Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3664&sid=e4a94f5560b7f3bb03aa5e2f01e3fc5a

Мартенско детенце сладко-гордост е за мама и за татко!
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Родени през...
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 2:13 pm    Заглавие: Мартенско детенце сладко-гордост е за мама и за татко! Отговорете с цитат

А ето и нашите попълнения.
Имаме 10
Имаме 4

Мама Ина(Inka)с бебе Кристина-01.03.06.
Мама Деси(deskata_6)с бебе Християн-07.03.06.
Мама Дими(dimi73)с бебе Кремена-08.03.06.
Мама Вили(Violanta)с бебе Йордан-08.03.06.
Мама Снежи(Nifada)с бебе Гергана-10.03.06.
Мама Ана(anni_79)с бебе Емо-10.03.06.
Мама Мария(mmpetkova)с бебе Биляна-16.03.06.
Мама Красимира(vamiva)с бебе Емилия-20.03.06.

Мама Ани(Пеги)с бебе Ина-20.03.06.
Мама Цветалина(Цеци)с бебе Елица-20.03.06.
Мама Камелия с бебе Стоян-22.03.06
Мама Боби(BBBOBI)с бебе Василена-23.03.06.
Мама Снежи(snej_7)с бебе Екатерина-25.03.06.
Мама Ками(kama4e)с бебе Даниел-26.03.06.

Мама Борислава(BoBo4)с бебе Александра)31.03
Детски Зодиак

Р И Б И-20 февруари-20 март
Можете да се гордеете с неговата интуиция и човечност. Внимавайте с неговата нерешителност, пасивност и податливост на чужди влияния.

Децата Риби са може би най-чувствителните от целия зодиак. Понякога се плашат от силните вибрации на емоциите, които интуитивно долавят навсякъде около себе си. Детето Риби вероятно ще се страхува от тъмното или от приказки за чудовища. Ще си измисля свои собствени истории и светове. Помогнете му да си изгради увереност и да не се бои да рискува.

Роден съветник, детето Риби ще може да успокои всеки, независимо дали страда душевно или физически. Научете го да се грижи за себе си така, както помага на другите. Проверявайте с кого дружи – поради чувствителната си натура, вероятно ще позволява на по-силните деца да се възползват от него. Ако прецените, че средата му е неподходяща, вземете мерки веднага да я смените – детето Риби е склонно да се влияе от другите.

Създайте му някои практични навици, научете го да изпълнява свои постоянни домашни задължения и да довършва започнатото. Осигурявайте му конкретни занимания, за да не живее откъснато в своя въображаем свят.

О В Е Н-21 март-20 април
Можете да се гордеете с неговата смелост, енергичност и вяра в себе си. Внимавайте с неговото нетърпение, импулсивност и липса на постоянство в целите.

Няма да скучаете с детето Овен - то е енергично, дейно, безстрашно и много емоционално. За да насочите неговата енергия, запишете го да спортува. Освен всичко друго, спортът ще го научи да довежда започнатото до край и да спазва правила – нещо доста трудно за малкия Овен.

Роден водач, вашето дете може би ще стане лидерът на групата в детската градина и в класа. То ще умее да общува, ще предлага на връстниците си блестящи идеи, ще им показва нови предизвикателства и високи върхове. Ще трябва да научи обаче два важни урока: да губи и да споделя с другите.

Последната промяна е направена от deskata_6 на Пон Юни 11, 2007 3:26 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде честита ни нова темичка!
Ако съм пропуснала нещо моля модератора да го поправи.

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

deskata_6, new !
Ние, мартенските мами, малко трудно пишем вече Laughing . На мен малката бесовица просто ми изпива силиците Very Happy . Днес я улових на терасата да се прави на градинарка Laughing . Рови с греблото из саксиите, къса листа, маже ... Тя много усмихната и доволна, а аз ... То на всяка крачка трябва да казвам "Не пипай това", "Не дърпай онова", "Внимавай да не се удариш", "Внимавай да не прискрипеш пръстчетата". Старая се да не казвам непрестанно "не"-та, ама то край няма. Изтощавам се в измислянето на отвличащи маневри.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada, направихте ли пощъпулника? Разказвайте, дееее Laughing

го^re
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде се губите мами?Какво правят дечицата в тая жега.Тук така припича,че скоро няма да можем да се покажем.А Християн с всеки изминал ден става все по-луд.На 1 юни го водихме на Плевен на тържество и мога да ви кажа,че само ние с баща му тичахме като луди по него.И така е от сутрин до вечер.Направо не си чуствам краката вече.Само да отклоня поглед и той е направил нещо.Кошарката му е до дивана и той се качва на дивана и скача надолу с главата в кошарката,а сутринта направи кълбо на пред и падна вътре.Страх ме е да не си счупи врата.И още,и още......
Пишете как се справяте с всички лудории на вашите съкровища.Лек ден на всички new

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хе-хе, как се радвам на малкия разбойник Хриси Laughing ! А си представям как се забавлява той!
И ние сме с подобни грижи. Алето застава на ъгъла на леглото и с огромен възторг изхвърля от там цялото му съдържание - играчки, завивки, шишета. А после и тя прави опити да излезе. Непрестанно дебна да не се преметне през решетката. Скоро си мислех да я махна, но пък нощем как ще е ...?
А за 1 юни нямахме специално детско мероприятие. Но пък се случи да пътуваме до Рилски манастир и Разлог и се поразходихме добре. Тъкмо да направим тренировка за пътуването до морето. Алето много-много не я сдържа на едно място, обикаля цялата кола. Бях помъкнала води, солети, играчки, та да я забавлявам. Ама хич не беше лесно, да си призная. Кошницата за кола я използвахме само за спане. И се чудя дали да купувам по-голямо столче. Те са едни големи тукмаци ... само място ще ми заема, а Алето няма да иска да стои в него. new
Трябва вече да се организирам с нещата за морето - храни, мазила, дрехи, лекарства. А за столчето ще се чудя до последния момент. Може и с кошницата да пътуваме.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2007 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ме, класирах се и тук!
Не сме направили прощъпулник още, защото все тичаме нанякъде и искам да се съберем поне и с майка ми ( поради липсата на други роднини наблизо).
Вярно, че ми остава все по-малко време да пиша и да чета, Гугито ме прави да си говоря сама. Тези дни беше много нервна, дори лоша и аз го отдадох на зъбките, но май ще да е било от свекърва ми. Беше тук за една вечер,а Гергана като я види реве до побъркване. Не знам какво да правя ( по-точно не се и опитвам, защото не мога да направя нищо, че свекито не знае как да подходи към нея). Напоследък така ме е вбесила, че едвам се въздържам да не вляза в темата за свекървите и да говооооооря...
На 1 юни ходихме до Скай сити и Хиполенд за подаръци. Имаше и палячо, с който децата се снимаха. Е, наредихме се и ние, и като седнахме на пейката до него , Гугито така ревна като го видя, на снимката е свита в мен и много уплашена, а палячото ( беше една дебела лелка) зяпа съвсем на друга посока.
Купихме лятна количка. Не съм много доволна, харесвах си Маг Ингланд-а , но тя заема много място и като тръгнем нанякъде целият багажник е зает от нея. Та сега сме с Бертони - Пикадили. Още не мога да свикна с нея.

го^re
anni_79
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Как се справяте с малките госпожици и господа?На мен ми е много трудно,направо понякога не мога да си поема въздух.Емито се опитва да ходи вече сам,но все гледа да се хване за някой от пръстите ми за по-сигурно.И къде що има врата,той трябва да я отваря и затваря.Много се радва на котки и кучета,голямо цвъркане пада!

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Anni, ние този период го минахме и настанаха сравнително спокойни дни - Алето си щъка където си реши, доволна е от това, само контролирах изследователските набези. Но ... от три дни се е научила сама да се качва на дивана. Ама не се е научила да слиза! Катери се, скача и ме е страх да не падне. Тъкмо казах, че се радвам на лудориите на Хриси ( аз обичам децата да са палави Laughing ) и хоп - моята госпожица със същите номера Laughing . Та сега пак трябва все да я следвам по стаите.
А явно я мъчат зъбки. От следобедния сън се събужда с рев и няма укротяване. Стувами се, че избиват предкътници, но е трудно да се виде, че хапе и не дава.

го^re
kemal4o
Пристрастен

Местожителство: петрич

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 12:24 pm    Заглавие: За родените през март Отговорете с цитат

Здравейте аз съм нова и ми е много приятно аз Камелия и моя син Стоянчо роден на 22.03.2006 г. да се присъединим към вас.

го^re
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошла мама Камелия.Вече си добавена към групата на мартенските дечица. new

го^re
kemal4o
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 4:28 pm    Заглавие: За родените през март Отговорете с цитат

Здравейте пак добре заварили. Благодаря Ви че ни включихте в списъка със мартенските дечица много се радвам.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли на кемалчо и СтоянчоSmile
Ани, и ние сме още в периода ходене за пръстче. Не мога да се отлепя от Гугито. И такава своенравна е станала, че само се "разправяме". Мечтая си за момента, дето като Алето ще си щъка сама насам-натам. Сега дори и пишкам с нея. Само намерих начин в кухнята да и приготвям храната като я оставя да се държи за прозорчето на пералнята и да слага или вади дрехи. Това я държи там около 5 минути докато и спретна яденето.

го^re
kemal4o
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте искам и аз да споделя моя бебок е на 1г. и 2 м. и все още не ходи страх го е да се пусне стъпка на пръсчета и дори ноктите на палците на краката му са наранени вземах какви ли не обувки, буйки не КК, Чипо, Сандик, уж това бил проблема, но това не е така той така си ходи, кога най-сетне ще се отпусне и ще тръгне сам.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kemal4o, Гергана е така вече трети месец. Като тръгна да ходи за едната ръчичка и аз реших, че е въпрос на седмица-две да с епусне. И така три месеца. Започна да прави по 3-4 крачки сама, но падна два пъти и сега много я е страх. Ходи сама по мебелите и то само когато ми прави напук и иска да отиде някъде. Ако я накарам се закотвя на едно място и не мърда. Тя също ходи на пръсти от една седмица, преди това не го правеше. Казват, че това било нормално и отминавало само. Просто се въоръжи с търпение и се водете за ръчичка докато малчо не се почувства сигурен. Ако те притесняват пръстите и ноктите, отидете на ортопед и той да ти каже какви обувки да купиш.
Ние днес сме на преглед при Драганов, защото я забелязах, че стъпва на вътрешната страна на ходилцата си. Ще го питам и за пръстите.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Родени през... Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com