Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3407&postdays=0&postorder=asc&start=30

За отчуждението-има ли го и защо?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
drum4eva
Отличник

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя живот се преобърна.Всичките ми прители не са женени и помалко се отдалечихме, по простата причина че няма за какво да си говорим.Единствено само една приятелка ми остана , която не е омъжена но постоянно сме заедно.

Вече немога да излизам както преди.Надявам се след време да се върне стария ми начин на живот.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tedata

Местожителство: край рекичка на полянка до горичка

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен не ми липсват излизанията и шумните веселби.и с приятелите си подържам връзка.винаги мога да се видя с някой.само дето по отрано трябва да се организира срещата,защото всеки си има различни занимания и по различно време. 070914 малката я водя все с мен ,навсякъде.а и приятелите ни искат да я виждат.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Откакто забременях жиота ми се промени, а не знам как ще е след като родя. Със сигурност ми останаха МНОГО малко приятели, но пък по-добре малко, а качествени. Виждаме се рядко, защото повечето са в други градове, учат, работят. На мен рядко ми се удава да изляза някъде, а като се роди бебо хич няма да ми е до излизане, поне докато се стопли, тогава мисля, че ще се виждаме с приятелите по-често. Дано...

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега вече й бебка е факт и всичко стана още по-зле не излизам вечер, през деня само се мяркам с количката и то ако времето е хубаво, добре че са didi_24, angel4eto_7, bebe+ и още няколко момичета с които понякога излизам и не вися сама и поне има с кого да си споделя когато ми е криво.
Много гадно, а аз преди вечер незнаех какво е да си седя в нас все по вънка и като бях бременна пак с мъжа ми с приятели, а сега...............
НО всичко за Катето си струва !!!

го^re
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички мои приятелки са омъжени и с деца,аз бях единствената мома и с мъжа ми-тогава моят приятел-ходехме често ние да ги виждаме,да се радваме на бебоците им,те доста по-рядко ни гостуваха,но все пак се виждахме,а и излизахме.Сега,когато вече нашето бебе е факт,нещата са по-различни,защото не можем да ходим ние,а те не идват-на коя детето се разболяло,коя на работа...а и нашата квартира е тесничка...Сега ще се местим в по-голяма и всички уж ще идват,ама да видим!

го^re
mamaDani
Начинаещ

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно има моменти в живота през които всички минават. Аз пък все си мислех, че другите майки водят по- интересен и динамичен социален живот от мен, но като чета форума, явно не е точно така. Аз никога не съм имала много приятелки, но сега и с тях се виждам рядко.

го^re
mak4e`
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Най добрата ми приятелка" след като забременях се отдръпна от мен. Моята бременост беше тежка и доста полежах, но това не я оправдаваше че веднъж недойде да ме види и постепено спря да ми се обажда. А малката като се роди я видя за първи път като беше на 6 месеца и то защото се срещнахме случайно на улицата. От това приживяване покрай бременоста ми разбрах кой наистина са ми били приятели. Друга приятелка която не я смятах за толкова близка идваше да ме вижда доста често и като се роди малката намери как да влези при мен в родилното и я видя още там.

го^re
Toni_Jeleva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен нещата са като всички ви, преди да се омъжа и да родя имах много приятели с които излизахме на заведения, на дискотеки по цял ден с колата напрад назад, като забременях малко се успокоиха нещата, но пак сяка вечер бяхме на вън, но като родих, аз естествено из цяло се отдадох на семайството и на детето си и приятелкитте ми повечето-вече нз как да ги нарека се отдръпнаха, ако по скайпа си пишем-евалата, и при мъжо така стана-просто като няма кой да ги разхожда и черпи сяка вечер вече не си им нужен, сега само приятелки с дечица имам, така ми е по-добре поне има за какво да си говорим... Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
momoni
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ianitza написа:
При мен е същото, даже и кафе няма с кой да изпия, но това е и от факта че вече живея на друго място и не познавам тук почти никой. Но определено го има това, за което говориш.
new Аз по начало нямам много приятелки,и сега ми е ...Имам 2 ,които са с деца,но са в стария ми квартал,а той е доста далечко...

го^re
Вероника82
Сериозен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох,момичета като ви чета и въздишам-на мен приятелите също ми липсват-сега,когато и мъжа ми си е тук-като заспи малката и отиваме да пием по нещо с кумата и двама-трима други приятели.Сега като се преместим в новото жилище сигурно ще можем повече да се събираме у дома.

го^re
bebemancho
Редовен

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен ситуацията се промени още преди да родя. Тъй като учих в Търново, а живея във Варна, след като завърших всички се разпиляха из България и чужбина. Отначало се чувахме поне по телефона, когато имах възможност може да е веднъж годишно, но се виждах с някои. Вече минаха 6 години от завършването и постепенно даже и телефонът не помага. Реших, че след като никой не се сеща да се обади, няма все аз да звъня. Преди не пропусках рожден ден. От приятелите ми от ученическите години, не мога да се оплача - даже като заминах да уча, станахме по-близки, нищо, че се виждахме веднъж на няколко месеца. Тогава интернет не беше влязъл във всеки дом, а и студентка бях по квартири, къде ти компютър...но с едната ми съученичка си пишехме най-редовно писма и по 20 стр. Всеки ден й пишех, може да съм се прибрала в 3 през нощта, сядах драсвах една страничка и си лягах. Като се съберат така 3-4 дни и пращах писмото. Беше един вид дневник.
Като се роди малката съм по-ангажирана, но нямам носталгия по предишния живот. Когато му е било времето съм се находила и на дискотеки и на механи. Имам нужда естествено от време на време да разтоваря от ежедневието, но не винаги се получава, защото всеки го е повлякъл живота на някъде. Има повече обстоятелства, с които трябва да се съобразяваме освен днес косата добре ли ми е застанала и имам ли пари за дискотека. Пък и вкъщи си ми е уютно.
Има и "приятели" изключения, които вече почти съм отрязала, тъй като всеки път правят особени коментари, по които аз съдя , че детето и едва ли не им е трън в очите. май е вярна приказката за злобата на старите моми. Като минат 30-те и още са наникъде и почват да бълват змии и гущери. Пресния пример. На сватбата на същата тази приятелка, за която писах по-горе идва друга "приятелка", която през последната година не удостоявам с тази титла и понеже в гражданското отидох сама, а оставих детето с баща си да се наспи, тя само попита: Що не доведе Ивета да ореве всичко тук? И това беше вместо здравей. Предния път като се видяхме беше: Е, веднъж да те видя без ИВета!
На мен не ми пречи детето, на тях като им пречи, да не се виждат с мен.
Покрай децата завързах много нови познанства и се надявам някои от тях да прерастнат в приятелства, защото приятелството е чувство и мисъл за другия, а не с кого си пиеш кафето.

На всички, които тук са споделили, че живеят на друго място и за това нямат приятели искам само да кажа: вие трябва да потърсите контакт и да бъдете по-адаптивни. Може би ще е трудно особено ако досега сте живели само на едно и също място години наред.
Аз съм свикнала да се приспособявам, тъй като от малка 15 години сме били по квартири - 2 години тук, 3 там. Сменила съм 3 училища преди да постъпя в гимназията. Живяла съм и в Перник, после пак във Варна, тъкмо се установихме и заминах за Велико Търново. Това са все нови домове, нови хора, нови съученици, раздели със старите приятели, особено като дете. На хората първото впечатление за мен е, че съм по-студена. Просто не се привързвам лесно, но поне съм се научила да ценя истинските хора

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com