Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2658&view=next

за кърмата...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aztito
Сериозен

Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 12:33 pm    Заглавие: за кърмата... Отговорете с цитат

искам да попитам от какво зависи количеството на кърмата и от какво може да спре. благодаря предварително... new [/b]

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ster.poly
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

до колкото знам нищо не определя количеството,независимо дали имаш или нямаш коластра след раждането тялото и организма си решават,може д ахапваш повечко ядки и да се молиш да имаш кърма

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ster.poly написа:
до колкото знам нищо не определя количеството,независимо дали имаш или нямаш коластра след раждането тялото и организма си решават,може д ахапваш повечко ядки и да се молиш да имаш кърма

не съм съгласна- редовното кърмене определено повишава количеството на кърмата, също има много билки, храни и методи на кърмене за повече кърма. А най-често причините за спирането са психологически- ако си мислиш че нямаш кърма, тя наистина намалява.

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tony_nm написа:
ster.poly написа:

не съм съгласна- редовното кърмене определено повишава количеството на кърмата, също има много билки, храни и методи на кърмене за повече кърма. А най-често причините за спирането са психологически- ако си мислиш че нямаш кърма, тя наистина намалява.

Абсолютно вярно!! new Също така, трябва да поемаш повече белтъчини. Кърми на поискване, не под режим. Цвета на кърмата, няма никакво значение. Предното мляко е по- прозрачно и синкаво. Задното мляко е по-гъсто и бяло Wink Кърми повече и не си въобразявай неща, дето няма да се случат Wink
След 20-30 ден, млякото се регулира в гърдите и те омекват, това не значи, че нямаш кърма. Когато бебето, увеличи нуждата си, то се буди по-рано и иска да суче, по-на често. За 2-3 дена пак, самото бебе регулира кърмата. Wink

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойствие, увереност и почивка + много течности до 2 л. на ден, супички ,ядки това ще помогне за добра лактация в началото, а после тя сама ще се регулира според нуждите на бебчето. Наистина доброто хапване и качественото ще подобрят нещата, но трябва и да се иска да се кърми....

го^re
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен всичко е на психическа основа това да имаш кърма или да нямаш.Аз кърмя вече втори месец,хапвам само здравословна храна(ограничавам се от доста неща,тъй като са забранени),а и много е важно да се истискваш с помпичка защото колкото по-голямо количество отделяш толкова повече кърма ще имаш new Аз дори си събирам изцедената във фризера,казват че до 6 месеца може да се използва,но...........божа работа!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Danchi
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен една акушерка ми каза, че сладкото "прави" много кърма, особено натуралните сокчета и шоколадите. Последните не ги препоръчвали,т.к. бебчетата ставали нервни /това го чух скоро в "Такъв е живота"по БТВ/, но аз не съм забелязала такова нещо и почти всеки ден съм си похапвала шоколадец. А за орехите съм се убедила, че много помагат за повечкото кърма. Естествено не е необходимо да се тъпчем и да качваме излишни килограми, т.к. споменатите храни са доста калорични. Аз съм ги приемала вместо закуска или вместо обяд. А сестрата на нашата педиатърка ми препоръча и по една бира на ден, но това не съм го изпробвала, а и не го приемам за правилно. Както и бозата - според мен тя само издува стомаха, но ако някой е решил че като пие боза ще се увеличи кърмата може и наистина да стане - въпрос на психика.

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 7:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бозата е въглехидрат, от нея само можеш да надебелееш, но кърма в повече, няма да ти дойде Very Happy Поемайте повечко белтъчини и кърмете по-често Wink Това е решението new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com