Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3986

майчинство и документи
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
olira
Редовен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 7:40 am    Заглавие: майчинство и документи Отговорете с цитат

Здравейте! Бих искала да попитам от къде се взима акта за раждане на бебчето и какви документи се пускат при започване на майчинството- някаква молба при работодателя ли се попълва или, защото не съм много наясно стези работи. new Благодаря ви предварително. new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Акта за раждане се взима от кметството по местоживеене.За майчинството ти трябва попълнена молба по образец,трудовите книжки и служебна бележка с доходите за последните 12 мес на теб и съпруга ти,ако имаш..... Very Happy ,копие от личната ти карта и копие от акта за раждане на бебо.
Дано съм ти помогнала! Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
viora13
Сериозен

Местожителство: Гр.Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stefania_K, ти говориш за подаване на молба за майчински в социалните,където са необходими бележки за доходите и се отнася за майки,които не са работили преди раждането или нямат 6 мес стаж.Обаче olira споменава работодател.
Значи olira,ако си работила преди да родиш и си осигурявана поне 6 мес.,работодатела ти оправя документите и ти ще си получаваш майчинските от него,а молба за детски подаваш с бележките за доходите на теб и съпруга ти за последните 12 мес при социалните.Ако пък не си осигурявана -всичко при социалните както ти казва stefania_K.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viora13
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да кажа,че и в двата случая ти е необходимо и копие на акта за раждане на детенцето,а при нас във Варна се вземаше от Община Варна.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

viora13 написа:
stefania_K, ти говориш за подаване на молба за майчински в социалните,където са необходими бележки за доходите и се отнася за майки,които не са работили преди раждането или нямат 6 мес стаж.Обаче olira споменава работодател.
Значи olira,ако си работила преди да родиш и си осигурявана поне 6 мес.,работодатела ти оправя документите и ти ще си получаваш майчинските от него,а молба за детски подаваш с бележките за доходите на теб и съпруга ти за последните 12 мес при социалните.Ако пък не си осигурявана -всичко при социалните както ти казва stefania_K.

да,права си това беше за детските Embarassed и моя работодател оправя майчинството ми още Embarassed Embarassed Embarassed ,докато бебо не стане на 9 месеца

го^re
mama Veni _83
Пристрастен

Местожителство: Montana

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

леле обърках че вече !!! Shocked
До 9м. не ги ли превеждат по сметка посочена от мен ,а работодателя само трябва да внася редовно осигуровките. После като минат тези 9м какво става получавам мин. работна заплата ,но нещо прави ли се от каде се взима

го^re
olira
Редовен

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета, изклучително ви благодаря.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mama Veni _83 написа:
До 9м. не ги ли превеждат по сметка посочена от мен ,а работодателя само трябва да внася редовно осигуровките. После като минат тези 9м какво става получавам мин. работна заплата ,но нещо прави ли се от каде се взима

осигуровките не се ли поемат от държавата като си по майчинство?

го^re
viora13
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mama Veni _83 написа:

Да не би да бъркаш понятията майчински,болничен и детски?
Болничните са 9 мес. след раждането и не помня колко имаше преди раждането и като размер зависят от заплатата ти,детските са до навършване на 18 год на детето (освен ако не сте с по-голям доход и/или да нямате право на детски) и майчинските са 1 мин.заплата в продължение на 1 или 2 години (в зависимост дали си осигурена преди раждането или не).

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 5:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да излезнеш в тези 45 дни отпуск по майчинство преди термина пускаш молба до работодателя.Когато си вземеш акта на детето от общината, носиш копие в работата си. Майчинството се изплаща от НОИ чрез работодателя. След изтичането на тези 9 месеца, през които си получавала пълния размер на заплатата /ако последните 6м. в които си работила са те осигурявали на реалната ти заплата/ започваш да получаваш обещетение за майчинство, което за сега е 180лв.
И през 2-те години майчиство, осигуровките се заплащат от работодателя, защото ти си в платен отпуск по майчинство.

Последната промяна е направена от intense на Вто Юни 26, 2007 11:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
sjb
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2007 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз искам да попитам, ако съм била осигурявана на мин. раб. заплата какви болнични трябва да ми бъдат изплатени и какви майчински. Моят работодател ми ги изплаща на ръка, като за първите два месеца ми даде 324лв, а за следващите три 515лв. Мисля, че ме послъгва малко. Нали на месец трябва да вземам по 180лв? Тези пари имат ли някакви удръжки, данъци, знам ли какво? Просто искам да ми се разяснят нещата, за да не се излагам пред него като го нападам безпричинно.

го^re
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 9:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sjb,как така ги получаваш на ръка,всичко се изплаща от нои по банков път на твоя лична сметка?

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Офф чакайте, чакайте, стана ми една каша в главата.....сега по новия закон как стоят нещата, аз с първото бях заварено положение, но сега.....
Кажете ми подробно какво ще следва какви пари ще ми дават и какви документи ще трябва да подавам и къде.
Един месец и половина ще съм в неплатена, защото няма кой да гледа детето след като навърши 2 г. (тя ги навършва края на август, а моя термин е началото на декември).
Осигуряват ме на минимална заплата, иначе ми дават повече...това грее ли ме нещо?
Благодаря за изчерпателния отговор предварително.
П.П. И още нещо - бавят ли се много парите?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sjb
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

donik написа:
sjb,как така ги получаваш на ръка,всичко се изплаща от нои по банков път на твоя лична сметка?

Ами моя шеф ми каза, че се плащат на ръка.

го^re
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 8:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sjb написа:
donik написа:

Ами моя шеф ми каза, че се плащат на ръка.

от 1 януари 2007 всичко минава по банков път на твоя лична сметка,освен ако не си в заварено положение тогава незнам как е

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com