Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2890&highlight=%E1%EE%EB%ED%E8%F7%ED%E8

болничните
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:14 pm    Заглавие: болничните Отговорете с цитат

искам да ви питам успявате ли да си вземете болнични,на мен днес ми отказаха "не съм била болна",ами ако не съм в състояние да отида на работа да напусна ли,или в 5 месец нямам нужда от почивка и без да съм болна

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята работа беше тежка и нямаше как да работя.Тогава доктора категорично ми отказа да ми дава болничен без да съм болна. Обаче като почнах всеки път да му бутвам по 10 лв и с удоволствие започна да ми ги пише.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и моята работа е тежка и няма как,миналия месец ми дадоха за 7 дена и ако искам за повече трябвало да платя 60лв. уж болничен престой,а сега и за 7 дена не ми дадоха,много ме изнерви тая докторка

го^re
vaniorita
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа честно и на мен ми отказваха, но моя гинеколог реши да ме вкара в бполница за 2-3 дни и така сслед това автоматично ми издадоха болничен за 1месец. След това на ЕЛКК ми го продьлжиха и така аз от третия месец от бременността та до сега си вземах болничен. А и да ви кажа честно не сьжелявам. По добре е да си почиваш, в такова положение си! Но аз на моя гинеколог си плащам всеки преглед по 20лв нищо че си имам направление!

го^re
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и то какво излиза ,ако искаш бебе напускаш работа и нямаш пари,ако искаш пари рискуваш и каквото стане

го^re
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vaniorita тия 2-3 дни в болницата плащата ли си ги?Аз съм вШейново и съм платила 280 за цялата жк

го^re
Tamara
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Майка ми работи в болница и си взимам билнични.Но други хора са ми предлагали ако искам да ходя на някаква комисия и за 20 лв ми дават болничен за 1 месец.Но не съм разпитала подробно,ако някой се интересува ще поразпитам как точно стоят нещата и ако мога ще дам адрес или телефон!!!

го^re
nina_n
Фен на Mamaibebe

Местожителство: ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[/b]
ТЪЙ КАТО МОЯТА РАБОТА Е СВЪРЗАНА С ДОСТА ПЪТУВАНЕ, АГ МИ ПРЕДЛОЖИ ОЩЕ МИНАЛИЯ МЕСЕЦ БОЛНИЧЕН. АЗ ОТКАЗАХ И СЕ РАЗБРАХМЕ ЗА ТОЗИ ВЕЧЕ. АЗ ДАЖЕ СЕ УЧУДИХ, ЧЕ ТЯ МИ ПРЕДЛОЖИ И ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДА НЯМАМ ПРОБЛЕМИ, ЗАЩОТО И АЗ ЧУВАМ САМО ИСТОРИИ КАК НЕ ДАВАТ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА И ПРОЧИЕ new КОЕТО Е ДОЛНО, НО ДА ЧУКНА НА ДЪРВО...

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от личния вземах до сега болнични от сега нататък ще взимам от АГ. Не вярвам да ми откаже, защото моята работа е свързана с 9 часово стоене права, вече веднъж доста се оплаших и 1 седмица лежах само така, че не вярвам да имам проблеми.
А като за налачо ако АГ-то отказва от личния лекар 7 дена пък после, отпуски платени, не платени какво да се прави май в нашата държава да ставш майка е по-скоро престъпление от всякъде те спъват и те тормозят с глупости Sad

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Donik,аз взимах болнични без проблем от Вита-15лв. за цял месец.Трябва обаче първо да си запишеш час при някой гинеколог там и като отидеш на преглед да се разберете.Ако искаш подробности-пиши на лични.

го^re
Lady_FreshH
Пристрастен

Местожителство: РУСЕ

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 8:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

егати и кожодерите,аз мисля от 1-ви май да излизам в болничен,ако онази уфца не ми даде ще има да се разправям с нея,предполагам че вече ми е време да си почина,ам по колко кинта са болничните ако те осигоряват на минималната,да знам че тези пари ще отидат за старта.

го^re
elkar
Редовен

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От самото начало на бременността, АГ ме питаше дали искам да си взема болничен.Излязох в болничен чак през шестия месец - при това без да съм имала проблеми или пък да давам пари.По време на първата бременност също беше така, но тогава почти не използвах болничен.

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Lady_FreshH написа:
егати и кожодерите,аз мисля от 1-ви май да излизам в болничен,ако онази уфца не ми даде ще има да се разправям с нея,предполагам че вече ми е време да си почина,ам по колко кинта са болничните ако те осигоряват на минималната,да знам че тези пари ще отидат за старта.

Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Но каквото е полага ти се. А по между другото работодателя ти трябва да ти плаща всеки първи ден от месеца, в който си в болнични, но като надник, които си взимаш реално. Пак не е много, но е нещо.
Аз това знам само.

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Lady_FreshH написа:

[color=indigo][b]Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Но каквото е полага ти се. А по между другото работодателя ти трябва да ти плаща всеки първи ден от месеца, в който си в болнични, но като надник, които си взимаш реално. Пак не е много, но е нещо.
Аз това знам само.
[/b][/color]

го^re
nina_n
Фен на Mamaibebe

Местожителство: ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefy написа:
Lady_FreshH написа:

[color=indigo][b]Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Аз това знам само.
[/b][/color]

БОЛНИЧНИЯ Е 90% ОТ ЗАПЛАТАТА!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com