Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3455&start=0

За момента след половия акт
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 1:16 pm    Заглавие: За момента след половия акт Отговорете с цитат

Здравейте! Искам да попитам за една важна интимна подробност при бебеправенето.Някой от вас знае ли дали е нужно след половия акт жената за да задържи спермата да си слага салфетки или тоалетна хартия или нещо подобно?Моля ви да споделите вие какво правите за да не изтече спермата.Моля да ме извините за глупавия въпрос но започвам да мисля че слагането на салфетка може да попречи по някакъв начин на зачеването. Вие как мислите? Вече година и шест месеца правим неуспешни опити за бебе Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetiaVT
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чувала съм ,че се слага тампон ! Но незнам дали има ефект !

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък за салфетки не съм чувала, знам че се дигат краката, но не съм пробвала само съм чувала от познати но при тях казват че има ефект.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bybinka
Сериозен

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че имаше подобна тема вьв форума.До колкото знам не трябва да ставаш веднага след акта и е добре да вдигнеш краката на високо, за да не изтича нищо навьн!Успех в бебеправенето дано скоро да се похвалиш new

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз знам,че трябва да се лежи определено време за да не изтече,а и за вдигането на краката знам,но не съм го правела.УСПЕХ Exclamation Exclamation Exclamation new new

го^re
nevalinna

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са нужни салфетки просто не трябва да ставаш поне 20-30 минути.
Така ме посъветваха и мен.
Успех!

го^re
Руми
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 7:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

след година и 6 месеца, сигурна ли си че проблема е само в това?
а моята идея е когато свърши, не продължавайте, нека веднага съпругът ти излезе от теб и повдигни малко таза

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 8:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,

Не е нужно да слагаш нито салфетки, нито тампони, просто полежи поне половин ччас след полов акт! При мен лежането по корем помага да спермата да се задържи - пробай и ти, но НЕ ставай!

Салфетките и тампоните няма как да помогнат, вместо да изтече спермата, ще попие в тях!

И аз като Руми, ще попитам за 1 г. и 6 м правили ли сте някакви изследвания, следила ли си си овулацията поне? Бая време си е и трябва да се вземат мерки!

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

av4e написа:
аз пък за салфетки не съм чувала, знам че се дигат краката, но не съм пробвала само съм чувала от познати но при тях казват че има ефект.

new new new

го^re
genova
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

PetiaVT написа:
Чувала съм ,че се слага тампон ! Но незнам дали има ефект !

И аз за това съм чувала само.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

освен за вдигане на кратата след полов акт, знам, че % на зачеване е по-висок при мисионерска поза, особено ако под дупето си сложиш и възглавничка, и после вдигнеш високо краката.
Поза лъжички е най-удачна за дами, които знаят всеки месец кой точно яйчник им овулира и като са легнали един зад друг, овулиращия яйчник да се пада "отдолу" и имало вероятност спермата да изтече направо в тръбтата

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Рос
Редовен

Местожителство: гр. Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за съветите момичета! За лежането поне 30 мин. и аз го спазвам,и краката съм си вдигала нависоко също и възглавница съм слагала под кръста,но в последно време нещо съм се отчаяла и просто лежа на леглото след полов акт. Нашите баби едно време не са правили такива неща и пак са имали деца.Още щом минаха около 6 месеца без да съм забременяла ходих няколко пъти на гинеколог - каза ми че имам микрополикистоза на левия яйчник а десния бил съвсем здрав.Каза също че няма причина да не забременея и че трябвало да минат 2 години преди да се предприемат изследвания. Изписа дуфастон и фолиева киселина.Забравих да кажа че ми изписа и тестове за овулация, които правех може би 5 или 6 месеца, винаги показваха че имам овулация но нищо не става.Реших следващата седмица да отида на друг специалист по стерилитет.Дано да ми помогне. Smile Smile Smile

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ходила си на гинеколог, това е добре Smile Обаче не е нужно да чакаш цели 2 години, радвам се че не си го направила. За съжаление за стерилитет се говори след една година целенасочени опити за бебе.

Дуфастона е хормонален препарат (прогестерон) и е добре да се приема след направени хормонални изследвания! Иначе, да знаеш че прогестерона е включен в някои противозачатъчни, което значи че трябва да приемаш дуфастона СЛЕД ДОКАЗАНА овулация, в противен случай може да я поддтисне!

Браво за фолиевата киселина! Smile Тя е водоразтворим витамин и можеш да си я пиеш спокойно, не се натрупва в организма и е много трудно да се предозира.

Хубаво е че имаш овулаци, значи че микрополикистозата не пречи на този процес, но задължително направете спермограма и то в специализирана клиника, а не в някоя лаборатория! Ще стискам палци за добри показатели.

Успех и късмет!

го^re
mama Veni _83
Пристрастен

Местожителство: Montana

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пиех Дуфастон защото имах понижени стойности на прогестерон. Само искам да кажа че ако лекаря е добър веднага ще познае дали дуфастон е подходящ ,моя док. и без изследване ми го изписа и резултата беше много добър.
а,за след полов акт аз си слагах салфетка да не ми е мокро и не ставах чак на сутринта ходих до баняна

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казвали ли са ти гинеколозите каква е матката ти - нормална или обърната? Ако е обърната трябва да сте в поза "задна прашка", за да стане бебе. Успех! И добри резултати от изследванията и от бебеправенето!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com