Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=2062&view=previous

Да сменя ли Аптамила с друго АМ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:57 am    Заглавие: Да сменя ли Аптамила с друго АМ? Отговорете с цитат

Гугито явно ще е от децата, които се хранят и нощем докато станат абитуриенти. new С това се примирих, въпреки че все си ходя заспала. Но ме притеснява, че вместо да увеличава времето между храненето, тя започна да го намалява. Яде в 00.00ч. 220 мл Аптамил. До преди 2-3месеца следващото ядене беше около 6.00 Изведнъж започна да скъсява времето - на 5, на 4 и онзи ден яде в 3 все едно е кърмаче. Не е от количеството, защото ако направя повече, не го изпива всичкото. Дали Аптамилът не я засища вече? Да пробвам ли да го сменя с някое друго Ам и с кое?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

по принцип Милумил засища повече, ама сигурна ли си че е гладно детето- мойте и двете пият вода нощем и си мисля че това е начин да си чешат венците...има нощи по 300мл вода се изпива, млякото е махнато още третия месец. Все пак и стомахчето има нужда от почивка.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става с водя. Давам и вода и след 10 минути пак реве. Много пъти съм опитвала да спра яденето като го заменя с вода - резултатът е че ставам поне 5-6 нощем и тя все мрънка. А за стомахчето - това важи за големите хора. При бебуновците не е така. Те не преяждат като нас, а ядат когато са гладни. Някъде бях чела, че трябвало детето да достигне определени килограми и щяло само да спре нощното ядене, но при нас тези килограми все не идватSad

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

пробвай тогава или да слагаш бисквити в аптамила, или опитай с милумил. пък дано се откаже скоро...

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей сега говорих смайка ми. Тя тази нощ спа при тях ( за пръв път откакто се е родила не спи при мен) ине е яла!!! Вечеряла си е пилешкото със зеленчуци в 8.30 и после до сутринта е пила само водичка два пъти. Ще взема да съм по-нахална с вода нощем... Аз все симисля, че е гладно милото и за това като се разреве - хоп мляко.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние бяхме така до 1 и 1м после наистина станах нахална постоянно давам вода и сега вече свикна, ние сме на Малумил, но може и да и растът зъби, защото при нас почнатли спи неспокоен и си иска млякото, на моята кръстница детето до 3г пи мляко вечер, и почнах да се замислям дали аз греша или просто има такива деца.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казвали са ми ( в един друг форум) че си е до потребност на детето и не трябва да го мъча с каквото и да е. Но вече е съм сигурна в това. При мен прави едно, при майка ми друго. Значи сие малко лиготия май вече.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен Гугито си ти е хванала цаката и вече знае, че без проблем може да си те разкарва нощем като настинало магаре. Почвай с водичката, че май скоро съвсем ще ти се качи на главата.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снощи яде около 20.00 и заспа към 21.00. На два пъти през нощта пи водичка, ама я оставих да се напие здраво и това беше. Не е яла въобще. вече две нощи не яде, дано успея да я отуча. Само ме притеснява, че не пие мляко така, защото тя вечеря нещо като супа или плодова каша. Млякото го пиеше в 00.00 и нощем. как да и давам млякото, като какво хранене?

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 7:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дидка вечеря към 19.30 и като заспива към 21 пие малко мляко- към100мл. И понеже и на мен ми се струва малко сутрин към закуската също и слагам мляко в шише за пиене.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и Гергана вечеря към 19.30 защото я къпем в 19.00 обикновено. Ще опитам и аз така да правя с млякото. Че от експерименти тези дни почти н беше пила и вчера ака само няколко твърди дарадонки като козичка. А днес още не е акала. Иначе и нощес минахме само с водичката.

го^re
anni_79
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При нас пък проблемът беше друг-вечер му давах АМ,но взе да ми се събужда много рано сутрин.Аз реших да давам АМ сутрин за закуска + 1 бисквитка,а вечер му давам супичка.Знам,че е хубаво да се пие АМ.Та,ако искаш можеш да даваш АМ сутрин.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашата педи беше казала супата да я давам на обяд, че е тежка храна и да не и е тежко нощем и вечер и давам мляко.

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз продължавам да давам за вечеря 200мл Аптамил 3. През нощта само водичка, ако се събуди. Сутрин попарата също я правя с Аптамил.
А Гугито какво количество хапва през деня? Да не и е малко обядът и следобедната закуска? Познавам по-трудни за хранене деца, които ппрез деня хапват малко, а през нощта наваксват с мляко. Това може да продължи и до 2 години.

го^re
aaleksandrova
Сериозен

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не опиташ да правиш вечерното мляко с овесена вода и една лъжичка бананова каша
Хем ще ака по лесно хем ще се засища
Поне при нас действа

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com