Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=231&start=90

Кърмите ли децата си?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pbizart
Редовен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 2:47 pm    Заглавие: да Отговорете с цитат

Да кърмила съм дъщеря ми до 10 месеца, тя сама отказа след това да суче, а и премина на друга храна, започнахме да да ваме и кисело мляко.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ninina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София, Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sfesn0t0 написа:
daniel4o1982 написа:
ninina, спореед мен не си закъсняла, а това за желязото е малко въздух поо налягане. На моето бебе му изследваха хемоглобина на 6м. и няколко дни и беше екстра без да е яла нищо руго освен кърма. Дори и по-малко желязото в кърмата е напълно абсорбируемо от организма и в този смисъл напълно достатъчно. А инаяе наистина е трудно захранването. Малката още нищо друго не ще да яде!

new
Съгласна съм и аз с написаното от даниелчо1982. И Миата до 6 месец бе само на кърма- нито грам вода, нито сок, нито чай. Сега е на 13 месеца и продължаваме с вечерно и сутрешно кърмене. Надявам се да имам кърма, защото истината е, че се чувствам отговорна пред детенцето ми да го кърмя, колкото време и двете се чувстваме добре правейки го... може до 2 год., може и повече, може и по-малко... както дойде.

Добре е да чуя че не съм единствена. И ние сме точно така, няма сокчета, няма водичка, нищичко. Ще ми е полезно ако споделите как и с какво започнахте? Давахте ли сокчета или направо пюрета? И слагахте ли кърма в пюретата? Предварително ви благодаря new

го^re
Ая
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ninina, аз започнах с картофено пюре (сега си мисля, че трябваше да започна с безмлечна оризова каша). След това добавих морков, чушка. Всичко постепенно. Слагала съм кърма в пюрето. Относно сокчетата, то моето синче все още не ги пие. Давала съм му, но само вода признава.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 6:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ninina, не си единствена. Ние още сме в процес на започване. Не яде все още нищо друго. Пробвала съм с ябълково пюре и морковено пюре. Слагах кърма в пюрето. Не ще обаче още да ги папка. Вчера й взех безмлечна оризова каша и я направих с кърма и вода. Успя да изпапка около 40-50 грама, което е много за нея. Е, с огромни усилия беше, но го отчитам като едно вече успешно хапване, другите опити с пюреттата по-скоро не се броят. Вода и сокове още не пие. Ами това е.

го^re
d11i
Редовен

Местожителство: Елена

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз продължавам да кърмя,просто,защото бебо си го иска.Вярно.че вече се замислям дали да не го отбивам,защто скоро ще стане на 11 месеца,но пък той суче само сутрин,а на мен така ми е добре,защото и аз си поспивам Laughing

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ninina написа:
Добре е да чуя че не съм единствена. И ние сме точно така, няма сокчета, няма водичка, нищичко. Ще ми е полезно ако споделите как и с какво започнахте? Давахте ли сокчета или направо пюрета? И слагахте ли кърма в пюретата? Предварително ви благодаря new

Миата я захраних на 5 месеца и 3 седмична възраст. Започнахме със зеленчукова супа за обяд- тиквичка, маруля, картоф, морков и целина- варят се 30 мин.- тогава я пасирах и при пасирането добавях 1 суп.л. зехтин- това около 5-6 дни. После добавих в супата телешко месо- 50-60 гр. дневната порция месо. И така около 2 седмици- после добавихме в менюто закуска от портокал или круша или ябълка- изчиствах и смилах в блендера. Портокала направо го чистех парченце по парченце и й го давах така- харесва й и до сега много. И така постепенно и следобедно захранване направихме... Хляб и до сега давам рядко. Наобяд първо си изяжда яденето и после й давам малко парче хляб- за предпочитане пшеничен. Банани избягвах да й давам- по препоръка на педиатъра.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
ninina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София, Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sfesn0t0 написа:
ninina написа:

Миата я захраних на 5 месеца и 3 седмична възраст. Започнахме със зеленчукова супа за обяд- тиквичка, маруля, картоф, морков и целина- варят се 30 мин.- тогава я пасирах и при пасирането добавях 1 суп.л. зехтин- това около 5-6 дни. После добавих в супата телешко месо- 50-60 гр. дневната порция месо. И така около 2 седмици- после добавихме в менюто закуска от портокал или круша или ябълка- изчиствах и смилах в блендера. Портокала направо го чистех парченце по парченце и й го давах така- харесва й и до сега много. И така постепенно и следобедно захранване направихме... Хляб и до сега давам рядко. Наобяд първо си изяжда яденето и после й давам малко парче хляб- за предпочитане пшеничен. Банани избягвах да й давам- по препоръка на педиатъра.

Започнахме new от понеделник смело даваме картофено пюренце, правя си го сама, варено картофче с кърма. Мога да се похваля, че си изяжда всичко, което й дам и даже още иска, но ... мисля да не прекалявам. А тази супичка с вода я пасираш, нали? Мисля след картофа да въведа и морков и тиквичка, че ги има в изобилие в градината на наште new , но мисля да ги прибавям към картофа, а не по отделно. А и супичката ми се вижда много добра идея

го^re
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кърмих до 9 месеца,като накрая беше само сутрин и вечер.Голям тормоз.Второто няма да го кърмя толкова

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

k@nella написа:
Аз кърмих до 9 месеца,като накрая беше само сутрин и вечер.Голям тормоз.Второто няма да го кърмя толкова

На мен кърменето не ми е тормоз. Напротив. Това е близост с детето, действително не е само физическа, гледайки се с бебчо ние общуваме, така като само майка и бебе са способни.

го^re
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ние също се кърмим

го^re
k@nella
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
k@nella написа:

На мен кърменето не ми е тормоз. Напротив. Това е близост с детето, действително не е само физическа, гледайки се с бебчо ние общуваме, така като само майка и бебе са способни.

Близост,близост,ама сега до тоалетна не мога да ида без него.А как ще се тръгва на работа,не ми се мисли. Rolling Eyes

го^re
k@nella
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен това има хиляди други начини за прояваване на близост.Ти може и да кърмиш и да ходиш на работа и пак да не си близо до детето си.Има и майки-кърмачки.Те каква близост изпитват към чуждото дете или то към тях?Така че кърменето не е определящо в този случай.Всеки преценя сам за себе си.Близостта е усещане,чувство,емоция,които се проявават още в утробата.

го^re
angelisti
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кърмих и двете си деца съвсем малко(около 2 седмици)-Просто нямах кърма new Въпреки това до последно изцеждах по 15-20гр. сутрин и вечер

го^re
sfesn0t0
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
k@nella написа:

Не само не е тормоз и за мен... след всяко кърмене, Миата вади по една огромна доволна усмивка и имам чувството, че всеки път се чувства все едно е завладяла света или нещо подобно... това усещане, че давам част от себе си на детенцето си, ме окриля и мен. Зверски съм уморена наистина, но в крайна сметка когато правим дете, не го правим заради собствения си кеф... имаме преди всичко отговорността да му осигурим възможно най-добрите условия да порасте и да стане човек.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
sfesn0t0
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 7:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

angelisti написа:
Кърмих и двете си деца съвсем малко(около 2 седмици)-Просто нямах кърма new Въпреки това до последно изцеждах по 15-20гр. сутрин и вечер

ей това е геройство! наистина са спорни мненията за кърмещите мами... но аз искрено да ви кажа, смятам че мама, която има кърма а не кърми, просто не изпълнява задълженията си като такава... така го чувствам.. така го пиша... отделно са усещанията за близост и т.н.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com