Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4535&start=45

Гинекологичните проблеми след раждане
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За хвалене ли е незная, но при мен положението вече не е толкова трагично new new new , след близо пет месеца ходене по мъките, за което съм много щастлива! Много се надявам лекарите в нашата държава да започнат да си вършат работата съвестно, а не само да си пипат ушите new и после ние да му мислим.
Желая ви здраве и много хубави емоции!!!! new new new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumi_R
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво,радвам се за теб,желая ти много късмет new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 8:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumi_R написа:
Браво,радвам се за теб,желая ти много късмет new

Благодаря мила и на теб! 070914 070914 070914

го^re
deia80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MISTIKA написа:
Хора,чували ли сте за разкъсана шийка на матката при раждане?
Аз имах такова разкъсване.Зашиха ме,сега всичко е ОК.
Не е фатално,но ако забременееш пак има голяма опасност плода да падне.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sonia

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, момичета! Razz И аз ката много от вас имах разкъсана шийка при раждането и раничка. От скоро ми се появи и бяло течение, което незнам има ли връзка с раничката. Проведох личение с Полижинакс и вече седмица след него нямам течение. Знам, че може отново да се появи. Но всъщност исках да се посъветвам за раничката. Лекарката ми даде надежда, че може да мине от самосебе си към 8-9м. от раждането. Confused Дали има такъв вариянт Question или ще трябва да я горя Crying or Very sad Болезнено ли е самото горене? Моля за вешето мнение, предварително благодаря! Very Happy

Последната промяна е направена от sonia на Нед Окт 28, 2007 2:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Соня, по повод на бялото течение не мога нищо да ти кажа, дано наистина ти е минало, тъй като аз съм провела доста лечения и общо взето резултата е нулев. Имам го от ученичка. А по повод горенето на ранички усеща се леко парене, но в никакъв случай не е болезнено.Поне при мен беше така, но държа да кажа, че аз имах незашито разкъсване/ не съм сигурна дали това се води за раничка/. И както ти е казала твоята гинеколожка, така и моята, оставихме нещата след това да се оправят с времето. Сега след 6 месеца откакто родих, мога да кажа, че положението е горе-долу добре. И сега се сещам, че пак трябва да посетя АГто си, за да съм сигурна, че е така new !

го^re
sonia

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малена благодаря ти! Надявам се да имам повече късмет на контролния преглед тази седмица. Smile На теб и сладката Роси също пожелавам здраве и касмет. Razz

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! 070914 Дано прегледа мине успешно и да се похвалиш new

го^re
beni_vasi
Сериозен

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DANIS написа:
на мен лекарите ми казаха 40 дни след раждането задължително да си направя преглед,така и направих и нямам проблеми.не трябва да се отлагат такива важни прегледи.

new и аз така - отидох, видяха ме и ми изписаха мехлемчета против бяло течение и хемороиди.

А правихте ли си изследване за цитонамазка след раждането? Казаха ми че била задължителна, тоест препоръчителна за всяка родила жена. И какво е изследването?

го^re
mam4eto
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sonia написа:
Но всъщност исках да се посъветвам за раничката. Лекарката ми даде надежда, че може да мине от самосебе си към 8-9м. от раждането. Confused Дали има такъв вариянт Question или ще трябва да я горя Crying or Very sad Болезнено ли е самото горене? Моля за вешето мнение, предварително благодаря! Very Happy

Аз също имах раничка след раждането и моята АГ ми каза същото /че може да мине от само себе си/. Обаче, мина 1 година и няколко месеца и отидох при друга АГ. Тя ми каза, че няма как раничката от само себе си да се махне Confused За това ми каза, че ще я лекува-намаза ме два пъти с лекарство и готово /даже преди малко се върнах от прегледа/. Нищо не усетих, даже се чудех дали изобщо ми прави нещо Confused Много внимателна беше и се надявам всичко да е ок вече Very Happy За горенето на раничка съм чула, че не боли, но просто не е приятно Confused Желая ти успех Very Happy

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бени_Васи,за цитонамазката се взема секрет от шийката на матката с твърда четчица...не че е особено приятно,но не боли.
Мамче,само с туширане едва ли ще мине,най-добре е да се изгори с лазер,но лекаря ще прецени,в зависимост от раничката.При обикновеното горене(не е вярно,че не боли,боли и мирише на опърлено Twisted Evil ) се нарушават тъкани,което не е добре,защото впоследствие може да се изродят в някакво раково образувание...Това,което можеш да направиш е да засилиш имунната си система,защото в някои случаи наистина е възможно организма да се справи сам(но нали знаеш,че раничка е неточен израз,така се нарича всяко видоизменение на лигавицата,та ако при теб е така,може и да не ти я горят.)

го^re
mam4eto
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами, не знам Мистика Confused Първата АГ ми каза, че раничката ми била много малка и да съм изчакала с лечението /т.е. да мине от само себе си/. За това отидох при друга АГ, която ми каза, че ще мина само с намазване Confused Два пъти ми я намаза и каза чак след 6 месеца да отида на преглед Confused Силно се надявам всичко да е ок! Very Happy
Какво имаш предвид със засилването на имунната система? Да приемам някакви витамини ли и ако да-какви? Very Happy

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле,как така след половин година,нали ако не ти мине,ще сте развие още повече Shocked ?Странно.Цитросепт,Есберитокс,Ехинацея-за имунната,каквото си избереш.Но ако е малка,може да мине и с туширане,но при всички положения трябва да те прегледа след 1-вата менструация,как така 6 месеца.Ама,така са,какво да ти кажа,аз вчера като ми сложиха спиралата и питам,дали след 1-вата менструация трябва да отида да се види как лежи и дали да не е паднала,ми казаха,че както си искам,не било задължително?!!Така че,ако ние не си следим всичко,няма кой Rolling Eyes Rolling Eyes
Ето линк и за цитонамазката:http://solley.no-meat.org/minb-smokinya/index.php?id=20070328091638

го^re
sonia

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 4:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, майчета. Днес ходих отново на гинеколог и ми казаха, че раничката е много малка Confused Трабва да отида отново на преглед 1 год. слад раждането, а до тогава тя може/най-вероятно ще изчезне. Е, да си пожелаем късмет. new new

го^re
pilence2
Редовен

МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2007 8:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sonia написа:
Здравейте, майчета. Днес ходих отново на гинеколог и ми казаха, че раничката е много малка Confused Трабва да отида отново на преглед 1 год. слад раждането, а до тогава тя може/най-вероятно ще изчезне. Е, да си пожелаем късмет. new new

Здрасти Соня аз бях с раничка в болницата и там ми я лекуваха с витамин ц и йодасепт казаха ми да си правя промивки с смрадлика промивките са като напълниш един леген и седнеш в него така се излекувах бързо и безболезненоSmile между другото и аз се казвам соняWink

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com