Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3581&start=0&sid=81e66caefa1cfd39affe4624aae0a076

пица
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kykona
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 1:26 pm    Заглавие: пица Отговорете с цитат

много обичам пица,ако някой занай как се готви в домашни условия,мерси предварително

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пица
Тесто за пица
1кг брашно,1яйце, 1ч.л хл.сода, 1ч.л сол,1/2 пакетче мая,1 кофичка кис мляко. Замесва се тесто с тези продукти
Взависимост от тавата вземаш една топка от тестото и я разточваш колкото е голяма тавата,Намазваш тавата с олио слагаш разточенета кора от тестота (дебелината на кората трябва да е 2-3 мм),намазваш я с доматено пюре или лютеница нареждаш колбас, яйце,кис.краставички, гъби и т.н каквото се сетиш,отгоре настъргваш кашкавал и запичаш от поразовинявана на кашкавала.
Става супер аз само така я правя.Ако решиш да ми се довериш и опитеш пиши как е станала.
Успех!
П.С останалото тесто може да сахраняваш в хладилника 1 седмица

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за по лесно купуваш готовите блатове и слагаш пак каквото искаш отгоре и във фурната Smile

го^re
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

av4e написа:
за по лесно купуваш готовите блатове и слагаш пак каквото искаш отгоре и във фурната Smile

Да, но не става същата както в пицариите.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dorinceto83 написа:
av4e написа:

не съм искала да кажа че е като пицария, просто лесна и бърза рецепта, и ако вземат блатовете на Лагард става много вкусна

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята изпитана рецепта за тесто е: 500 г брашно,250 мл прясно мляко,2 с.л.зехтин , 1/2 кубче мая,1 яйце,щипка сол,щипка захар.
Омесва се тесто, почива около 1/2 час, след което е готово за разстилане в тавата. Що се отнася до плънката, аз слагам основно шунка, пресни гъби, кръгчета лук, маслини, чушка, варено яйце и поръсвам с кашкавал. Както е известна в пицариите "Прошуто е фунги" Very Happy Слагам и малко риган. Става наистина като в пицария: с тънка, хрупкава коричка. Ето и снимка на последната пица, която правих преди няколко дни:

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си купувам готови блатове или тесто и слагам каквото имам става много хубава.

го^re
Rumi_R
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vesi_127 написа:
Моята изпитана рецепта за тесто е: 500 г брашно,250 мл прясно мляко,2 с.л.зехтин , 1/2 кубче мая,1 яйце,щипка сол,щипка захар.
Омесва се тесто, почива около 1/2 час, след което е готово за разстилане в тавата. Що се отнася до плънката, аз слагам основно шунка, пресни гъби, кръгчета лук, маслини, чушка, варено яйце и поръсвам с кашкавал. Както е известна в пицариите "Прошуто е фунги" Very Happy Слагам и малко риган. Става наистина като в пицария: с тънка, хрупкава коричка. Ето и снимка на последната пица, която правих преди няколко дни:

Дайте ми салфетка да се избърша Laughing ,Веси изглежда страхотно,а сега съм на диета и ще я сънувам да знаеш Laughing

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еех, благодаря, Руми!

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пицата я правя, като карам свекърва ми да ми омеси тесто Laughing Laughing Laughing и започвам чистката в хладилника. Laughing Laughing Laughing
Слагам каквото имам и колкото имам.

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dorinceto83 написа:
av4e написа:

Не става защото готовите блатове обикновено са по-дебели, а в пицариите са тънички...

го^re
iskrenai
Начинаещ

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм си намерила моя начин:
Купувам си готово тесто, за една пица използвам половината. Раздъпвам или разточвам (в зависимост от времето с което разполагам), слагам го в намазана с олио тава, отгоре също намазвам малко олио, разстилам пасирани домати със скилидка чесън и малко босилек,
ако ще правя "Маргарита", настъргвам обилно количество кашкавал, за "Прошуто" слагам нарязани гъби и шунка и отгоре кашкавал, за моята "Специална" - слагам каквото имам в момента в хладилника (маслини, царевица, нарязан на къгчета кромид лук, някъкъв колбас) отгоре - кашкавал. Винаги най-отгоре поръсвам босилек и риган и пека в загрята фурна.
Да ви е сладко Wink

го^re
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vesi_127 написа:

Веси,много благодаря за рецептата.Пицата стана невероятна.Мъжо каза,че по хубава пица не е ял. new

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Деси, много се радвам, че ви е харесала рецептата ми. И тестото става лесно, нали? Аз преди все гледах да я правя с готово тесто, но се оказа, че не е никак трудно да си го замеся сама, и даже става още по-вкусно. Между другото, подходящо е и за мекици. Very Happy

го^re
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2007 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го и моето творение , по рецептата на Веси Very Happy
Супер стана,като отбележим че за първи път в живота си меся тесто , беше много вкусна Very Happy
Благодаря на Веси за рецептата new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com