Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3182&view=next

Какво количество храна трябва да приема новороденото?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2007 9:34 pm    Заглавие: Какво количество храна трябва да приема новороденото? Отговорете с цитат

Здвавейте мамиSmileбихте ли ми помогнали по въпроса за количеството което трябва да приема едно новородено бебе?!Кърмя си детето и не мога да преценя колко дълго трябва да суче(от скоро сам мама и се притеснявам дали давам нужното количество на детето си)

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2007 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

труден въпрос с труден отговор- зависи от кърмата и от детето и от часа на кърмене. Първото ми дете сучеше дълго, докато второто за 5 мин спираше и аз си мислех че няма кърма...Ще разбереш на първата консултация -ако е наддало нормално всичко е наред. Според книгите количеството е 100г след втората седмица, но това е доста относително- кърмените бебета изсукват различно количество в различните часове на денонощието.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasq78
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2007 7:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за храненето на новороденото е много индивидуално, зависи от теглото на детето, от много фактори. Дъщеря си кърмих само два месеца.Първият наддаде около 1 кг. и я кърмих около 20-30 минути. Вторият месец кърмата ми намаля, ама аз нали съм скорошна мама и незнам. То бебето си плаче, ама аз си викам колики има. Като отидохме на консултацията беше наддала само500 гр., което е малко за 2-месечно бебе. Започнах да давам адаптирано мляко и всичко влезе в норма. Защо не направите пробно кърмене, да видите колко изсуква бебо. Отивате на детска консултация преди да го накърмиш го теглят и после след като е накърмено пак. Така установявате колко е сукало.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2007 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз това се чудех ,когато Никола се роди. Като начало първите няколко дни е достатъчно около 10-15 гр/ когато е коластра само/, постепено се увеличава количеството мляко,което бебето поема 10гр всеки ден, и накрая на първия месец достига до около 100гр. на хранене.Но всичко е индивидуално , зависи бебчо колко суче и колко го насища.Ние се кърмехме първите дни 10-15 дни по около 35-40 мин., после когато вече се научи да суче по интензивно , а не да заспива по време на кърмене постепено намали и времето на сукане, педито казва ,че около 10-15 минути траело истинското сукане, после е само успокоение на бебчо!Ние сега се кърмим около 10 минутки, понякога и по-малко, но пък сме вече на 10 месеца .Успех в кърменето и много спокойствие, бебчо знае по колко да яде!

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2007 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А трябва ли да сменям гърдите при едно кърмене. Ние сме на 7 дни, и и давам само едната гърда на кърмене защото заспива. Гледам да я кърмя по 15-20 минути, но понякога тя не иска. Имаме кантар и се пробваме да я теглим преди и след. Определено суче различно - днес примерно единия път 30гр, другия 60гр. А като бях в болницата момичета, които даваха кърма от биберон на бебета на същата възраст приготвяха около 35-45 мл на хранене. Ама това как се отразява като грамове ?
Не знам дали не пиша глупости ама сега се учим, та и аз все се чудя как ще разбера дали ще и е достатъчна кърмата ми.

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Към Mi6a....
Аз също кърмих само от едната гърда при хранене, но съм чувала,че за да се стимулира лактацията в началото е добре да се цока и от двете гърди.А по отношение на количеството кърма, наистина всеки път е различно - индикатор за добро хранене е честото цапане на памперса ,както и мокрите памперси също.Дори и да не спазвате точно 2ч.и 30мин. -3 ч. разлика м/у храненетата при новородените няма проблеми, щом се чувства гладно нека да си цока, така ще стимулира и гърдите ти да произвеждат повече мляко.Аз така правех,щом усещах,че нещо кърмата не му стига, или давах от двете гърди , а следващото хранене започваше от гърдата,която е била последна на предното.

го^re
sjb
Пристрастен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом заспива трябва да намериш някакъв начин да събуждаш бебчо. Докато Дани беше с жълтеница много бързо се умаряше и заспиваше, но за щастие си имам "печена" майка която постоянно го щипеше, за да се събуди и да се нахрани бебо. Аз така и не се престраших да го щипя, но го тупах по дупенцето, масажирах му гръбчето.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com