Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4355

Бебенца родени Януари-2007-3 част
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Родени през...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
мама Меги
Пристрастен

Местожителство: гр.Тетевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 8:53 am    Заглавие: Бебенца родени Януари-2007-3 част Отговорете с цитат

Здравейте,маминки! new
Ние още имаме проблеми с яденето,иска само мляко,само като види лъжицата и си стиска устата.А като седнем да ядем и гледа всичко по масата и като и давам с ръка яде,но с лъжица не. new
Ще се мъчим...
Приятен и слънчев ден на всички!!! new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай!И ние трудно започнахме да се храним...Слагай бебо да гледа как хапвате,а като започнеш да го храниш пробвай с играта "лъжица за мама и една за бебо" Smile Дано се излъже да почне да яде..Малко е трудно в началото,но няма как.Трябва да си упорита!!! new
Стискаме палци да се похвалите скоро!!!!! new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мойта все още ми прави номера а ядеме с лъжица от както стана на 3 месеца.Тя обича аз като ям да й давам.Преди два дни бяхме на пазара в една бирария и ядох пържени картофки със сиренце.Ако знаете малката колко сиренце изяде.Да ви се похваля вече използваме гърнето.От време на време пишка в него.Миналия месец пак я бях слагала но плачеше а сега си седи.

го^re
Ru
Начинаещ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви се похваля, току що се прибрахме от кратка разходка. Пробвах да му дам пюрето навън и се получи!!! Дори казваше аааммм като му давах лъжицата Laughing Laughing Laughing Ако това е разковничето, всеки ден ще сме с пюрето навън. После дори и заспа и сега сме си в къщи в леглото...

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ru написа:
Да ви се похваля, току що се прибрахме от кратка разходка. Пробвах да му дам пюрето навън и се получи!!! Дори казваше аааммм като му давах лъжицата Laughing Laughing Laughing Ако това е разковничето, всеки ден ще сме с пюрето навън. После дори и заспа и сега сме си в къщи в леглото...

new new new
Браво на вас Smile
Малкия омота преди минути едно бурканче пюре от зеленчуци и сега new

го^re
irina78
Пристрастен

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от нас!Днес ядохме пюре от риба със зеленчуци на Ганчев.Много ни хареса.От утре сме на кухня ще има млечна супа,пюре от тиквичка с пилешко,крем с банан.Ще видим дали ще ни хареса.На някой правиха ли му изследвания за кръв и урина.Нашият хемоглобин е малко нисък и утре ще ходим при педито да ни изписва някакви капки.Хайде стига че се олях.Лягайте да спите бебчовци и мами! new

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не мисля, че има място за притеснение, ако 5 и полвина месечно бебе не иска още да яде с лъжица, даже е нормално, то не е малък възрастен, значи не е готово. Зхранванто може да започне между 4 и 8 месвца, зависи от детенцето и то по мъничко, и то храни съобразени с неговото стомахче и нужди. А направо ми се струва опасно 6-месечно бебе да яде сирене. Това е мойто разбиране разбира се, не го налагам никому, аз обаче на свойто си бебе не бих дала на тази възраст НИКОГА.

го^re
Галка
Отличник

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Днес ходихме на консултация и вече сме 68 см. и 7.500 кг., сложиха ни и ваксинката. Направление за изследвания ще ни дадат тези дни и ще пиша като ги направим.
Много се радвам, че Ru е постигнала успехи с хапването! Baby_188 браво, че ползвата гърненце, но ние още не сме започнали да сядаме и когато сме стабилни ще започнем. С каката започнах 7месец, за няколко пъти и от 8 вече редовно. Мама Меги успех с хапването с лъжица! Daniel4o1982 и аз съм за късното захранване, но всяка майка решава сама, кое е най-добро за нейното дете. Моята дъщеря до 1 г. не хапваше почти нищо, освен кърма, но аз все и предлагах, а сега въобще не е злояда, напротив! Лек ден от нас!

го^re
мама Меги
Пристрастен

Местожителство: гр.Тетевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви се похваля преди малко и давах кремче от кухнята и си хапна половината!!! new
Аз на Тони също и давам сиренце и много и харесва.Кисна и го във водичка,за да не и е солено и го мачкам,
Всяка майка сама си преценява кога и какво да даде на бебчо.Брат ми на 7 месеца смучеше кисели краст. и нищо му няма,а вече е а 9г.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си казах менението, то не е възникнало от нищото, а съгласно неща , които съм чела. Но да не изместваме темата, която не е за или против захранването. То дори не става дума за захранване, за първи път чувам да се дава сирене на 6-месечно бебе. При всички положения то е ТЕЖКА за смилане храна, от краве мляко, което е опасно за неразвитаа храносмилателна система на бебето, съдържа ензими, които организмът на бебето не е пригоден да смила, то затова им се и дава АДАПТИРАНО мляко. То тогава да храним бебнцата с това, което и ние ядеме, за какво захранване изобщо иде реч??? Да не говорим, че сиренето е солено, съдържащо разни закваски, подсирватели и т.н. Но отново казвам и държа да го ПОДЧЕРТАЯ, че просто си казвам мнението като всеки друг в този форум. От тук нантък всеки си решава и е способен да ръководи постъпките и действията си.

го^re
japito
Пристрастен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от нас, ние нямахме интернет тези дни и затова не бях писала. Браво на всички с успехите в захранването new Ние хапваме всичко и нищо не отказваме поне за сега. Пие сок от диня, яде пъпеш. Сиренце и аз му давам да си хапва от салатката, като ни гледа, как да не му дам. А нали и ще почваме скоро попарката, а в нея нали трябва да го слагаме. Почти не суче вече може би от жегата и смятам скоро да го пробвам с кисело мляко и бисквитки new
А когато ми отказваше зеленчуково пюре съм прибавяла малко сокче, за да стане леко сладникаво и така го е изяждал.

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

irina78 написа:
Здравейте и от нас!Днес ядохме пюре от риба със зеленчуци на Ганчев.Много ни хареса.От утре сме на кухня ще има млечна супа,пюре от тиквичка с пилешко,крем с банан.Ще видим дали ще ни хареса.На някой правиха ли му изследвания за кръв и урина.Нашият хемоглобин е малко нисък и утре ще ходим при педито да ни изписва някакви капки.Хайде стига че се олях.Лягайте да спите бебчовци и мами! new

Гледам че вие сте на 6 месеца.При вас кухнята от по-рано ли е.При нас е от 9-10 месеца.То за да се запишеме на детска кухня трябва и бележка от педиатъра.На нас все още не са ни взели кръв и урина.Това ще стане чак началото на Август защото педиатърката е в отпуска а предния път когато ходихме нямахме все още 6 месеца.
Галка и аз я слагам от време на време.По един-два пъти на ден.Понякой път само си седи и си играе.Със сядането вече почти се крепиме самички само да няма играчки около нея защото като види някоя се мята направо към нея.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лекарката ни даде направление за изследване на кръв и урина...По този повод някой знае ли как се слагат тия пликчета за да взема урина на малчо Question ??Мъжа ми донесе 2,но нямат нито упътване,нито картинки...
Колкото до захранването от другата седмица по съвет на педиатъра трябва да започна да давам на малкия попара,месни пюрета и вече 1/2 жълтък...За сиренето педиатърката ме посъветва да го кисна вечерта във вода за да не е много солено....
Не бързам със захранването Confused ,но вече почти нямам кърма,а детето си иска храна...Не знам как е с вашите деца,но малкия само мляко вече не го засища.Пие по 180мл мляко Smile на едно хранене и понекога не му стига...

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 9:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера купихме бънджи на малкия и беше голямо скачане и игра...

Вие смятате ли да ползвате проходилка или бънджи????

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет от мен new
Вчера се прибрахме в 01.00ч new
Прекарахме си много хубаво,макар,че новините от доктора не бяха това което очаквах new
Много пишете пусналисте нова тема new
При нас времето е ужасно така духа,че е ад new неможе да се излезе new
По нататака ще ви разказвам,че е много за писане new
Чоа за сега new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Родени през... Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com