Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2456

Утрогестан

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petya
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 4:42 pm    Заглавие: Утрогестан Отговорете с цитат

Здравейте момичета!Днес ходих на преглед и доктора ми исписа"Утрогестан",но в листовката пише да не се приема до 3ия месец...аз имам два спонтанни аборта и той ми каза да го пия за всеки случай...вие какво мислите?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vvqra
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей petya, чесно казано незнам нищо за това лекарство, но горещо ти препоръчвам, да се консултираш и със друд специалист. Ако вече си избрала лекар наблюдаващ бременността можеш да отидеш срещу заплащане при друг, да чуеш и неговото мнение. Щом имаш съмнения, не пий нищо преди да разбереш какъв е риска и каква е ползата от това лекарство и дали си заслужава.

го^re
kiarra
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Радомир

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми беше изписан Утрогестан вагинални таблетки и трябваше да слагам по 6 таблетки всеки ден, първите три месеца, заедно с инжекции Прегнил. Всичко това беше за задържане на плода, тъй като имаше голяма опастност да го изгубя. Така че при мен това ми помогна да не направя спонтанен аборт, предполагам че и на теб затова ти е изписан, но ако се притесняваш се консултирай и с още един гинеколог.

го^re
eyoree
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм пила Утрогестан до края на 4ия (лунарен) месец, уж да не изпадне ембриона, въпреки че действието е малко по-различно. По принцип на всички забременяли инвитро го изписват и то ударно първите 3-4 месеца. Щом ти го е изписал - значи е преценил, че така трябва. По принцип почти на всички лекарствени средства пише да не се използват по време на бременност и кърмене, но това е за да се застраховат фармацевтите.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз пих Утрогестан съвсем в началото на бременноста,лекарят ми обясни,че е необходимо,защото много трудно забременях и за да се задържи плода.Не съм имала оплаквания или проблеми по време и след приема му.

го^re
petya
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз по принцип имам доверие на моят лекар,а и той е най-добре запознат с моя случай,малко се стреснах като прочетох упътването,но сега съм по-спокойна...БЛАГОДАРЯ ВИ! new

го^re
tonika2006
Редовен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Утрогестан не трябва да се пие след 12 г.с. Аз го пих от 8 до 11 г.с. 3 пъти по 2 и после в 12 г.с. 3 пъти по едно. Нямаш основание да се притесняваш. Пожелавам ти този път всичко да е наред!

го^re
teri_33
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мила аз несъм ги чувала тези лекарства но те съветвам да се консултираш поне с още един двама лекари.
Успех

го^re
doni78
Редовен

Местожителство: Rousse

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2007 8:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,моето мнение е да отидеш и на друг доктор,просто за всеки случай да си сигурна и да нете притеснчва факта,че твоят доктор ти е изписал този медикамент.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Radost_Tina
Отличник

Местожителство: Shumen

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2007 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Петя, здравей!
Нямаш никакви основания да се притесняваш! Аз пих първите 3 месеца Дуфастон, след това имах болки... и в болницата пих Утрогестан, понеже е по-силен! Звънях и на доктора си в Шумен, тогава и той каза, че това е стандартно предписание за задържане на плода! Може да ти предпишат и папаверин... НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!
ВСИЧКО ТИ Е НАРЕД, усмихни се и се наслаждавай на бременността си!
Прекрасен уикенд ви желая!

го^re
ster.poly
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз бях на утрогестан от 9-а до 13-а г.с.(вагинално)
това което знам,е че без него щах да загубя бебо,посъветвай се пак,не знам дали орално действа по съшия начин,не искам да те плаша,но е важно да имаш правилната диагноза и да те наблюдават ако е рискова бременноста ти,аз лично въпреки всичко направих два много тежки кръвоизлива,но в болницата където лежаш се оказаха добри специалисти и сега живот и здраве август ще се радвам на бебо,пожелавам ти успех с тази бременност и се пази това е много важно.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com