Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4315&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

КАК да приготвя пюре от сливи?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gabi_mama
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 2:37 pm    Заглавие: КАК да приготвя пюре от сливи? Отговорете с цитат

мили мами имам проблем със изхождането на бебчето ми и се налага да му приготвя пюре от сливи ...как да го направя ,колко сливи,колко вода, захър да сложа ли, и колко?
Моля ако някой знае и е правил нека ми помогне! new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Данито06
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също имахме такъв проблем, но аз купих от готовите пюрета на Ганчев. Има такова от сини сливи, дадох му и наистина подейства. Иначе не съм правила.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си правя плодови пюрета така- хубаво обелвам плодовете, почиствам и нарязвам на малки парченца, после пасирам , слагам съвсем малко захар и стерилизирам 15-20 мин.
от сливи не съм правила, но сигурно ще стане. крушите също разхлабват.

го^re
gabi_mama
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 3:02 pm    Заглавие: blaгодаря ви Отговорете с цитат

ок ще пробвам да направя от сливи! някой друг да знае още нещо по темата?

го^re
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз правех сок от круша, също действа new

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо й вземи плодово пюре на Ганчев.Със сини сливи или от круши.Помагат.Извинявай но колко сте големи?На АМ ли сте?Ако сте на АМ може да го разстваряш във водата от овесени ядки.Аз така и правих АМ и нямаше проблеми.Преди това ми се запичаше.

го^re
dani_76
Редовен

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имахме същият проблем до скоро.Не ни помогнаха нито сини сливи на Ганчев,нито сокчета круша,нито пюретата на Хипп които са разхлабващи,освен това от тиква и ябълка.Само то действа безотказно.Даже и Дуфалак не ни помогна.Сега давам и пасирани кайсии и праскови и те дават добър резултат.

го^re
gabi_mama
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 10:08 pm    Заглавие: подобно сме и ние Отговорете с цитат

dani_76 написа:
Имахме същият проблем до скоро.Не ни помогнаха нито сини сливи на Ганчев,нито сокчета круша,нито пюретата на Хипп които са разхлабващи,освен това от тиква и ябълка.Само то действа безотказно.Даже и Дуфалак не ни помогна.Сега давам и пасирани кайсии и праскови и те дават добър резултат.

всичко съм пробвала но ефекта е никакъв за съжаление !!
Педито ме посъветва аз да си приготвям соковете и то от сливи и круши домашни .Днес свърих от сливи но много е кисело аз не го хъресвам предполагам че и тя няма да го пие .(не съм сложила захар)утре ще направя друдо и ще сложа и малко захар
НА 07.07.07 НАВЪРШВАМЕ 5-МЕСЕЦА

го^re
dani_76
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Oх мила,знам каво преживяваш.Както ти писах тиква и ябълка на Хипп-това е при нас.Ще ти пиша и някой и други неща които сигурно си пробвала,но просто искам да ти помогна.Правиш ли масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка?Свиваш ли краченцата към коремчето като леко го притискаш?Доста водичка и е хубаво сутрин на гладно.АМ го прави малко по-редичко отколкото пише.Ако си захранила с глутен-овесени ядки или водичка от тях.При моя приятелка помогна пюре от спанак-Хипп имат.Чувала съм за лъжичка зехтин или мъничко чиста,преварена мас.

го^re
gabi_mama
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dani_76 написа:
Oх мила,знам каво преживяваш.Както ти писах тиква и ябълка на Хипп-това е при нас.Ще ти пиша и някой и други неща които сигурно си пробвала,но просто искам да ти помогна.Правиш ли масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка?Свиваш ли краченцата към коремчето като леко го притискаш?Доста водичка и е хубаво сутрин на гладно.АМ го прави малко по-редичко отколкото пише.Ако си захранила с глутен-овесени ядки или водичка от тях.При моя приятелка помогна пюре от спанак-Хипп имат.Чувала съм за лъжичка зехтин или мъничко чиста,преварена мас.

масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка?Свиване на краченцата към коремчето като леко го притискаш.Доста водичка сутрин на гладно----да доста от нещата съм ги правила!Бях в голяма паника,но днес бебка се изака и съм много доволн два пати и то по много дуфалака май оказа влияние дадох и самоведнаш 2,5 и после много вода.
Благодаря ти за съветите

го^re
Vily
Пристрастен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво вече че сте се изходили. new new Освен казаното по-горе -
казвали са ми и за водата в която е варена тиква, но вие сте вече достатъчно големи, затова може и направо пюре от тиква. Дано не се случва вече, и да не те притеснява бебка.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dani_76
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:wc: Браво на малката на gabi_mama

го^re
gabi_mama
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:01 am    Заглавие: eто няколко рецепти Отговорете с цитат

Пюре от ябълка и круша
По 1 ябълка и круша. Захар около 1 равна супена лъжица или по вкус. Измиват се добре,обелва им се кората и почистват семките. Слагам ги да се сварят във вода колкото да ги покрие. От момента на завирането за 8-10 мин. ако варите на котлон и 10-15 мин. в микровълнова печка на пълна мощност /ако печката е с по-голяма мощност времето се съкращава/
Докато е горещо се пасира с пасатор, ако нямате такъв можете да прекарате през сокоизтисквачката. След това по желание добавяте една мерителна лъжичка оризово брашно, но само в пюрето което ще се консумира веднага. Останалата част изсипете гореща в бурканче от пюре и обърнете с капачката надолу докато изстине.

Пюре от праскова и ябълка
По 1 ябълка и праскова. Захар колкото в горната рецепта. Прасковата измивате много старателно и заедно с ябълката нарязвате на парченца. Заливате с вода едвам да ги покрие. Време и обработка като в горната рецепта. За сгъстяване по желание на една порция отново оризово брашно

Пюре ябълка и банан
По 1 ябълка и средно голям банан. Нарязани на парченца във вода колкото да ги покрие се сваряват за около 10 мин.на котлон и 7-8 в микровълнова на пълна мощност. Пасират се и се добавя за цялата доза 2 мерителни лъжички сухо мляко/формула/
Не се добавя захар понеже става доста сладко. Аз лично смесвам с мляко и оризово брашно само в момента преди приготвяне, защото не бива да престояват с плодовете. Към това пюре може да се добавят преди пасирането и няколко парченца ананас.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com