Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3525

ЛКК ми отказват болничен
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 12:20 pm    Заглавие: ЛКК ми отказват болничен Отговорете с цитат

Днес се сбълсках с нещо, което немога да опиша по никакъв начин. Наложи ми се да си взема болничен от ЛКК комисия, а то се оказа най-невъзможното нещо на земята. Първо да уточня, че имам само 3 месеца трудов стаж, защото преди това работих на граждански договор. Наясно съм ,че нямам право болнични да ми се плаща, но той ми трябва като оправдание пред работодателя, че не съм на работа.
Та отидох при въпросната комисия или иначе казано д-р Георгиев обясних, че за първи път съм там и първо ми се заяде, че адреса на талона не съвпада с адреса ми по лична карта и, че аз за улеснение на МВР съм трябвало щом се местя да живея някъде да си сменя документа за самоличност. Факт, но аз след 17 дни се омъжвам тъй или иначе ще сменям лична карта нужно ли е кажете ми сега да си вадя нова при положение, че докато тя стане аз вече ще съм с друга фамилия. А ако не да съм си извадела документ за адресна регистрация това моето било безобразие, ами МВР от къде щели да знаят аз къде съм. Направо ужас, сякаш съм от 10те най-издирвани престъпници. Както и да е разбрахме се за адреса. После се започна следващото нямала съм 8 месеца стаж и той неможел да ми даде болничен, защото нямало да ми го плащат. Аз му обясних, че съм наясно, че съм здравно осигурена и , че нямам прекъсване в осигуровките, но трябвало да имам социални осигуровки за 8 месеца, аз като съм нямала, значи нямам право на болничен. И аз сега какво да правя??? Зададох му същия въпрос и на тоя, а той ми каза, ами идете в НОИ да издадат бележка или да ви кажат на основание на кой закон и кой член вие имате право на платен болничен аз за стотен път му казах, че знам, че нямам право на платен, но имам право на болничен. Какво като нямам стаж, а не мога да ходя на работа какво да умирам ли??? Той пак си повтори неговото да ида до НОИ и те да ми издадяли бележка или да ми кажели на осонование на кой закон и кой член от закона, аз имам право въобще на някакъв болничен.
Всичко това ми беше казано по най-злобния и гаден начин, без да ме поглежда в очите само съскаше злобно и ми повишаваше тон все едно съм някакъв боклук хванат от пътя, аз само дето не се разплаках. Като си тръгнах от кабинета очите ми бяха пълни със сълзи цялата треперех. Такова отношение, че не мога да ви го опиша.
Явно факта, че съм решила да даря тоя град и тая държава с още поне 1 човек е долен и гаден. Явно това да си бременна или майка значи всички възможни институции и гадни комплексирани плъхове в тях могат да те мачкат. Да те разхождат тука и там да те навикват и да те унижават да им се молиш. Говорих с моя личен лекар, който е невероятно разбран и добър човек. Обясних му какво стана, а той повика съпруката си(тя е счетоводител и е наясно с тез закони и прочее) жената ми обясни всичко онова, че нямам право на платен, но имам право на болничен, а лекаря ми от своя страна беше възмутен от факта, че негов колега може да откаже болничен на бременна жена, за която уви ходенето на работа е невъзможно. Разбрах, че алтернативата ми е да си вземам неплатен отпуск и бих го направила, но няма. Ще намеря начин и ще си взема болничния от ЛКК от същия този комплексиран плъх пък каквото ще да става. Имам право на болничен ще си го взема няма да се оставя. Какво си мисли, че след като само той може да ми издаде болничен е велик ли??? Не е познал писна ми вече да се разправям с разни административни глупости и държавата и кой ли не да ме тъпчат мен и всички бъдещи и настоящи майки. Имаме права и заслужаваме още много. Ще се боря до край!!!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petyaico
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След като имаш за последните 15 месеца 12 месеца непрекъснати здравноосигурителни вноски имаш право на медицински грижи при бременност и раждане. За здравното осигуряване имат значение биологичните елементи на риска майчинство, т. e. бременност и раждане. НЗОК не я интересува ти дали си социално осигурена или не. Така че си в правото си да искаш болничен поради временна неработоспособност и лекаря не трябва да го интересува ти дали ще ползваш платен болничен или не.Така че търси си правата и успех new

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, миличка , не знам какво да ти кажа Rolling Eyes Явно тоз доктор не е запознат със закона, а би трябвало, след като, само той има право да издава болнични листове. За съжаление, държавната система е толкова скапана, че е безумие това, което става!!
Отиди все пак до НОИ, за да разбереш правата си. Така ще си наясно и самата ти, а и той няма да има, на къде да мърда Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих кодекса на труда започвам да го чета. Доста е дълъг, но до утре смятам да съм го прочела. Намерих си всички необходими кодекси и закони сега ще чета. Плъх гаден няма да му се дам.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefy,аз за съжаление не съм много запозната с тея въпроси и не мога да те посъветвам,но като прочетох написаното от теб ми се иска поне да те подкрепя виртуално-стискам палци да устоиш правата си и ти желая да си силна по тоя труден,уви,път new

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мила, успех и като ти свърши после работата тоя мухльо отиди и подай жалба срещу него, да му стане гадно и защо пък само от него ще зависи?

го^re
petyaico
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственото, което интересува лекаря е дали ти имаш право на болничен от медицинска гледна точка и само ако тогава нямаш право той може да ти откаже издаване на болничен лист. Не е в неговата компетентност да определи дали имаш право на парично обезщетение вследствие на бременността, а може само да установи дали си временно неработоспособна. Така че на никакво основание, освен от медицинска гледна точка, той не може да ти откаже издаването му. Още веднъж успех и дано се справиш с проблема!

го^re
edika
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех и не се ядосвай и разстройвай прекалено - мисли за бебо... new

го^re
Misi
Отличник

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И следващия път като отидеш не му позволявай да ти говори с този тон!!! В крайна сметка ти си пациентка и ако има нещо да обясни - с нормален тон. Човек не може да знае всичко, при положение,че онези в Парламента всяка година променят Закони, Кодекси и т.н. А ти бъди спокойна,защото всичко се отразява на бебо.
И аз като теб нямаше да се дам на този лекар! new Стискам ти палци да доведеш проблема до край. И аз бих те посъветвала да подадеш оплакване с/у него. Очаквам в скоро време да се похвалиш,че си го "смачкала". new УСПЕХ, мила!!! new

го^re
genova
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само така миличка,и аз те подкрепям на 100%.И моите болнични ги издаваше същият д-р Георгиев.Като се сетя колко е гнусен,а как се кара само нещо да не е наред.Ужас.На мен ми се скараха и двамата със сестрата на втория път като отидох да си вземам болничния,защо съм нямала ксерокопие от първият болничен,че аз от къде мога да знам без те да са ми казали,че се вади копие.Ей казвам ти така ми идеше да го хвана за петте мазни косъма на главата и new Търси си правата до последно.Успех. new И пак пиши.

го^re
Dessita
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefy, new браво поздравявам те за самоотвежеността, която си отстояваш прават. Напълно те подкрепям, че като се стремиш да си съвестен гражданин и да си изряден повечето хора се опитват да те мачкат, само дето недоумявам защо. Но такава ни е държавата. Но аз съм убедена, че ще успееш да си вземеш болничен. Успех с бюрокрацията и стиска палци да хабиш възможно най/малко нерви.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До тук проучването върви в моя полза. Според закона за здравето всички бременни и майки на деца до 1 година се ползват с привилегии спрямо другите пациенти т.е. още по-зле за тоя плъх, че ми се развика. Ще съжалява.
Най-ме хвана яд като каза "аз като гледам ти май си бремена" направо да не повярва човек коремна ми върви 5 минути пред мен аз май съм била бремена. new

го^re
gery_deni
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само така търси си правата new
Той най вероятно чака да му предложиш пари или почерпка Mad

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gery_deni написа:
Само така търси си правата new
Той най вероятно чака да му предложиш пари или почерпка Mad

и аз това си мисля че иска new

го^re
neylli
Пристрастен

Местожителство: карнобат

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мацка,успех!Стискам ти и аз палци!Незнам до кога ще продължава тази идиотщина в България!Дано се пребориш! new new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com