Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=329&start=15

за съхранение на кърма
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Диляна
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Galinche написа:
... До колкото прочетох може в стъклени бурканчета- стават ли за фризер, не се ли пукат? ...

Аз редовно замразявам кърма в фризера в стъклено бурканче или в шише ползвам на Авент.
Ползвам я като му приготвям храна.
Не се пукат бурканчетата, нито шишетата.
Кърмата се размразява на стайна температура.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Galinche
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо ли не съм замразявала до сега new ? В началото се цедях редовно, за да поддържам лактацията- държах в хладилник и хвърлях- да бях сложила във фризера за черни дни. А съм имала такива,когато гърдите омекват и ми се струва, че намалява.......

го^re
Чарлийз
Начинаещ

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да вметна нещо:понеже течностите се разширяват при ниски температури НЕ бива да пълниш бурканчетата догоре.Оставяй по малко място.Аз също си замразявах кърма във фризера и доста си бях посъбрала.И срокът и е не 3,а 6 месеца.Замразявай смело. new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А аз друго да питам понеже той си цицка смело и почти нищо неостава, може ли през целия ден да се изцеждам и вечерта събраното да се замрази на куп?

го^re
Galinche
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

AV написа:
А аз друго да питам понеже той си цицка смело и почти нищо неостава, може ли през целия ден да се изцеждам и вечерта събраното да се замрази на куп?

Чела съм,че може. Събираш си след всяко кърмене или както там се изцеждаш- в хладилника и после го замразяваш накуп. Една мама беше дала линк към форума бг-мама, там пишеше доста неща

го^re
Чарлийз
Начинаещ

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да.В хладилник може да се съхранява до 24ч.Само не забравяй да си отбележиш на бурканчето датата и грамажа!

го^re
Gabonchi
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Аз замразявам кърма,защото много се притеснявам до кога ще имам,а ми се иска да е за по-дълго.Каката я кърмих само месец и половина и много ме беше яд. Аз замразявам в стерилни шишенца за урина.Има в аптеките от 75мл и е много удобно.
Да си призная честно вече едното шкафче във фризера е заето...но татето ме подкрепя и каза,че ако трябва и другото ще освободим new
Само ме притеснява,че не всички бебчета харесвали размразена кърма, а да не говорим,че бебка не може да пие от шише!

го^re
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние съхраняваме кърмата във фризера,и аз съм чувала че можя да трае 6 месеца

го^re
rali-m
Пристрастен

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ot 3 do 6 mes, зависи от фризера - ако е ракла - 6 мес, ако е малък - 3 мес.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Galinche
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Линка е премахнат от Модератор

Тук има много информация по въпроса.
Аз искам само да добавя, че бях замразила кърма м. Март, понеже ходихме на сватба през Април и 2 дни малката я гледа майка ми (а аз я кърмя сутрин и вечер)- нямали са никакъв проблем. Бяха останали 2 бурканчета и преди седмица някъде реших да ги оползотворя. Нямаше лош мирис кърмата, но като я стоплих, слагам на дланта да опитам температурата и след това облизвам капката. Досега винаги е сладникав, а тази размразената беше горчива- като развалена- незнам. Не рискувах и я изхвърлих. Така,че проверявайте преди да дадете- все пак може нещо да й е станало. Това е от моя опит- Very Happy
Иначе ние още се кърмим- не ме забрави за 2 дни- Very Happy

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен детската лекарка ми каза, че мога да замразявам и съм съхранявала и в хладилника /за кратко/ и във фризера за няколко месеца. Няма проблем. Smile

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя приятелка като роди,понеже бебчето и остана 2 месеца в кувиоз тя се изцеждаше и замразяваше във фризер,в някакви еднократни пликчета на Авент,на които си пишеш дата от кога е кърмата.Като изписаха бебчето й на 2 месеца тя започна да му дава от тази кърма като си следеше стриктно датите и пак изцеждаше и замразяваше,но вместо да дава новоизцедената кърма,нея я замръзяваше,пък даваше от по-старата,за да не остарява много във фризера.От нея знам,че е давала най-стара кърма на 2 месеца.Така се хранеха 7-8 месеца и бебчо не е имал проблеми.

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Galinche написа:
]Линка е премахнат от Модератор
Тук има много информация по въпроса.
Аз искам само да добавя, че бях замразила кърма м. Март, понеже ходихме на сватба през Април и 2 дни малката я гледа майка ми (а аз я кърмя сутрин и вечер)- нямали са никакъв проблем. Бяха останали 2 бурканчета и преди седмица някъде реших да ги оползотворя. Нямаше лош мирис кърмата, но като я стоплих, слагам на дланта да опитам температурата и след това облизвам капката. Досега винаги е сладникав, а тази размразената беше горчива- като развалена- незнам. Не рискувах и я изхвърлих. Така,че проверявайте преди да дадете- все пак може нещо да й е станало. Това е от моя опит- Very Happy
Иначе ние още се кърмим- не ме забрави за 2 дни- Very Happy

И аз замразявах в началото, но за съжаление вече ми се налага да я ползвам, кърмата ми намаля /дано да е временно, защото бях малко болна/.
Но и аз забелязах, че е доста различна от прясната - и на цвят, и на мирис и на вкус. Много се зачудих ама е замразена преди няма месец и в специалните контейнерчета на Авент, така че съм сигурна, че съм я съхранявала правилно. Малката си я хапна и нищо и няма, така че продължаваме до изчерпване на количествата.

[url=http://www.mamaibebe.com][/url

го^re
Perina
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

СЪХРАНЕНИЕ НА КЪРМА – ТАБЛИЦА ЗА БЪРЗА СПРАВКА
Вид кърма - Температура - Време на съхранение
Прясно изцедена кърма

Топла стая 79°F / 25°C 4-6 часа

Стайна температура 66-72°F /19-22°C 10 часа

Хладилна чанта / торбички 60°F / 15°C 24 часа

Охладена кърма (съхранявана отзад в хладилника, далеч от вратата)

Хладилник (прясна кърма) 32-39°F / 0-4°C 8 дни

Хладилник (размразена кърма) 32-39°F / 0-4°C 24 часа

Замразена кърма (Да не се размразява! Да се съхранява отзад, далеч от вратата)

Камера в хладилника (по-старите модели) Варира 2 седмици

Самостоятелна камера на хладилник/фризер Варира 3-6 месеца

Отделение за дълбоко замразяване 0°F / -19°C 6-12 месеца

Тези инструкции са за кърма, изцедена за доносено здраво бебе.
Ако бебето е сериозно болно и/или е в болница, посъветвайте се с доктора му относно съхранението на кърмата.
За да избегнете разхищение на млякото и за по-лесно размразяване и затопляне, съхранявайте кърмата на порции от по 1-4 унции (1 унция=28.3 гр.). Поставяйте дати на съда, в който съхранявате кърмата преди замразяването й. Количества кърма, изцедени по различно време/в различни дни може да бъдат смесвани в един контейнер – използвайте до крайната дата на по- рано изцедената кърма.
Кърмата не е развалена щом не мирише наистина лошо или вкусът й не е кисел.
За да размразите кърма
• Размразявайте бавно в хладилник (ще ви отнеме около 12 часа – сложете я в хладилника от предната нощ). Избягвайте да размразявате кърмата на стайна температура.
• За бързо размразяване, дръжте контейнера под течаща вода – започнете с хладка вода и постепенно увеличавайте температурата.
Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилника до над 24 часа след пълното му размразяване. Не замразявайте отново.
За да затоплите кърма
• Затоплете вода в чаша или друг малък съд и сложете замръзналото мляко във водата, за да се стопли; или
• Използвайте нагревател за шишета.

НИКОГА не затопляйте кърма в микровълнова печка или директно на котлона.

• По време на съхраняването на кърмата най- отгоре ще се отдели каймак. Внимателно с въртеливи движения разклатете шишето(не го тръскайте) за да стане пак хомогенно млякото, преди да проверите температурата му и да го предложите на бебето.
Ако бебето не е изпило цялото мляко на едно хранене, то може да бъде сложено в хладилник и да му се предложи на следващото хранене преди да се изхвърли.

го^re
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Perina написа:
СЪХРАНЕНИЕ НА КЪРМА – ТАБЛИЦА ЗА БЪРЗА СПРАВКА
Вид кърма - Температура - Време на съхранение
Прясно изцедена кърма

Топла стая 79°F / 25°C 4-6 часа

Стайна температура 66-72°F /19-22°C 10 часа

Хладилна чанта / торбички 60°F / 15°C 24 часа

Охладена кърма (съхранявана отзад в хладилника, далеч от вратата)

Хладилник (прясна кърма) 32-39°F / 0-4°C 8 дни

Хладилник (размразена кърма) 32-39°F / 0-4°C 24 часа

Замразена кърма (Да не се размразява! Да се съхранява отзад, далеч от вратата)

Камера в хладилника (по-старите модели) Варира 2 седмици

Самостоятелна камера на хладилник/фризер Варира 3-6 месеца

Отделение за дълбоко замразяване 0°F / -19°C 6-12 месеца

Тези инструкции са за кърма, изцедена за доносено здраво бебе.
Ако бебето е сериозно болно и/или е в болница, посъветвайте се с доктора му относно съхранението на кърмата.
За да избегнете разхищение на млякото и за по-лесно размразяване и затопляне, съхранявайте кърмата на порции от по 1-4 унции (1 унция=28.3 гр.). Поставяйте дати на съда, в който съхранявате кърмата преди замразяването й. Количества кърма, изцедени по различно време/в различни дни може да бъдат смесвани в един контейнер – използвайте до крайната дата на по- рано изцедената кърма.
Кърмата не е развалена щом не мирише наистина лошо или вкусът й не е кисел.
За да размразите кърма
• Размразявайте бавно в хладилник (ще ви отнеме около 12 часа – сложете я в хладилника от предната нощ). Избягвайте да размразявате кърмата на стайна температура.
• За бързо размразяване, дръжте контейнера под течаща вода – започнете с хладка вода и постепенно увеличавайте температурата.
Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилника до над 24 часа след пълното му размразяване. Не замразявайте отново.
За да затоплите кърма
• Затоплете вода в чаша или друг малък съд и сложете замръзналото мляко във водата, за да се стопли; или
• Използвайте нагревател за шишета.

НИКОГА не затопляйте кърма в микровълнова печка или директно на котлона.

• По време на съхраняването на кърмата най- отгоре ще се отдели каймак. Внимателно с въртеливи движения разклатете шишето(не го тръскайте) за да стане пак хомогенно млякото, преди да проверите температурата му и да го предложите на бебето.
Ако бебето не е изпило цялото мляко на едно хранене, то може да бъде сложено в хладилник и да му се предложи на следващото хранене преди да се изхвърли.

Добави източник на информация, благодаря.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com