Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3407&start=0

За отчуждението-има ли го и защо?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 11:25 am    Заглавие: За отчуждението-има ли го и защо? Отговорете с цитат

Здравейте,питам се как става така ,че след като се съберете с мъжете си и родите дете,и съответно спрете работа,живота ви се обръща на 180 градуса и скъсвате с предишния си живот,При мен стана така-сега ми останаха много малко приятели и то все жени естествено,с които мога да изляза да пием кафе(и то едно кафе амааааааааааа-с малката на ръце).Почти не се срещам с другите си познати-явно защото те са заети с предишния ми начин на живот,а аз вече живея по-различно.....Как е при вас? new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен е същото, даже и кафе няма с кой да изпия, но това е и от факта че вече живея на друго място и не познавам тук почти никой. Но определено го има това, за което говориш.

го^re
elid
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми може би е нормално това, най вече защото приоритет в нашето ежедневие имат децата. Е аз излизам с приятелки, събираме се с приятели, е не толкова често като преди , но.....все пак не сме неангажирани като преди....
При мен така се случи ,че с почти всички приятелки едновременно имаме бебета и ........

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zuzka
Пристрастен

Местожителство: V. Turnovo

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ianitza написа:
При мен е същото, даже и кафе няма с кой да изпия, но това е и от факта че вече живея на друго място и не познавам тук почти никой. Но определено го има това, за което говориш.

Ей това все едно съм го писала аз.Ние преди да забременея живеехме в Повдив.Там са всичките ни преиятели.Сега сме във Велико Търново и няма с кой да излизам.Малкото познати които са ми останали тук водят друг начин на живот и аз не се вписвам в него. Crying or Very sad

го^re
mama Veni _83
Пристрастен

Местожителство: Montana

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ох, и аз така . Сега докато работя е горе -долу добре ,но после незнам с кого едно кафе ще изпия. Всичките ни приятели са несемейни само аз имъжо се" излъгахме",те си ходят по кръчмички дискотеки както и ние до сега ,но като се появи бебо край

го^re
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Почти не се срещам с другите си познати-явно защото те са заети с предишния ми начин на живот,а аз вече живея по-различно.....

ти сама си си отговорила на въпроса, наричаш ги вече познати, а не приятели, ще станат такива отново, когато тръгнеш на работа, а тези с които си пиеш кафето и ги наричаш сега приятели, тогава ще ги наричаш познати.

го^re
skarabei
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами защото го допускате!
Какво значение има дали сте с дете или мъж? Приятелите са приятели!
Хем забравяте да им се обаждате, хем после плачете, че те са ви забравили!
Така, че грабвайте телефоните и почвайте да звъните и ще видите, че много ще ви се зарадват!

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

luba55555 временно е.Когато отново си върнеш стария ритъм на живот т.е когато детенце порасне достатъчно всичко ще е по-старому кажи-речи.Тогава много често децата си играят заедно с тези на наши приятели ,а ние си разговаряме.Пък и когато децата тръгнат на градинка нещата започват да се променят имаш повече свободно време за себе си независимо дали ходиш на работа.Имам предвид разчупваш малко обстановката и ежедневието.Всичко си идва само с порасването на децата. Very Happy

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мдам, аз имах 7-8 приятелки и все още поддържаме връзка с тях. Добре, че е интернета. Определено нещата не са както преди, но как биха могли и да бъдат, като, аз тогава имах повече пари, а да излезеш с всяка една си е средства, освен това си имам домашни ангажименти, дете, домакинство, не мога да зарежа мъжа ми, за да излезна....Дори и да бях свободна през деня, те ще са на работа, а вечер не мога да хукна през глава...
За мое нещастие, всичките ми приятелки са моми....коя с гадже, коя без, но няма омъжена. т.е. имам една омъжена, даже миналия месец им се роди бебче, но тя живее във Франция...Виждаме се веднъж годишно, но задължително Smile
Приятелите на мъжа ми са същата картинка. Те са само 3-ма, но са една компания, двама с гадже, ние женени и един сам....Но понеже те все заедно се събират и едната двойка са ни кумуве излизаме всяка седмица с тях, а моите приятелки....много ме е яд, че така постепенно се откъсваме. И с тях излизаме, ама много рядко и все пак са 8...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз и да изляза с някой приятелка, която не е женена и няма дете, ами забелязах че освен за миналото няма какво да си говори, аз се забелязах сама даже може и досадна да съм станала ама аз само говоря за детето, ами при условие че нищо друго не правя, нито излизам, само по кафета с майки който деца си играят с малкият и така една и съща всеки ден.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така, като изляза с приятелки говоря само за детето. Както вече писах тук няма и с кой, но като отида до София да се видя с моите приятелки и си говоря общо взето само с една, защото тя е омъжена и има и дете, а другите не са омъжени и нещо като почнат да разказват за гаджета и разни забежки в дискотеки и ми става скучно.

го^re
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нато цяло ми се промени живота откакто се събрахме,а сега и бременна още повече.Но истинските ми приятели пак са с мен и пак се виждаме.Е сега през деня повечето работят а аз се чудя какво да правя ,добре че имам две приятелки също бременни и с тях излизам на разходки.Незнам след като бебчо се роди какво ще стане

го^re
rossy_fil
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и при мен го има new .Преди не излизахме от дискотеките и ходехме непрекъснато по кръчми с приятели.Сега много рядко се виждаме с половината,да не кажа и с повечето.Просто нещата се промениха и колкото и да ми се иска нищо няма да е както преди.Но не съжелявам за новия ми живот,даже много се радвам като погледна моето детенце и всичко друго ми се вижда безмислено! new

го^re
veldan

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен е така.След като се омъжих се преместих в друг град и тук нямам приятели.Е само една добра позната.И тя е с малко дете и за това излизаме заедно.Толкова ме е погълнало ежедневието че няма да мога да завържа един нормален разговор.На скоро ни дойдоха на гости колега на мъжът ми с жена си.Е аз не знаех какво да кажа.Можех до сутринта да им говоря "как се сменят памперси,как се готвят бебешки храни,какви игри играем и тн.и тн.",но едва ли ги интересуваше точно това.Тогава осъзнах колко много се е променил живота ми.НЕ ГУБЯ НАДЕЖДА.Мисля че всичко ще се оправи постепенно.ВСИЧКО С ВРЕМЕТО СИ. new new

го^re
edika
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rossy_fil написа:
Ами и при мен го има new .Преди не излизахме от дискотеките и ходехме непрекъснато по кръчми с приятели.Сега много рядко се виждаме с половината,да не кажа и с повечето.Просто нещата се промениха и колкото и да ми се иска нищо няма да е както преди.Но не съжелявам за новия ми живот,даже много се радвам като погледна моето детенце и всичко друго ми се вижда безмислено! new

И при нас е така. Обаче покрай детето се сприятелихме с няколко нови семейства. Децата ни са на една възраст и имаме много общи неща. Естествено, много ми липсва понякога старият начин на живот, но от друга страна всичко в живота е преходно...

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com