Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2779

Цветна бременност ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PetiaVT
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:21 am    Заглавие: Цветна бременност ? Отговорете с цитат

Има ли майчета ,които са били с цветна бременност ? Споделете кога и как разбрахте че сте бременни ? И месечния цикъл променя ли се ,намалява ли или може да не се промени и примерно да си е така все едно няма бебче поне в първите месеци ?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vasq78
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей градска. При мен беше нещо като цветна бременност, не казвам 100 процента, защото доктор не ми го е казал, но аз разбрах. Значи забременяла съм на 2 април (просто си знам датата на зачеване) а на 4 ми дойде цикъла. Беше си абсолютно нормален 6-дневен цикъл какъвто си имам. Та така нямах съмнения за бременност, защото нито ми става лошо нито нищо. На следващият месец трябваше да ми дойде на Гергьовден, но ми зацапа. То не беше и кръв ами нещо бледо кафеникаво, много странно. Не отидох веднага на доктор изчаках 20 дена и си направих тест. Беше положителен. Отидох на доктора на 7 юни и бях вече в 9 г.с. оформен зародиш със сърдечна дейност и така....
Ти защо имаш съмнения?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PetiaVT
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защото много го искам и започвам да си мисля какво ли не !

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vasq78
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш някакви съмнения или симптоми просто си купи тест за бременност за да се успокоиш и да си знаеш станало ли е или не.

го^re
PetiaVT
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да го правя идея-фикс ! С първата ми бременност се получи за година и половина и се бях побъркала ! Сега ми се иска да съм по -спокойна ! Ама то все ми чопли мозъка....... new

го^re
vasq78
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами няма как да не ти чопли мозъка щом сте почнали вече "да работите по въпроса". По спокойно и всичко ще си дойде на мястото.
пуснах едно въпросче към теб в Родени в....

го^re
dezzzi
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно в нашия град това явление цветна бременност е много разпространено.На мен не ми се е случвало, но зълва ми (30годишна, вече веднъж раждала), беше с цветна бременност. Колкото и странно да звучи разбра че е бременна в началото на 5 месец , като и промърда бебето. До тогава всеки месец си и карвяло по малко. Да спомена ,че е медицински работник и не пада от небето.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ani_ani

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2007 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички ..
И на мен лелката ми дойде на времетози месец, с разликата, че беше супер оскъдна и само 3 дни (при нормални 6 дни друг път). Тук ми казват, че е стресово нещо, Но като се сетя, че сестра ми разбра, че е бременна в 5тия месец, яко ме тресе съмнения да не се случи и при мен. Успех на всички мами и скоро да имат повод за хвалби new

го^re
krasimira1986
Редовен

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първата ми за нещастие неуспешна бременност си беше 100% цветна.След 10 дневно закъснение си правих тест и беше отрицателен.След това имах кървене но само 2 дни и то оскъдно след като спря имах зацапване 1-2 пъти,чак в 3-тия месец разбрах че съм била бременна,а не съм знаела.Два дни по късно изгубих бебето.

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2007 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

krasimira1986 съжалявам Sad

Момичета имайте предвид, че в медицината НЕ съществува термина „цветна бременност”. Всяко кървене по време на бременността НЕ е желателно и ако получите такова трябва незабавно да потърсите лекарска помощ.
Друг е въпроса, че кървенето може да не е толкова страшно, но все пак това лекар трябва да потвърди.
Вярно че има случаи на т.нар. „цветна бременност”, но по скоро това се води „кървене по време на бременност” и не е нормално.

Успех на всички!

го^re
vania85

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 1:54 am    Заглавие: здр и ас ИМАМ СЬЩИЯ ПРОБЛЕМ Отговорете с цитат

ЗДР СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ЦИКЬЛА МИ ОТ МНОГО ОБИЛЕН ВЕЧЕ САМО МИ ЦАПА И ТО НЕ КРЬВ А КАФЕНИКАВО ПРЕДИ СЕДМИЦА НАПРАВИХ ТЕСТ БЕШЕ ОТРИЦАТЕЛЕН НЕ МИ ЗАКЬСНЯВА АБСОЛЮТНО ТОЧЕН МИ Е НО НЕЗНАМ ЗАЩО ОТ ОБИЛНО МИ ПРЕМИНА НА НИКАКВО ? ХОДИХ НА ЛЕКАР И ТОИ НЕ БЕШЕ НИКАК ПРИТЕСНЕН ВСЕ ЕДНО НИЩО А Е СПЕЦИАЛИСТ . ЦЕЛТА НИ Е БРЕМЕННОСТ НО ДАЛИ Е ? ДАЛИ ИМА СРЕД ВАС И ТАКИВА ПРОБЛЕМИ И ЗНАЕТЕ НЕЩО КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ..... Razz

го^re
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vania85 написа:
ЦИКЬЛА МИ ОТ МНОГО ОБИЛЕН ВЕЧЕ САМО МИ ЦАПА И ТО НЕ КРЬВ А КАФЕНИКАВО ПРЕДИ СЕДМИЦА НАПРАВИХ ТЕСТ БЕШЕ ОТРИЦАТЕЛЕН НЕ МИ ЗАКЬСНЯВА АБСОЛЮТНО ТОЧЕН МИ Е НО НЕЗНАМ ЗАЩО ОТ ОБИЛНО МИ ПРЕМИНА НА НИКАКВО ? ХОДИХ НА ЛЕКАР И ТОИ НЕ БЕШЕ НИКАК ПРИТЕСНЕН ВСЕ ЕДНО НИЩО А Е СПЕЦИАЛИСТ . ЦЕЛТА НИ Е БРЕМЕННОСТ НО ДАЛИ Е ?

Не мога съвсем точно да разбера какво имаш предвид "от обилно премина на никакво" - че оттогава до сега вече всяка менструация ти е така оскъдна или че в конкретен цикъл кървенето е било обилно и изведнъж е пресекнало? Може би първото, и затова се съмняваш за цветна бременност и си поместила въпроса си тук?
Знам, че често след бременност (както успешна, така и неуспешна) цикълът се променя, може това да е причината. Може да е и някаква хормонална, но щом твърдиш, че лекарят ти е добър специалист, а според него няма страшно... не знам. Може да потърсиш второ лекарско мнение, никога не е излишно, особено ако имаш някакви съмнения.
А за "цветната бременност" - на тестовете пише, че отчитат и такава, така че и при "цветна бременност" би трябвало да ти излезе положителен, но нямам примери около себе си дали е така в действителност...

го^re
wttt

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 9:11 am    Заглавие: Re: Цветна бременност ? Отговорете с цитат

az sa6to imax takav problem no kogato razbrax 4e sam bremena izgubix bebeto 5 dni po kasno.sega imam pak takav problem no neznam dali sam bremenna?M.mi dode kafiavo ,posle mi te4e rozavo mnoo svetlo 4erveno neznam kakvo e tova i po malkopravix si test i mi pokaza otricatelno ,no i predi6niat pat mi be6e taka. spored vas kakvo moje da e?

аз също имах такъв проблем но когато разбрах че съм бремена изгубих бебето 5 дни по късно.сега имам пак такъв проблем но незнам дали сам бременна?М.ми доде кафяво ,после ми тече розаво мноо светло червено незнам какво е това и по малкoправих си тест и ми покажа отрицателно ,но и предишният път ми беше така. според вас какво може да е

Моля пишете на кирилица.
Ако нямате кирилизираща програма , ползвайте Кредор.

Модератор

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 9:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vania85 и аз като Беладона не успях да разбера точно какво питаш. За съжаление след аборт, много често цикъла се променя, това се дължи на хормоните и факта, че след бременността, както е казала Беладона се разбъркват тотално. Кога ти беше аборта? Да, ако си бременна и имаш кървене (т.нар. цветна бременност) тестовете за бременност ще я „уловят”. Успех и късмет!

Wttt и при теб може би да са разбъркани хормоните. За да си сигурна има или не бременност най-добре направи кръвен тест! Успех и на теб!

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wttt-много сажалявам за случилото се!!!!!!! Crying or Very sad

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com