Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=4181

относно детските

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
charmy
Сериозен

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 1:12 pm    Заглавие: относно детските Отговорете с цитат

на мен ми казаха от социалните ,че детските могат да се изплащат само през банка дск,но там ти вземат такса всеки месец,за разлика от другите банки.има ли някой ,който да си получава детските в дуга банка?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vily
Пристрастен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз даже не знам дали ми плащат детски Embarassed new
Благодаря, че ми напомни да попитам new
Иначе майчинството си получавам в дебитната си карта издадена от Булбанк.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sree
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз получавам от години детските си с карта от Общинска банка-Варна.Точно социалните служби ми я откриха.Относно таксата,мисля че всяка банка има такава. Smile Нужно е да се интересуваш,защото комисионните са различни.Мисля,че към тази,към която съм аз,е най-изгодно!Имам навпредвид Варна и местните соц.служби!

Последната промяна е направена от sree на Сря Юни 27, 2007 1:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 1:51 pm    Заглавие: Re: относно детските Отговорете с цитат

charmy написа:
на мен ми казаха от социалните ,че детските могат да се изплащат само през банка дск,но там ти вземат такса всеки месец,за разлика от другите банки.има ли някой ,който да си получава детските в дуга банка?

Значи ти хем знаеш, че в другите банки при превод на детски не взимат такси, хем питаш може ли в друга банка да ти превежат сумата. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Аз малко се обърках.
Навсякъде взимат такса. Wink Wink
Иначе по темата, на мен майчиството ми го превеждат на карта на МКБ Юнионбанк.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:03 pm    Заглавие: Re: относно детските Отговорете с цитат

charmy написа:

Детските ми ги превеждат на карта през "Експресбанк". Никой не може да те задължи през коя банка да ти минават парите, ти си решаваш. Явно при теб става въпрос (в социалните) за "шуробадженащина" и затова са ти казали през ДСК. А относно таксата - навсякъде я взимат, по 2 лв. на превод. То не стига, че майчинството е мизерно - 18 лв., че и банките без срам си вземат от тях по 2 лв. Ама какво да се прави, тъпа работа, живеем все пак в БГ Exclamation Mad

го^re
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички банки взимат такса при превода на парите, но само банка ДСК имат такса обслужване на клиент в размер на 1.50 / месечно , която при другите банки я няма.
Не е задължително обаче детските да се превеждат по сметка на ДСК , моите ги взимам по сметка на ЦКБ.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
charmy
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:03 pm    Заглавие: към камаче Отговорете с цитат

майчинството можеш да си го получаваш навсякъде ,по сметка.но детските-тук във варна ми казаха,че могат да се вземат само чрез банка дск.за няколко банки знам,че нямат такси когато парите са по дебитна карта.но ОТ СОЦИАЛНИ МИ КАЗАХА,ЧЕ НЕ ОГА ДА СИ ПОЛУЧАВАМ ДЕТСКИТЕ В ДРУГА БАНКА. за това се обръщам към другите майчета-има ли някой,който да си получава детските в друга банка,а не от дск?

го^re
charmy
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря на пинко и теди,пак ще проверя защо на мен ми казаха,че не можело в друга банка.мразя я тази бюрокрация.

го^re
ZLATNA
Сериозен

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте - тук споря!
На мен също ми бяха издали карта за ДСК - иииии нестига този 1,50, ами и 0,50 стотинки при теглене на сумата от картата ми вземаше!
Тоест - детски - 18 лв., такси 2 лв. Shocked

Възмутена отидох в банката и ги питах кви са тея такси, а те ми отговориха нагло - банкова политика Evil or Very Mad
Много се ядосах и отидох в социални грижи - оттам ми обясниха, че ако искам да си сменя банката трябва САМАТА АЗ да отида в друга и да си извадя карта - отидох в ЦКБ, извадих си карта - без пари и подадох молба в социалните от следващият месец да ми се превеждат парите по новата сметка.
И сега вече съм там - такса превод НЯМА, а такса теглене от банкомат - 0,20 ст.

Не е въпроса в парите, или в двата лева, ама не стига, че сумата за детски е малка Twisted Evil ами и тея ще ми вземат такава такса Shocked

Не могат да ти казват, че не може в друга банка - питай ги на основание на кой ЗАКОН са те сложили в тая?

го^re
viora13
Сериозен

Местожителство: Гр.Варна

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми превеждат детските в "Инвестбанк",но от около3 години и пак социалните ми я издадоха-явно всяка година работят с различни банки -ами то да не са малко пари дето минават през тях и от всеки като вземат таксичка.... new Иначе не мога да ти кажа какви са и има ли такси,защото просто не помня.Помня само,че минимума по сметката е 1.5лв.,а не както по едно време беше 15лв.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

от "инвестиционна банка",но не съм проверявала дали ми ги изплащат.Събирам си ги,както и майчинството...

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако те притесняват таксите направи си спестовен влог или някакъв подобен продукт различен от картова/разплащателна сметка.Ще трябва да теглиш парите от съответната банка в брой,но няма да имаш такси за обслужване на сметката,такси за теглене на пари от банкомат...Ще можеш да изтеглиш и цялата сума.
Колкото до това ,че те насилват да си направиш сметка в определена банка,това е лудост.На мен искаха по подобни съображения да ми преведат еднократната помощ с пощенски запис Very Happy Laughing Laughing

го^re
charmy
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 2:16 pm    Заглавие: здравейте, Отговорете с цитат

благодаря на всички,които ми помогнаха със съвети и мнения Smile.след като от вас разбрах,че може и в друга банка да си получавам детските,нападнах социалните.оказа се ,че вече можело и в други банки .е,пак не стана там където аз искам,но поне ще е в банка,където няма да ти вземат 2 лв за нищо.тези парички са толкова мизерни,че освен да ги събирам не си струва да ги тегля всеки месец.
но,отплеснах се-голямо благодаря на всички,които ми помогнаха new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com