Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3566

за рибата..
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
АНЯ
Пристрастен

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 6:32 pm    Заглавие: за рибата.. Отговорете с цитат

кога въведохте риба и по колко често я давате?? Cool

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля скоро да и дам риба на мойта сладурана,но каква риба може да се даде.Днес си говорихме с една друга мама,която каза,че единствено скумрия не трябвало да се дава.Кажете мами каква риба също да се дава?!? new

го^re
deskata_6
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм давала риба само от пюре,за друга не знам и ме е страх.Гледам поне веднъж в седмицата да яде риба.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах да и давам риба от 6м от пюре ,иначе съм и давала и скумрия когато ядем ние.Педито ни ми каза ,че поне 1 път седмично трябва да яде риба.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

още не съм му давала,малко ме е страх,имам едно пюре и мисля,към края на другата седмица да му го дам

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз й правя сама пюретата-вчера беше на ред рибата(филе от бяла риба-хек),с картофи,моркови,лук-изяде си го,хареса й,рибата е много полезна. new

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами въведох я с пюре след като захраних със всички местни пюрета, ама нему хареса нещо, после на кухнята те правят през седмица риба, но Рости пак нея харесва, но когато съм пържела в къщи и съм давала я яде.

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз още не съм въвела рибата, но мисля ,че тя се води алерген и е добре да се изчака до годинката. Дава се само бяла риба.Аз ще въвеждам някъде на година и 1месец най-рано, ще започна с готово пюре, а по-късно ще правя у дома.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах след 8 месеца с пюре риба треска на Нестле,Дими много го харесва.Сега давам 2-3 пъти месечно различни марки готови рибни пюрета,но домашно още не съм се престрашила да правя,за съжаление и на кухнята не дават.

го^re
АНЯ
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:
И аз още не съм въвела рибата, но мисля ,че тя се води алерген и е добре да се изчака до годинката. Дава се само бяла риба.Аз ще въвеждам някъде на година и 1месец най-рано, ще започна с готово пюре, а по-късно ще правя у дома.

ми Ани те вече са на годинка Wink Laughing ,пораснаха ни бебоците Laughing ,по принцип да ,рибата се води доста силен алерген и за предпочитане се изчаква до 2-рата годинка,но като знам колко е полезна и реших да го пробвам и взе че му хареса и слава богу нямаше реакция,дадох му прясна печена пъстърва,аз също съм чувала че поне веднъж в седмицата трябва да ядат,но се питам дали може по-често,защото ние ядем почти всеки ден,особенно сега като излезе прясната риба,най малко 2-3 пъти в седмицата това ни е менюто и ме се иска и той да я консумира по-често,но дали може Rolling Eyes

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2007 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

АНЯ написа:
аз също съм чувала че поне веднъж в седмицата трябва да ядат,но се питам дали може по-често,защото ние ядем почти всеки ден,особенно сега като излезе прясната риба,най малко 2-3 пъти в седмицата това ни е менюто и ме се иска и той да я консумира по-често,но дали може Rolling Eyes
Според мен няма никакъв проблем детенцето да яде по-често риба,ама като даваш по-често рибни храни,кога даваш другите меса-пиле,заек... Question

го^re
АНЯ
Пристрастен

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
АНЯ написа:
аз също съм чувала че поне веднъж в седмицата трябва да ядат,но се питам дали може по-често,защото ние ядем почти всеки ден,особенно сега като излезе прясната риба,най малко 2-3 пъти в седмицата това ни е менюто и ме се иска и той да я консумира по-често,но дали може Rolling Eyes
Според мен няма никакъв проблем детенцето да яде по-често риба,ама като даваш по-често рибни храни,кога даваш другите меса-пиле,заек... Question

ами мисля да редувам месото с риба и така да стана поне 2 пъти седмично риба Wink ,а и след годинката месо може да се дава всеки ден,така че не мисля че ще има проблам,а и рибата е леко ястие Wink

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз захраних с риба на 7 м. Купувам рибни пюрета на Семпер, имат с различни риби и за различна възраст. Давам риба веднъж седмично, а веднъж седмично давам само постно ядене. Не е проблем и по-често да се дава риба.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

АНЯ написа:
gabinki написа:
АНЯ написа:

ами мисля да редувам месото с риба и така да стана поне 2 пъти седмично риба Wink ,а и след годинката месо може да се дава всеки ден,така че не мисля че ще има проблам,а и рибата е леко ястие Wink
Абселютно съм съгласна,че рибата е леко ястие,по-скоро имах впредвид ,че и другите меса са полезни,а едва ли в един ден ще даваш и месо и риба.Така както си го измислила е много подходящо,наистина.Трябва и аз да засиля рибата в менюто на Дими.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера слушах,че ако детето няма никакви алергични реакции до мамента,риба се дава след 7-мия месец,а ако има-след годинката

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com