Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3525&start=15

ЛКК ми отказват болничен
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 7:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Можете ли да ми помогнете???
Омръзна ми да чета закони и наредби и никъде не намирам нищо за болнични къде да търся някой има ли идея???

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dorinceto83
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 8:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Dessita"]Stefy, new браво поздравявам те за самоотвежеността, която си отстояваш прават. Напълно те подкрепям, че като се стремиш да си съвестен гражданин и да си изряден повечето хора се опитват да те мачкат, само дето недоумявам защо. Но такава ни е държавата. Но аз съм убедена, че ще успееш да си вземеш болничен. Успех с бюрокрацията и стиска палци да хабиш възможно най/малко нерви.

new

го^re
mireto
Сериозен

Местожителство: смолян

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

миличка браво на теб че си твърдо решена да си търсиш правата. new .дай му да се разбере на този боклук new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dessita
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefy, в сайта на НОИ провери ли дали има някаква инфо? Там има и телефони, където може да попиташ къде ще получиш тази инфо

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
erowine
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не съм наясно с тези неща,но ти желая успех Wink

Последната промяна е направена от erowine на Сря Май 23, 2007 10:12 am; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След изчитане на кодекса на труда, кодекса за социално осигуряване, закона за здравето, закона за здравното осигуряване просто разбирам, че тия тъпаци в парламента за нищо не стават. Нищо не е както трябва написано уж трябвало гражданина да има яснота а то като започнеш да ги четеш тези закони да ти се замая глвата. В сайта на НОИ гледах но за телефони не съм бързам на там да видим какво ще открия.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме ако се повтарям, но нямам време да изчета цялата тема.
Стефи, до колкото знам ако предоставиш бележка от работодателя, че работата не е подходяща за състоянието в което си, са длъжни постоянно да ти издават болничен без проблем.Разпитай и ако е така говори с шефовете ти да ти дадът такава бележка.Не е сложно, защото тази бележка не е свързана с никакви разправии, може дори и на ръка да се напише, но да има печат, подпис и т.н.

го^re
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво за това,че си търсиш правата!!!!!
Никога небива да се отказваш!
Лично аз като родих и имах проблем с отпускането на парите за маичинство, детски и еднократната помощ. Тогава чрез Google намерих закона за семейните помощи.

Не съм много сигурна, но по твоя въпрос нещо ми се върти в главата чл.48а от Кодекса за социално осигуряване.
Дано не ти се наложи да четеш целия кодекс, че той е доооооооооста голям.
Успех!!!!!

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ти писах как стоят нещата но и тук ще го напиша.Този изрод няма право да ти отказва болничен по какъвто и да е закон,без значение дали ти се плаща или не,тъй като се бременна.Него не го интересува адресната ти регистрация той ти попълва болничния по лична карта а някой ако реши да те търси ще те намери но това него не го касае,той е ДЛЪЖЕН да ти напише болничен щом те е пратила гинеколожката с направление при ЛКК.Ако не го направи ти по всички закони отиваш и го даваш на съд и мястото му ще изстине веднага ЗАЩОТО НЯМА ПРАВО ДА ТИ ДЪРЖИ ТАКЪВ ТОН И ДА ТИ ОТКАЗВА БОЛНИЧЕН-всички закони са с теб.Аз съм скарана с тях доста брутално и не ми се ходи никак при тях но ми остава още един болничен.Заплаших ги че ще ги осъдя и ще се оплача пред лекабска комисия, а и доста лекари стоят без работа и с удоволствие ще ги сменят-като имаш впредвид че се скарахме защото ме чули че съм ги обсъждала и съм недоволна от работата им Very Happy Very Happy ,ами как няма като са такива некадърници.За жалост това е единствената комисия в Стара Загора но си търси правата няма да им се даваш, не си единствената с която се заяждат но и ти се заяждай и заплашвай.Ако не се стреснат подай жалба.Говорих и с майка по твоя проблем тя е главен счетоводител и смея да твърдя че е много добра в работата си.Тя ми каза че няма право да ти отказва болничен, същото което ти написах.Ако имаш някакви въпроси пиши и ще ти кажа какво да правиш

го^re
Lady_FreshH
Пристрастен

Местожителство: РУСЕ

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз от първи май се водя болничен,нямах никакви проблеми,само казах на акушерката че искам болничен. Не прочетох всичко написано от тебе,но ако наблюдаващия те доктор не иска да ти даде болничен,смени го.или се напрей на луда че имаш болки в кръста или измисли нещо.

го^re
Lady_FreshH
Пристрастен

Местожителство: РУСЕ

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

е къв е тоя цървул бе,дрисльо.сега прочетох горе долу,ма той няма право,не може ли да отидеш на др място да ти продължат болничния.

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

неможе да отиде на друго място тъй като ЛКК комисията в Стара Загора е само една и той затова си позволява да се държи така.

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2007 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета реших вече окончателно ще подам жалба срещу тоя пред всички възможни инстанции.
Ако има бъдещи или настоящи майки, които са си имали вземане даване с него моля подкрепете ме ако желаете. В понеделник на всяка цена ще получа болничен. Надявам се вие да ми съдейставте, за да разбере този д-р Георгиев, че това, че той единствен в Стара Загора може да дава болничен не е причина поради, която трябва да се гаври с нас, да ни държи тон, да ни нагрубява и обижда с поведението си и отношението си.

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиша, за да се похваля
ВЗЕХ БОЛНИЧЕН ТОЗИ ПЪТ !!! new
Знаех си трябва да си груб с такива като този, за да си свършат работата, но жалба ще пусна не ме интересува!!!

го^re
Misi
Отличник

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

БРАВО на теб!!! new new new
Радвам се,че си успяла! Точно така - подай жалба с/у този т.нар" доктор". Заслужава си го.
Още веднъж - БРАВО

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com