представят пред работодателя + Акта за раждане. След това вече излизаш в отпуск за отглеждане на дете, който в момента е 180лв, тъй като е обвързано с мин. работна заплата, а тя за 2007г. е толкова. От 2008г. се говори, че минималната ще става 220лв., с което и майчинството съответно става 220лв. Всичко това до навършване на 2г., ако си осигуряван. Ако не си получаваш 1г. по 100лв. от социалните. По време на отпуската за гледане на дете (до2г.) можеш да се върнеш на работа, като ти се изплаща 50% от майчинството + заплатата. Също така можеш да преотстъпиш майчинството на някой роднина например, той получава майчинството, а ти се връщаш на работа. След 2-та г. можеш да ползваш единствено неплатен отпуск за отглеждане на дете до навършване на 3г.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2007 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Abricotin написа:
Аз така ги разбирам нещата: 45 дни преди термина излизаш в болнични, след като родиш още 42 дни. После ти се издава нов болничен до 135 ден. След това започваш да ползваш 90% от заплатата, на която си по трудов договор т.нар щатна заплата (на която те осигуряват) за остатъка от 135 до 315 ден. Всичко това е съпътствано с едни декларации, които трябва да се попълнят и да се представят пред работодателя + Акта за раждане. След това вече излизаш в отпуск за отглеждане на дете, който в момента е ....

Всичко е така,само дето парите които получаваш от деня в който излезеш в болничен преди раждането до 315-я ден са на база осигурителния доход на майката и са въпросните 90% от осигурителния доход.Наистина се получават,и ако някой има време преди раждането да потърси вариант с допълнително осигуряване(мои познати доплащаха осигуровки за 500лв заплата и сега майката получава макар и не много редовно по вина на НОИ ,но поне по-нормално майчинство...)!! new

го^re
adi.robi
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз взимам 180лв.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2007 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucI написа:
MariqChileva написа:
Аз взимам 180лв.

И аз,толкова

Вие взимате по 180 лв., защото децата ви са по-големи от 9 м. Новия закон е в сила от януари и засяга децата под 9 мес. Abricotin го е описала най-точно.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
arodoet2
Сериозен

Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Окт 06, 2007 6:16 pm    Заглавие: майчинство Отговорете с цитат

аз съм редовна студентка в София и като такажа университета ме осигурява само здравно. Вече сам в 14 седмица и се заех да проверя колко ще ми е майчинството като неомъжена и редовна студентка . С изненада открих , че държавата ще ми дава между 40 и 50 лева .

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Съб Окт 06, 2007 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucI написа:
MariqChileva написа:
Аз взимам 180лв.

И аз,толкова

И аз. Twisted Evil

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com