Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=406&start=0&

Как правите торта с готови блатове?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zori85
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе-Пловдив/Тракия/

МнениеПуснато на: Нед Ное 12, 2006 10:15 pm    Заглавие: Как правите торта с готови блатове? Отговорете с цитат

Момичета бихте ли споделили как правите тая торта,нещо съм се вдъхновила,а никога несъм правила такава торта.Дайте идей моля!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 12, 2006 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правиш си някакъв крем (маслен,млечен) или разбиваш сметана.За по интересно можеш да отделиш част от него и да я боядисаш със какао или кафе.Сваряваш си вода със захар,или сиропа на компот,оставяш го да поистине малко,и започвашSmileСлагаш блат,сиропираш го съвсем малко,и мажеш със сметаната или крема.После другият блат и т.н.Завършваш с блат,който намазваш с тънък слой сметана или крем,и отготе украсяваш пожелание-плодове,шоколадови пръчици,настърган шоколад и др.Ако имаш шприц може и цветчета да си напрашиш от крема с който си правила тортата.Да Ви е сладко new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Mi6
Сериозен

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Ное 13, 2006 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм правила още по-мързеливо - освен блатовете купувам и кофичка течен шоколад - ако е двуцветен още по-добре. Леко сиропиране може да се направи и с прясно мляко, после мажа шоколада - и - мама прави шоколадова торта! new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Пон Ное 13, 2006 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един път съм правила торта с готов блат, предимно си ги правя аз блатовете. Сиропирам с карамелен сироп (правя си горена захар и после наливам вода и разтапям да стане като на крем карамел сиропа) или с компот от ягоди. Предимно слагам сметана и си правя розички с различен цвят, отгоре поръсвам или с шоколадови или цветни пръчици или пък горена захар със смлени на ситно орехи. Последно правих една орехова торта със маслен крем, стана страхотна - мъжът ми много я хареса. Той много обича да му правя new и да си я хапваnew Тази година на Св. Валентин го изненадах с торта във формата на сърце new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
elli
Пристрастен

Местожителство: na vsqkade

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2006 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing скоро направих една такава и си стоя в хладилника доста време, купените ги предпочитаме, а ако са сладоледени още по-добре.

го^re
vitalia

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си копувам и блатове и сметана, и колкото е дебел блата толко и сметана, но първо ги сиропирам. а украсата е всеки път различна. последната беше замък. за кулите сложих скалички.

го^re
charm
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как точно приготвяте маслен и млечен крем?
Аз се опитах да направя маслен, но нещо не ми се получи. По мързеливия начин ползвам кремчетата на Д-р Йоткер.

го^re
snej_7
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рядко правя такива неща вкъщи, но и аз като повечето, когато се вдъхновя ползвам готови кремове.

го^re
Мама на двама
Редовен

Местожителство: вкъщи

МнениеПуснато на: Вто Яну 30, 2007 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правя млечен/маслен крем,а ако ме мързи-крем нишесте с мляко.Сиропирам блата с компот(дюли,ягоди,праскови),мажа крема,после в/у крема редя един ред банани,нарязани на кръгчета.Така,до последния блат.После намазвам отгоре и отстрани със сметана или с останалият крем.Най-отгоре редя плодове според сезона.Лятото-ягоди,праскови,банан.Зимата-банан,киви,ананас.портокал.Отстрани-смлени орехи или шок.пръчици.
Това ме подсеща,че скоро не съм правила,та тия дни ще запретна ръкави.

го^re
mama Magi
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Did, би ли споделила как правиш ореховата торта?

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tedi_ivanova написа:
Правиш си някакъв крем (маслен,млечен) или разбиваш сметана.За по интересно можеш да отделиш част от него и да я боядисаш със какао или кафе.Сваряваш си вода със захар,или сиропа на компот,оставяш го да поистине малко,и започвашSmileСлагаш блат,сиропираш го съвсем малко,и мажеш със сметаната или крема.После другият блат и т.н.Завършваш с блат,който намазваш с тънък слой сметана или крем,и отготе украсяваш пожелание-плодове,шоколадови пръчици,настърган шоколад и др.Ако имаш шприц може и цветчета да си напрашиш от крема с който си правила тортата.Да Ви е сладко new

И аз я правя така само,че м/у блатовете слагам освен сметаната и няколко вида плодове.

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз правя най-мързеливата торта Laughing Продават полуготови торти - блатове, крем, всичко е в кутията. Само разбивам кремовете с мляко или вода според инструкциите. Нареждам, слагам в хладилника и ... готово. Отнема двайсетина минути. Цената е 7-8лв. (не помня точно). Добрият резултат е гарантиран Very Happy

го^re
ninyo

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Блат, боровинково сладко и сметана.Става супер!

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Готовия блат се сиропира с горещ шоколад /от тия разтворимите/. Всеки от блатовете се намазва със заквасена сметана предварително разбъркана с пудра захар. Отгоре може да се поръси с много неща за украса.
Става много лека торта.

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 28, 2007 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята е такава:
Вземам един бял и един кафяв блат и ги режа на половина.Нареждам ги шахматно.Сиропирам с кола ( от оригиналната ).Винаги използвам течна сладкарска сметана.Малка част от нея оцветявам с какао и най-отгоре правя някакви заврантулки.Между блатовете нареждам нарязани на кръгчета киви и банан.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com