Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4793&view=previous

Въпрос - Летене във втори месец

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Svetlichka

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 6:08 pm    Заглавие: Въпрос - Летене във втори месец Отговорете с цитат

Здравейте момичета,

Днес ходих на лекар и по време на прегледа споделих че ще пътувам със самолет на 21 Дек и 7 Януари. При което докторът каза, че е длъжен да ме предупреди за риска от полета. Каза, че между 4-та и 8-ма седмица периода е доста рисков е възможно полета да окаже влияние за спонтанен аборт. Обясни ми го с разликата в налягането и че се получавал някакъв вакуум. Аз съм в 5 та + 1 ден и все още не са ми правени никакви изследвания тъй като тук (UK) първата срща с акушерка е не по-рано от осмата седмица. За сега, да чукна на дърво, нямам никакви оплаквания, нито прокървявания. Порових се из интернет и никъде не открих, че е противопоказно да се лети през толкова ранна бременност, но да си призная доста се разстроих след като чух думите на лекарката. До полета ми остават още само три дни, а не знам какво да правя.
Въпросът ми е летяли ли са някои от вас в периода 4та - 8ма седмица и какви са ви наблюденията относно полета и след това?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам идея дали е противопоказно, но се сещам, че моя приятелка, която живее в Германия изчака да влезе в 4м. за да се върне.
Явно има защо.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
mammaibebbe2008
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля,че няма проблем. Smile

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mammaibebbe2008 написа:
Мисля,че няма проблем. Smile

Възможно е да има. Плода все още не е "закрепен" добре. Много неща могат да се случат от промяна в налягането.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От позната съм чувала,че след седмия месец не позволяват да се лети със самолет,но за началото на бременността не знам new

го^re
tedi_ivanova
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не съм наясно , но имам спомени , че Адамант летя малко след като забременя с Виктория, ама не помня кога беше?
Айде да се включи и да каже Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
fantania
Редовен

Местожителство: преди - Бургас, сега - отвъд океана

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 6:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

светличка, проблемът е не само в налягането, не забравяй, че има облъчване подобно на рентгеновото, което може би пречи. Но ако ти е кратък полета, защо да не летиш? Колко часа е?

го^re
Petinka
Сериозен

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз летях в 4-та седмица, но тогава още не знаех че съм бременна, само подозирах, защото ми закъсняваше малко. Не усетих нищо различно след това.... незнам... Може и да няма връзка, но след това в 7-8 седмица изгубих единия от двата плода (започнах в двулодна бременност) Макар че ми казаха, че доста от бременностите започват двуплодно и после остава само едното, та затова казвам че сигурно няма връзка с полета. Но аз не бих рискувала, ако ми кажеха че има опасност...

го^re
Svetlichka

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полетът ми е 3.5 часа

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз летях в 7-ма седмица до Китай и обратно - никакъв проблем нямаше. Имах цели 5 полета, 2 от които по 10 часа.
Моята гинеколожка тогава ми каза, че нямало проблем в толкова ранен период....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dessita
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз летях до Италия в 10та седмица, при мене никакви усложнения не се появихаSmile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velenia
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз с точност незнам но когато бях във 2ри месец трябваше да избирам да ли да си ходя в Бг. с мъжа ми за сватбата на брат му и се отказах. Тогава като се рових в нета някъде бях чела ,че е най-безопасно във второто тримесичие.Избора е твой риск определено има но не се знае твоя организъм как ще реагиара.Порови се в страниците на BG-Mama там на форум страницата родители в чужбина може и да намериш нещо повече.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com