Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3972&start=15

От кога трябва да се дава плодов сок?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

от третия Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mili73
Начинаещ

Местожителство: добри4

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашия педиатър ме посъветва да давам сок след навършването на 1месец.Съгласих се с него и сега съм страшно доволна от резултатите.Оказа се,4е единствено в прясно изцедените се съдържат много витамини,които трудно могат да се набавят с друга храна.Дъщеря ми ве4е е на 2години и на ден си изпива 1,5 до 2литра сок.Винаги когато имам възможност и приготвям фреш,а ако не пие натурален.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
drum4eva
Отличник

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние пием плодов сок от края на 2 месец.Понесе го добре.

го^re
mama nati
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Започнах да и давам на 5 месеца

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

desixxx написа:
И аз започнах захранването по тарата схема, на втория месец дадох сок.

и аз така,сега вече даже и купувам,като не ми се прави Rolling Eyes

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2007 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gerinceto написа:
desixxx написа:
И аз започнах захранването по тарата схема, на втория месец дадох сок.

и аз така,сега вече даже и купувам,като не ми се прави Rolling Eyes

В тези жеги несмея да купувам.абе аз напоследък давам само вода и пасирани плодове.И мене ме мързи да правя сокче.

го^re
mammamia
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Порових се доста , за да открия това , което бях чела преди доста време за соковете .... Дано не ми се разсърдят някои мами , защото вземам втори или трети път отношение по подобна тема , но просто в полза на бебетата е да се има предвид и тази информация .

"Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря."
Автор: Катерина Кузовкина

"Ако вашият педиатър ви съветва да започнете захранването със “няколко капки сок”, сменете го – това означава, че той от няколко години даже не се е заглеждал в медицинска литература.
За съжаление заради заболяването на моята дъщеря, ми се наложи от близо да контактувам с опитен лекар – нефролог. Тя доста подобно ни консултира по всички свързани с храненето. Цитирам думите й :”Сокът е твърде тежък продукт, който съдържа много киселини, минерални соли и захар. Даже за възрастните, сокът е прекалено концентриран продукт, който е нужно да се разреди с вода. А децата е по-добре да пият компот.”
Сокът по-често от плодовото пюре предизвиква алергии и дразни червата. Ако е въведен твърде рано - и дисбактериоза. Плодовото пюре е за предпочитане, защото в самото пюре се съдържа целулоза, която неутрализира концентрацията на агресивните вещества.
Представете си човек с проблеми със стомаха, с черният дроб, с бъбреците. На какво диета е той? Каши! Добре сварени с вода, не с мляко. А не на сокове! Бебето се храни с кърма, която се усвоява почти напълно от организма или при нужда с адаптирано мляко. При бебето храносмилателната система още не е напълно развита, затова първата храна трябва да е нещо по-леко. А на него му се дава сок!

И така, какво може да се случи от ранното въвеждане на сока:

1. Раздразване на стомашно-чревния тракт.
2. Дисбактериоза
3. Проблеми с бъбреците (както при моята дъщеря – оксалурия).
4. Проблеми със задстомашната жлеза (като следствие е огромния брой болни от панкреатит в нашето поколение).

Алергията може да не се прояви веднага. Случва се някъде около месец след ранното въвеждане на сока, появява се алергия – “Непонятно от какво, нищо ново не сме давали”.
Зная, че има деца, за които това не се касае. Но да проверявам, отнася ли се това за моето собствено дете, аз не се наемам.
И сега за сока и анемията (някои наши лекари настояват за сока, като на “панацея” за анемията).
Моят син на 2 месеца хемоглобинът му беше 86 (хемолитична анемия в следствие конфликт на кръвните групи). Тъй като считам, че болестите трябва да се лекуват от лекари-специалисти, а не от участъковите педиатри, то ние се обърнахме към специалист – хематолог. И ето какво ми се удаде да разбера :
1. Грамотните лекари знаят, че растителните храни не повишават хемоглобина.
2. Сок от 3,5 месеца е много рано. Хемоглобинът от това няма да се повиши. Нашият хематолог счита, че ползата от сока е нулева, а вредата за стомашно-чревният тракт – голяма.
Второто си дете захраних след петият мезец и разликата беше огромна. Нито запек, нито разстройство, нито някакъв друг проблем с корема. При всичките тези страшни приказки за анемията. Без захранване и желязосъдържащи препарати покачихме хемоглобина от 86 на 110. Като при нас наистина имеше АНЕМИЯ, а не физиологическо понижение на хемоглобина, което се наблюдава при почти всички бебета на възраст между 3 и 6 месеца. А сок започнахме да даваме на 7,5 месеца. И то по съвсем мъничко – колкото да оцвети водата. "

Преведе Shali oт http://detochka.ru

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво за информацията mammamia!
Приветствам повече хора да четат!
new
Информираността е е предимство при всички положения. Аз твърдо съм за късното въвеждане на сокове, краве мляко - независимо дали е кисело или прясно, яйце и т.н. Не разбирам обаче позиция на майки, които казват - "ами нищо му няма". Какво точно очакват да му има, като това са реакции и прояви с дълготрайни последствия, които в повечето случаи не се проявяват веднага.
Добре, че в Интернет има достатъчно информация и статии, защото схемата на бг педиатрите е трагедия! new

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да така е.Съгласна съм напълно с информацията за соковете.Страмно ми е че педиатрите (повечето) съветват захранването да започне именно от тях.Сигурно защото преди години така са захранвали децата и продължават да прилагат този метод на захранване.
по този повод за разреждането.Купували ли сте от соковете на ХИП.Те се разреждат с вода и са много силен концентрат.Аз въобще не ги харесвам.Веднъж опитах нерезреден (аз пих) а не малката и направо реших да не взимам повече.Тези на Ганчев са по-добър вариант.Аз на малката съм й давала почти винаги прясноизцеден сок и то веднага след изцеждането защото знам че така било най-полезно да се пие а по-късно от 20 минутки витамините от сока изчезвали.

го^re
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодари на Мамамия за полезната информация :!:
Ние също не обичаме да пием сокчета,а само на мама млекцето :wink:

го^re
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

моята бебка пък много ги харесва сок4етата ама много! давам и от:морков,ябълка,круша,един път и дадох от кайсия,сливи,сега мисля да и дам и от диня и от пъпеш също и давам

Последната промяна е направена от eleonora87 на Пет Авг 03, 2007 4:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

stefania_K написа:
ние започнахме от третия месец Very Happy

new
И ние така. Може би ако нямаше да се връщам по рано на работа щях по късно да го дам и да си караме повече време само на кърма ама.......

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво и от нас mammamia new
Една от причините да сменим нашето педи беше точно това. Едва ли не от първия ден да даваме сокчета. Даже ни съветваше да си изцеждаме сок от ябълка. Те въобще не са наясно, че това са храните с най-много плодови киселини. И да знаете проблемите на по големите деца идват точно от това.
Това са разбиранията на педиатрите от наше време new . Никой съвременен педиатър, който е специалист и чете не препоръчва сокчета поне докато детето не се захрани. Даже и вода, а само кърма (ако е на кърма) или АМ. Всичко необходимо детето получава от тях.
Още веднъж много ама много те поздравявам за това, което си написала. new new

го^re
shadows777
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също давам плодов сок от два месеца по съвет на педиатърката.Тя каза че ако искам мога да дам.Не видях нищо лошо в малко повече витамини.Дадох ябълка морков круша праскова кайсия череша грозде.Сега ги редувам,но не давам всеки ден.

го^re
silzdrav
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

от моркови не съм давала няма и да дам, защото са пълни с нитрати, в случая по-добре купешките, ама вносните- Хип, ГерберИначе и аз от втория месец, ама сега като се замисля много ме е яд че толкова рано въобще я захраних.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com