Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2669

Еднократна помощ при раждане и детски надбавки
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ALMA
Отличник

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 4:09 pm    Заглавие: Еднократна помощ при раждане и детски надбавки Отговорете с цитат

НЯкой може ли да ми каже какви документи ще са ми необходими при подаването на молбата за помощта от 200 лева, която се полага при раждане? А какви документи ще са ми необходими при подаването на молга за детски добавки?
Благодаря предварително на отговорилите!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinovniq
Редовен

Местожителство: София-люлин

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Актът за раждане се получава в общината по адресна регистрация на майката до 14 дни след раждането. По принцип може да е готов и по-рано но това е определеният срок. В същата стая се попълва една декларация и след заплащане на минимална такса около 2 лв. на касата ти дава Удостоверение за семейно положение. След това се попълва Молба-декларация за отпускане на еднократната помощ в службата по социално подпомагане пак по адресна регистрация на майката. Към нея се прилага оригиналът на Удостоверение от общината и актът за раждане на детето и копия от личните карти на родителите, като носите и оригиналите за сверка. Не забравяте да си напишете номера на банковата сметка /IBAN/ в молбата. Тази помощ може да се поиска до три години от раждането. Сумата се изплаща около 15-17 число на месеца, следващ този на подаването. При подаването на молбата можете да си подадете и Молба-декларацията за детски добавки - единственото условие за нея за неосигурените е молбата да не се подава в месеца на раждане на детето, например ако е родено март можете да подадете молба най-рано през април, за да не пропуснете месец. Оригиналът на акта за раждане остава в Социалната служба до изплащането на помощта и затова ви съветвам да си направите копие за всеки new

го^re
ALMA
Отличник

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за изчерпателния отговор. Само искам да попитам има ли значени, че нямам сключен брак с бащата на детето. В този случай декларирам ли и неговия доход в молбата за детски? Трябва ли и неговата лична карта за еднократната помощ?

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еднократната помощ се полага на всеки, независимо от дохода на семейството и независимо дали имате сключен брак или не.Не се иска ЛК на бащата за помощта, но трябва да я носиш, когато взимаш акта за раждане от общината.

За детските аз като ходих не ми искаха бележка за доход на бащата, и не съм декларирала неговия доход, тъй като и ние нямаме сключен брак.
За всеки случай си подготви, защото може при вас да искат.

го^re
teri_33
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2007 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също благодаря и за темата и за отговора,мен също ме интересуваше.

го^re
tedika

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,благодаря за полезната информация,но искам да задам още един въпрос.Аз съм регистрирана по постоянен адрес в община Ботевград,нямам друга адресна регистрация, а живея в София.Имам намерение да раждам в София.Къде трябва да подам декларацията за отпускане на еднократна помощ?Според мен трябва да е в Ботевград,но не съм сигурна.Може ли някой да ми помогне?

Благодаря придварително
Tedika

го^re
donik
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

най ще ти е лесно да се регистрираш в София според мен ,поне ти си знаеш

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tedika написа:
Здравейте,благодаря за полезната информация,но искам да задам още един въпрос.Аз съм регистрирана по постоянен адрес в община Ботевград,нямам друга адресна регистрация, а живея в София.Имам намерение да раждам в София.Къде трябва да подам декларацията за отпускане на еднократна помощ?Според мен трябва да е в Ботевград,но не съм сигурна.Може ли някой да ми помогне?

Благодаря придварително
Tedika
Всички документи-и за еднократната помощ и за детските се подават по адреса в личната карта.

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:16 am    Заглавие: Колко точно е майчинството??? Отговорете с цитат

Направо сте златни, благодаря много за полезната информация. Дано само не е голямо размотаване както попринцип става.
А имам още един въпрос. Колко точно е майчинството, защото аз като много умна се прецаках и работих доста време на граждански договор съответно за това време нямам стаж. Както и да е до раждането ще съм направила 6 месеца стаж, който се иска, но въпроса ми е колко пари ще ми отпусне държавата. Понейе чух, че майчинството било 90% от парите, на които са ме осигурявали последните 6 месеца. Вярно ли е това? И ако е вярно при условие, че 2 месеца съм осигурявана на 420 лв., а 4 месеца на 180 лв. какво правим тогава???
Просто тази държава май няма желание българските жени да раждат, буквално ни принуждават да се молим и да просим от нея унижават ни и после смеят да казват, че не сме искали да раждаме, ами на какво отгоре!!! Mad

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tedika

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря за полезните отговори.

Поздрави
Тедика Laughing

го^re
Dessita
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 12:57 pm    Заглавие: Re: Колко точно е майчинството??? Отговорете с цитат

Stefy написа:
Направо сте златни, благодаря много за полезната информация. Дано само не е голямо размотаване както попринцип става.
А имам още един въпрос. Колко точно е майчинството, защото аз като много умна се прецаках и работих доста време на граждански договор съответно за това време нямам стаж. Както и да е до раждането ще съм направила 6 месеца стаж, който се иска, но въпроса ми е колко пари ще ми отпусне държавата. Понейе чух, че майчинството било 90% от парите, на които са ме осигурявали последните 6 месеца. Вярно ли е това? И ако е вярно при условие, че 2 месеца съм осигурявана на 420 лв., а 4 месеца на 180 лв. какво правим тогава???
Просто тази държава май няма желание българските жени да раждат, буквално ни принуждават да се молим и да просим от нея унижават ни и после смеят да казват, че не сме искали да раждаме, ами на какво отгоре!!! Mad

Stefy, до колкото знам се взима дохода от последните 6 месеца педи раждането, но във твоя случай не знам, ще питам в нашето счетоводство и в понеделник ще ти кажа.
Ако искаш повече инфо по темата болнични и майчинство, има подобна тема на http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=3033

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mama Veni _83
Пристрастен

Местожителство: Montana

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Взема се средно аритметично за тези 6 м. Аз съм осигурявана първия месец на 185 ,после на 300

го^re
borianka_
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам доходът за детски как се изчислява.За всеки месец по отделно или се взима за цялата година доходът.Питам защото до сега не съм взимала детски,но от януари може и да успея да взема,но за декември на мъжът ми му дадоха още една основна заплата на фиш.И ако смятат всеки месец отделно няма да успея.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато подавах документите преди 2м трябваше аз да си го сметна и го смятах от цялата година деля на 12(месеците) и се получава средно аритметично за всеки месец. После от тази сума разделих на 3(членовете на семейството).

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

borianka_ написа:
Искам да попитам доходът за детски как се изчислява.За всеки месец по отделно или се взима за цялата година доходът.Питам защото до сега не съм взимала детски,но от януари може и да успея да взема,но за декември на мъжът ми му дадоха още една основна заплата на фиш.И ако смятат всеки месец отделно няма да успея.

Борянка, какъв е дохода на мъжа ти? Ще подаваш Януари, доколкото разбрах. Трябва ти дохода на двамата от .І. до .ХІІ. вкл., събираш всичко и делиш на 12. След това делиш на 3 и ако не надвишава 300 лв., ще се включиш. Laughing

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com