Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4663&start=0&sid=81e66caefa1cfd39affe4624aae0a076

Провал в кухнята :(
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BoBo4
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:25 pm    Заглавие: Провал в кухнята :( Отговорете с цитат

Момичета, а провали имате ли?
Понякога се случва да не се получи ...

Аз днес стъкмих гъби със синьо сирене, ама в грил-тигана и задимих цялата къща Embarassed . Знаех си, че трябва да ги сложа във фурната, както си правя, ама на! За ядене стават, но трябваше доста да изчакаме, та да се проветри Crying or Very sad . Уж да вложа творчество, а то ...

А какъв провал имам с едни козунаци Embarassed . Слагах всичко по рецепта, та и орехи, и стафиди, месих като луда и станаха едни козунаци сладички, богати, ама степаниии. Само аз си ги чоплих...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки е имал неуспехи в кухнята,важното е да не се предаваме и да опитваме отново и отново Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
roni2331
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Я не се шашкай, на мен преди известно време ми излезе кекса от формата и оклепа всичко new Доста време след това при използване на фурната миришеше на кексче

го^re
ALMA
Отличник

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето мъжле много обича шкембе чорба и аз като една добра домакиня първото нещо което реших да му сготвя беше това. Обаче как я направих тази застройка - стана на едни пресечени парцали - УЖАС! Прецедих бульона, че наново застройка...А едни палачинки един път - сестра ми записала рецептата от Иван Звездев и правя ги аз ама стават едни подметки жилави. А тя сестра ми объркала броя на яйцата...

го^re
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

Местожителство: гр.Добрич, по настояще гр.Шумен

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ се плаши, всички имаме такива моменти, аз по едно време доста често "хранех" тоалетния човек new а сега едни кученца пред блока new new рецептата някога я прецаквам ама какво да се прави, така че СПОКО new

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing "Тоалетния човек" ми хареса! Laughing

А на мен и през ум не ми минава да се спичам. Добре се оправям в кухната, пък и вкъщи капризни няма за моя радост. ама чета какви сте майсторици new , какво разнообразие от рецепти предлагате. И си викам "Я да питам за провалите". Да се поучим от грешките на другите, дето се казва Laughing .

Спомням си една колежка, която като млада булка тръгнала с голям мерак да прави някакъв кекс. Да зарадва мъжо. Туй сложила, онуй сложила, бъркала, опекла го ... а кексът на подметка. Драма! От много мерак забравила брашното Laughing Laughing Laughing . Та ходили на сладкарница.

Та за това ми беше думата, за "Рецептите с неочакван край".

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви кажа честно аз не съм по готвенето.Все още не съм се научила.Мога да готвя много малко неща.Ако седна да ви разправям за провалите ще се попикате от смях.

го^re
pile82
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

моми4ета,и аз като вас имах провали-споко!понеже още отна4ало живеем сами и трябваше сама да се у4а!Първият ми сериозен провал беше опита ми да направя един кашкавал пане,който така се развле4е,4е стана като ластици от бабешки гащи! стана нещо отвратително безформено и пихтиесто!new и оттогава не правя опити с кашкавал....А няма да ви казвам за едни картифени кюфтета,които се разпаднаха още в тигана и ги изядоха ку4енцата и котенцата около блока.... new

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Много хубава тема.Аз скоро си изложих готвих ориз с месо на фурна,но забравих да сложа вода и той се опече.Навсякъде миришеше на изгоряло,изядохме месото и го хвърлих.А отоносно палачинките много рядко ги правя както трябва и така немога да разбера къде бъркам,все обвинявам тигана и котлона Very Happy.Преди известно време правих пица но какво и обърках незнам,но можех да счупя главата на някой с нея Razz Embarassed

го^re
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки си има провали в кухнята. Аз си имам много, защото постоянно готвя нещо. Не се сещам за фрапиращ случай. В повечето случаи ,става за ядене, но не е това което съм очаквала.

го^re
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо това за НЕ слагане на брашно в кекса ми е много познато...още в първите ми наченки на готвач, а именно това се случи в детските ми години с една приятелка която имаше рожден ден и решихме да и направим торта.Вероятно сме били 9-10 годишни в тоя диапазон.Опекохме тортата, но като дойде реда за набучването на свещичките те направо падаха в сместа Laughing Laughing голям смях беше, а и сега като се сещам пак Smile

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз докато живеех при мама само баници и сладки съм правила , защото са ми страст.Другите "истории ми" бяха "Тъмна Индия",а и като не обичам да питам ...И такива едни съм ги ... готвила :

1. Пържен печен пипер с люспите - не съм обръщала внимание ,че се бели . Embarassed
  2. Кашкавал пане на ластици. Embarassed
  3. Пица-подметка,мекици-подметка ... Embarassed
  4. Пилешка супа с неотпенено месо Embarassed
  5. "Мляко с ориз" със суха сметана вместо мляко и пудра захар вместо кристална Embarassed Embarassed Embarassed - това е за троен срам.
  6. Млечна баница със салам и чубрица. Embarassed
  7. Загоряла супа Embarassed
  8. Ореховка голяма, колкото тава. ( тя така и не се изпече ),ореховка--камък ( ако те удари може да те убие на място ). Embarassed
  9. Супа от леща с парчеца ...салам Embarassed

Дет' се вика - работи ми фантазията , ама в грешна посока. new
Айде няма вече да изреждам ,че ще се попикаете от смях.Аз докато пиша си умирам от new new new ... Ама е чиста истина , такива издънки имам ,че ...Добре ,че мъжа ми не е придирчив и или яде каквото съм му набъркала или не яде.
А да знаете колко готварски книги имам ...

Последната промяна е направена от nikita_perez на Пет Юли 20, 2007 4:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nikita_perez ще ме умориш от смях, и аз си мислех че съм правила гафове в кухнята new new new new new

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

didi_24,то си е за смях де. new
Представяте ли си ,ако някой управител на ресторант види какво съм написала - веднага ще ме взема за ... главен готвач. new

го^re
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nikita_perez ти си за Нобелова награда направо, чак такива не съм ги правила Laughing Много се смях с теб new new new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com