Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2585&start=60

кисело мляко
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Нед Авг 26, 2007 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ох,ама много сте се скарали!наистина едно време са давали кисело мляко,но сега не е едно време,пьк и млеката не са като тогава.сега има толкова хубави ам.близки до кьрмата.кисело мляко има време ще яде колкото иска.направени са много изследвания и по-умни от нас са стигнали до извода,че ам. е най-довре след майчината кьрма.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d11i
Редовен

Местожителство: Елена

МнениеПуснато на: Пон Авг 27, 2007 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diana25 написа:
ох,ама много сте се скарали!наистина едно време са давали кисело мляко,но сега не е едно време,пьк и млеката не са като тогава.сега има толкова хубави ам.близки до кьрмата.кисело мляко има време ще яде колкото иска.направени са много изследвания и по-умни от нас са стигнали до извода,че ам. е най-довре след майчината кьрма.
Ха така,хубаво им го рече! Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NiKiRa
Начинаещ

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Рали вече е на 1 год.и 2 дена и едва снощи й дадох кисело мляко за първи път.Пробвах с 3.6%, смесих 200 гр с 1 бисквита "Закуска" и й го дадох за вечеря, защотот до сега беше на Фризо и ми се струва,че нощем огладнява - 3-4 пъти пие вода нощем. Явно не й хареса,мръщене, мрънкане, подсладих с половин чаена лъжичка,но пак не хареса.А се надявах да го пие с биберон Laughing

Споделете,моля, как вие давате млякото на детенцата след 1 год?С колко захар подслаждате на колко мляко? По колко бсквити? Какви?
Подквасено ли или кисело?

А по въпроса за спора споделям мнението,че всеки има право на избор. Всяка майка иска най-доброто за детето си и прави всичко с тази мисъл!
Аз се доверявам изключително много на педиатърката и съветат й беше: кисело млако - след годинка!

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличка,за съвет...........не мога да ти дам,но ще ти кажа аз как го давам киселото мляко-давам 2%Елена,Боженци или Фермерско,захар не слагам,защото не е никак полезна,ако слагам,то определено-кафява захар,но не от българската.Слагам повече бисквитки-около 5-6 и да ти кажа не е огладнявала нощем,явно я засища,но тя така или инъче много си го обича киселото мляко,на твоето детенце може и да не му се услажда-пробвай с плодово,ако искаш-за следобедна закуска.Плодовото няма как да не й хареса-всички умират за тях. Wink

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NiKiRa написа:
Рали вече е на 1 год.и 2 дена и едва снощи й дадох кисело мляко за първи път.Пробвах с 3.6%, смесих 200 гр с 1 бисквита "Закуска" и й го дадох за вечеря, защотот до сега беше на Фризо и ми се струва,че нощем огладнява - 3-4 пъти пие вода нощем. Явно не й хареса,мръщене, мрънкане, подсладих с половин чаена лъжичка,но пак не хареса.А се надявах да го пие с биберон Laughing

Споделете,моля, как вие давате млякото на детенцата след 1 год?С колко захар подслаждате на колко мляко? По колко бсквити? Какви?
Подквасено ли или кисело?

А по въпроса за спора споделям мнението,че всеки има право на избор. Всяка майка иска най-доброто за детето си и прави всичко с тази мисъл!
Аз се доверявам изключително много на педиатърката и съветат й беше: кисело млако - след годинка!
Дими също кисело мляко през биберон не пие,нито гъсто,нито рядко-просто не иска.Единствено с лъжица го яде за следобедна закуска.С бисквити също не обича.Яде го без захар,така натурално и по никакъв друг начин.Обикновено му давам следобед с лъжичка с някаква филийка ако ще яде.Плодово мляко обожава и му давам също следобед понякога или на обед за десерт ако е ял по-малко от манджичката.Не вярвам детето ти да гладува от Фризото ако изпива по 200-250 мл. вечер,все пак АМ са калорични.Но ти вече трябва да му даваш 3ката на Фризо или друго пълноценно мляко за над 1 годинка,аз давам Нестле Джуниър.Можеш също 1 час преди сън,примерно,да даваш нещо за хапване,а после по малко мляко,ако си е свикнало детето с него.

го^re
NiKiRa
Начинаещ

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви,МАМИ,за споделения опит!
Продължавам с Фризо 3 вечер,но водата 3-пъти нощем я пие като невидяла Shocked Реших с киселото мляко да се учим като следобедна закуска и с повечко бисквити. Ще избягвам захарта.
Какви бисквитки слагате?
А за плодовите млека все още се замслям, не съм се интрсувала за съдържанието, а и с педито не съм се консултирала.
А по колко си хапват от млекцето - 150-200? И как мерите - чаши,лъжици?
Може въпросите ми да са елементарни,но за нас е нова храна и все още се учим Rolling Eyes
Благодаря ви!

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа Дими като малък хич не пиеше вода,после пропи,но нощем никога не е ставал за вода,обаче от 2-3 месеца започна да го прави и си мисля,че това се дължи на факта,че денем яде вече по-разнообразни неща и соленички и сладички и съответно изпитва жажда.Бисквити купувам Плазмон-има и за над 1 годинка отскоро,Закуска,Житен дар с фибри и Хогаренас.Количеството кисело мляко,което изяжда е различно,зависи колко е гладен,аз правя около 200грама на око,естествено,с 1-2 бисквитки вътре,но не винаги го изяжда.А от АМ му правя 210 мл със 7 лъжички и то става към 220-230 като го разбия.Дими пие и сутрин АМ все още.

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ви помоля сами да укротите страстите, че иначе няма да имате поле за изяви.
Темата ще бъде заключена.
Модератор.
Wink

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kama4e написа:
Модератор.
Wink
Защо бе,Кама4е,аз просто отговорих на въпросите на Nikira,недоумявам какво лошо съм казала Rolling Eyes

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
kama4e написа:
Модератор.
Wink
Защо бе,Кама4е,аз просто отговорих на въпросите на Nikira,недоумявам какво лошо съм казала Rolling Eyes

Точно пък ти-нищо. Напротив. Wink

го^re
tppmama
Редовен

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2007 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм против адаптираните химии,които даваме на децата си.Има много време едно дете да яде кисело мляко,но не мислите ли,че и има време,цял живот да приема химии. new Аз започнах с киселото мляко от 5 месечна възраст.Сега го приемаме като десерт или на айрян и задължително всяка сутрина,като разсънваща закуска. new Цял свят говори за хубавото бг мляко,а ние го отричаме,така ли?Сигурно чужденците са по-прости от нас,задето като дойдат в България и немогат да смогнат да си го поръчат дори и по заведенията.Мойте извинения,но аз съм ЗА киселото мляко. new

го^re
vanpla

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2007 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На големият ми син от както навърши 1 месец започнах да го храня с кисело мляко, и то квасено. Вече е на 8 години и нищо му няма, много добре се развива. Малкият ми е на 2 месеца и го храня с АМ. Въпрос на личен избор.

го^re
pepelqnka_tz

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 9:54 pm    Заглавие: киселото мляко Отговорете с цитат

По принцип всяка майка решава кога е дошъл момента да дава кисело мляко. Хубаво е да следите как се отразява то на стомахчето на дететови, защото при всяко дете е различно.( различна марка и различен процент). Ако можете не го учете да е сладко, в смисъл да намаляте със всеки прием съдържанието на захарта. Но пак споделям, което е мое мнение ще всяко дете е строго индивидуално и мама трябва да го следи и да споделя със своята педиатърка.
Желая късмет на всички майки, които тепърва започват с това.

го^re
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kloie написа:
Ние харесваме само плодовите кисели млека.А така ми се иска да яде и натуралното кисело мляко,може би защото аз самата го обожавам! new

Плодово кисело мляко можеш и сама да му направиш с домашно кисело мляко и сладко пожелание. Мисля, че всяко дете ще го хареса, поднесено в подходяща опаковка разбира се. Пробвай.

го^re
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А относно това дали ТРЯБВА или НЕ ТРЯБВА да се дава кисело мляко, всеки решава за своето дете. По въпроса, че киселото мляко уврежда мозъка, моля ви не се излагайте, аз съм отгледана от 20 дни с кисело мляко и не съм с увреден мозък. В последните години се забелязва бум на алергии, всевъзможни, даже е модерно всеки от нас да си има по една елергия към нещо, но за това не е виновно само киселото мляко. Че може да е алергично детето и към киселото мляко, може, ама то може да е алергично и към още 100000000 неща. Замислете се, нас като са ни гледали с кисело мляко и е нямало NAN, Frisolac и други видове адаптирани млека, КАК са ни изгледали....Направо се чудя...Въпрос на лично мнение е как и с какво ще храните децата си.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com