Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4663&start=15&sid=81e66caefa1cfd39affe4624aae0a076

Провал в кухнята :(
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mama nati
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм имала провали ама Никита ти ме уби new new new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

new Браво, nikita! Имаш супер попадения като готвач-експериментатор Laughing ! Пусни рецептата за млечната баница, че ме заинтригува Laughing Laughing Laughing .

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 6:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BoBo4 написа:
new Браво, nikita! Имаш супер попадения като готвач-експериментатор Laughing ! Пусни рецептата за млечната баница, че ме заинтригува Laughing Laughing Laughing .

Ааа,не давам - "професионална тайна". new

го^re
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки е имал провали в кухнята.Не вярвам някой,който никога не е готвил и всичките му яденета да са били идеални.Аз се сещам,че няколко пъти съм се мъчила да правя един сладкиш без да сложа брашно вътре Embarassed Абе луда работа! Laughing

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

спомням си, когато бях на 15 исках да си изпържа картофи, и така почнах аз ама същевременно и ги бъркам, незнам защо, но после ядох карт. пържени трохи Laughing , а и за 1 път правя палачинки, преди това взех рецептата сигурно от 5ма души, слагам аз мляко, яйца а бе всичко, получими си някаква смес и почвам аз по едно време трябва да ги обърна , нестава, като замириса и на печ. мляко представете си, събуждам мъжо / това става на скоро/ и му викам, ставай немога да обърна палачинката Laughing стана и като видя какво съм сътворила почна да се смее, питаме дали съм слагала брашно и аз казах да ама едиколко си, и така ми се смя почти през целият ден защото се оказа че не се слага само толкова брашно и дефакто направих пържени яйца с мляко, а не палачинки Laughing

го^re
mama Magi
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 7:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналата седмица реших да правя масленки. Забърках тестото, сложих ги да се пекат на слабо загрята фурна и седнах да ги чакам. По едно време реших да пипна дали са се опекли и врялото тесто ми залепна за пръста, сега съм мехур. Не бяха готови и усилих фурната, бебка искаше да цока, седнах и на компа...По едно време се сетих, че пека масленки, а те изгорели, в кухнята нищо не се вижда от дим...Мъжът ми не разбра, всичко отиде в контейнера.
Едни приятели бяха дошли на кафенце и аз бях опекла кекс. Пред тях го обръщам в подноса, а той като се разтече- спукаха ме от бъзици...

го^re
Мила
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм имала провали.Последния беше като обърнах туко що сготвена тава с мусака на земята.Да не забравяме че понякога сладкишите не ми се надигат или нещо не уцелвам на захар или сол(е не съм пресолвала).А и един път забравих да сложа сода и познайте какъв кекс стана

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мила, като каза за мусаката, та се сетих за един резил...
Вихреше се у нас един младежки купон и посред нощите решихме да си направим крем карамел. Продукти има, ама нямам формички. Забъркахме го и го сложихме да се пече в една метална съдина. А да стане, а да стане, ама аз съм включила фурната на съвсем слабо. Изчака ни се чакалото! Точихме лиги, гледахме, най-накрая стана. Тръгнах аз , доволна, да го поднасям и ...го пльснах на земята пред смаяните погледи на всички... Embarassed Умрях от яд!

го^re
Мила
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А пресен провал.Исках да правя негърче но още топло го сиропирах с топлия сос.разкашка се и стана на нищо.Но спасих положението-добавих му две пакетчета обикновенни бисквити за да го позгъстя и оформих топчета и ги овалях в кокос.Нещо като Скаличкитестана.Мъжа ми беше очарован,а аз само точа лиги

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сега да Ви разкажа вчерашния ми провал,тоест те са 2 и много ме е срам.
1.готвих зеленчукова супа но неможах да преценя колко продукти да сложа и тя така се сгъсти,че стана с нож да я режеш и като се започна едно разреждане с вода но нали се сещате че и вкуса и се променя а и е наблъскана с ориз и фиде Laughing
2.правя кекс слагам го да се пече но той така и бухна,стана като подметка,и то за какво-става сутринта Наско и яде за закуска,нищо че е сплескан но идва при мен и ми вика-"Опитай".Мале кекса се оказа супер солен,а уж сипах от захарницата захар.Впоследствие открих ,че вчера мойта майка ми подреждала шкафа с подправките и сипала солта в кутията със захар и така направих солен кекс които е в коша.После ще правя друг.

го^re
evangeline
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам провали и то не веднъж Embarassed
Един път реших да си направя палачинки, а преди това въобще не бях правила. Мъжа все ги прави за мой позор, ама него го нямаше и аз си казвам, че ще го изненадам. Олеле, тестото като залепна на тигана... Така и не схванах какво не съм сложила и до ден днешен не съм го измислила, ама не смея и да попитам, че много ще ми се смеят Very Happy Very Happy Very Happy
Друг път опитах да правя паниран кашкавал - и пак провал, стана на ластици Very Happy
Правила съм и сладки твърди-твърди, направо можеш да си счупиш зъбите с тях Very Happy

го^re
Mirra
Сериозен

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

didi_24 написа:
сега да Ви разкажа вчерашния ми провал.

Eeee, тая тема чак сега я видях и от няколко минути се превивам от смях (а бебка в корема ми пощуря от кълбета) ...., и се сетих, че и аз вчера поокадих кухнята със добре загорял боб - ма така е, като има нет Embarassed (нахраних човека в тоалетната и аз Very Happy).... обаче по-добре да ви разкажа за първият си опит в кухнята (не е много отдавна, а аз вече съм на уважителна възраст, ма какво да направя като хич не ми се нрави готвенето Crying or Very sad )... та: ще правя бисквитена торта под настояването на моя приятелка, която твърди, че е много лесно. Речено - сторено. Записвам си продуктите и технологията и ред по ред я изпълнявам. Поканвам въпросната приятелка и още няколколко други човеци в къщи на карти и обявявам пред смаяните им погледи (, а те знаят, че с кухнята сме на Вие), че съм сътворила собственоръчно торта и дори ей сега ще ги почерпя!!! Чудото трая само няколко минути, защото още първия, който я опита демонстративно я изплю! Гад! А аз така се старах! Опитах и аз... кофти! Гадно е , ма немога да разбера защо?! Ами няма грам захар!!!! Very Happy

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде споделете за гафовете , не се срамете.

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ми се да ви разкажа за суровата ми Новогодишна баница.
Бях я натъпкала с късмети - 24 броя, че на Бъдни вечер нещо бях объркала работата и се изложих с броя на късметите. Общо 6 яйца - две за заливката и 4 в плънката, кисело мляко със сода, газирана вода, сирене... А бе богата работа. Ама бая съм понатиснала кората с късметите, пък и я нарязах преди да я пека. Старах се като за празник, като за гости и накрая - баницата възсуровичка в средата. Умрях на мъка, че много се старах и я правих по изпитана уж рецепта, пекох по всички правила, обърнах я да изстива върху купички, та да не се слегне. И накрая - спих! Crying or Very sad Rolling Eyes

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ще се добавя тук. На мен редовно нещо не ми става както трябва, но все го изяждаме. но се сещам за два големи гафа на майка ми.
Баща ми донесъл от село една тлъста кокошка и майка ми ще я вари. В същото време затвряме и буркани с печени чушки. Затворихме и си легнахме( кокошката вече увряла). през нощта започна едно гърмене здраво, хвърчат капачки по тавана като побъркани. Чушките преляли извън бурканите и едни набъбнали. Като ги опитахме - те със сода. Майка ми вместо сол им наслагала сода. Остави това ами и кокошката беше сварила със сода, та и семеен скандал имаше, че нарочно го е направила "защото кокошката е от свекървата"Smile
Другият и гаф беше наскор. У нас решила да вари пилешка супа на Гугито, но вместо сол, сложила захар. Опитала я, видяло и се, че е безсолна и слагала още и още.....захар. Накрая загряла, и за да не хвърли нещото, сложила още вода и фиде, ама и сол сложила. Е пак беше сладко и като си тръгна нахраних "тоалетния човек" и азSmile

Като се сетя за нещо фрапиращо мое, ще го напишаSmile

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com