Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3561&start=0

АМ след 1 годинка
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 3:15 pm    Заглавие: АМ след 1 годинка Отговорете с цитат

Интересува ме след 1 годинка само вечер ли давате АМ на децата си и по колко?Как ги отвикнахте от сутрешното пиене на АМ?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вики е на 9м и вече сме без АМ.Когато беше на 8м започнахме да заместваме сутрешното с попара, а от 1м педито каза вечер вместо АМ да давам кисело мляко с бисквити и така- вече сме без АМ, но въобще не и липсва и без това хич не го обичаше, даже много често въобще не го искаше и аз си и давах кисело мляко без да знае педи.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
АНЯ
Пристрастен

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не е въпроса да ги откажем от АМ, а те до годинката се нуждаят и е желателно да пият по 400-500 гр,мляко на ден, някой заместват с кисело,но аз лично предночитам да му давам адаптирано,то е съобразено с техните нужди и обогатено с необходими елементи,а и има аадаптирани млека и до 3 г,не че съм фен на АМ,лично аз съм кърмила изключително до 6-я м,и приключих на 10и половона и мисля ,че е по- добре децата да приемат АМ, което е по лесно усвоимо и не натоварва децкия организъм с тежките животински енцими,ноо всеки сам решава какво да даде на децата си.Аз мисля да му въведа киселото мляко скоро,и в зависимост как му повлияе и хареса ще го редувам с Ам Wink

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аня,съвсем съм съгласна с теб,аз не искам да замествам АМ с кисело,просто си мисля,че 5 хранения вече ще бъдат доста за него след годинката и затова може би е уместно да давам само 1 път-вечер АМ.Иначе на 100% ще давам АМ за деца от 1 до 3 годинки.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki, извинявам се, явно не съм ти разбрала въпроса.Мислех си, че искаш да замениш с нещо друго АМ.
Та на въпроса- аз ти предлагам да премахнеш сутрешното АМ, вече е достатъчно голям за 4 храненя на ден, а вечерното не рискувай, че може да започне да се буди нощем за ядене, а и съм чувала, че топло млекце преди сън помага за по-лесното заспиване и здравословен сън.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами аз сутришното го замених със закуска, той примерно преди пиеше към 6-6.30 АМ, а сега като стане, към 7 закусва, а вечерното си остана преди лягане, и смятам да му давам поне още няколко месеца иначе си хапва и супичката вечер.

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато почнахме с попарата спрях сутрешното АМ Laughing Случвало се е често ако не иска да яде да и давам АМ като допълнение Laughing
Сега си пием АМ вечер преди сън Laughing А понякога и сутрин към 5-6 ч но малко -60гр Laughing
Смятам да давам АМ докато си го пие Laughing Яде и кис мляко но с лъжичка с шише не и харесва Laughing

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ianitza написа:
Вики е на 9м и вече сме без АМ.Когато беше на 8м започнахме да заместваме сутрешното с попара, а от 1м педито каза вечер вместо АМ да давам кисело мляко с бисквити и така- вече сме без АМ, но въобще не и липсва и без това хич не го обичаше, даже много често въобще не го искаше и аз си и давах кисело мляко без да знае педи.

И ние сме така,само някой път вместо с бисквитки давам киселото мляко с плодово пюре,сега с ягодово,много го харесва. new new А за попара вместо мляко сутрин вече ви е време габинки,защото нали трябва да имате здрави new new new ,а сиренето е затова.

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

АНЯ написа:
не е въпроса да ги откажем от АМ, а те до годинката се нуждаят и е желателно да пият по 400-500 гр,мляко на ден, някой заместват с кисело,но аз лично предночитам да му давам адаптирано,то е съобразено с техните нужди и обогатено с необходими елементи,а и има аадаптирани млека и до 3 гWink

Подкрепям АНЯ, мисля ,че след годинката е добре да се приема поне два пъти АМ.Ние сме на кърма и продължаваме даже и след годинката .

го^re
jivka
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашия тати беше решил че до втората годинка задилжително ще се пие по една чаена чаша с АМ. Така и направихме. Попринцип закусваше с него + бисквити, кифла или нещо друго. Razz

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

luba55555 написа:
А за попара вместо мляко сутрин вече ви е време габинки,защото нали трябва да имате здрави new new new ,а сиренето е затова.
Аз давам попара,обаче понеже Дими става рано сутрин винаги пие АМ към 7 часа и само като види,че вадя шишето много се вълнува и няма търпение за млякото,а след това към 10-10.30 яде попара или грис пак с масло и сирене или разни други работи.

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз много рядко давам попара сутрин, даже почти не давам, а като ходи детето при майка ми от време на време, там яде попара Laughing Laughing Давам АМ сутрин и вечер, а сиренето го давам на обяд или с вечерята.Ками си обича АМ, защо да я лишавам?

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мама_на_ками написа:
Аз много рядко давам попара сутрин, даже почти не давам, а като ходи детето при майка ми от време на време, там яде попара Laughing Laughing Давам АМ сутрин и вечер, а сиренето го давам на обяд или с вечерята.Ками си обича АМ, защо да я лишавам?

Вярно,че не трябва да се лишава от нещата,които обича,но нали трябва да минава към режима на хранене на възрастните,аз съм пила мляко от шише с биберон до 5-тата си годинка,но е било м/у храненията,инъче съм се хранила като възрастните,давали са ми от тяхното ядене,а млякото е било просто навик от който по-късно съм отвикнала.Не става въпрос да ги лишаваме от мляко,напротив,но след годинката трябва да привикнат към нашия вид храна и режим,защото като тръгнат на ясла,никой там няма да им забърква лакомства в шишенца......за това е цялата работа. Wink Wink Wink

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип е така, но Ками е още малка и нямам намерение да я давам на ясла на този етап.Освен това тя не яде попарата с охота, все бута лъжицата, абе мъка.При майка ми яде, защото тя е много упорита и я гони с лъжицата по 1 час.Затова си давам АМ за закуска, а иначе другите хранения са от кухнята, така че режим на по-голямо дете има горе-долу.По-нататък ще я свикна да закусва нещо друго, не попара, то може и филия или нещо друго, а може пък да й хареса попарата някой ден.

П.С. Всеки си преценява какво да направи.Аз просто казвам, как аз съм решила, че е най-добре на този етап, като това естествено няма да е завинаги.Не лишавам Ками нито от сирене, нито от хляб, просто не ги правя на попара, това е.

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Права си всяко дете има различни предпочитания и родителят се нагажда според тях,просто смятам,че сиренето е много полезно,затова така реагирам,когато кажат,че някое дете не яде.Гледах предаване за остеопорозата.....и се наплаших....затова все тръбя из къщи сега,че и във форума,че трябва да се яде сирене. Embarassed Embarassed Embarassed Sorry,ако е досадно,ама наистина трябва да се хапва повечко Embarassed

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com