Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1954&start=30

По колко вода дневно??????
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mariqn4eto написа:
От начало почти не искаше да пие вода ,но сега като започна да хапва пюренца пие пове4е

и като стана по-топла new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kremi77
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От самото начало му давам вода-изпиваше около 70-80мл.
Сега в това топло време изпива около 150мл

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

До преди 1 месец му давах чай на Хип,но да ти кажа пиеше много малко,50мл даже са му много на ден,правех му по 100мл и имаше за 3 дни и повече,ама като се застоеше повече от 2 дни го изхвърлях.Сега като стана топло пие по около 100мл на ден и понеже му харесва да си държи шишието сам,като мъж,може и повече да пие,въпроса е сам да го прави Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
katia M
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и Дани пие многоооооо вода-1,5л на ден,докато го кърмех не искаше вода,а сега......

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2007 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм давала, но в началото, от много отдавна малката неще нищо друго освен кърма. За сега я караме така. мисля, че й е екстра!

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От специализирана медицинска книга знам, че се дават по 100 мл вода на 1 кг тегло, т.е. ако детето тежи 10 кг, трябва да изпива по 1 л вода. Малко странно ще ви прозвучи и невероятно за едно дете да изпива по толкова, но така са написали разни умове в областта. Но може би не е и толкова чудно, тъй като децата страшно бързо се обезводняват, особено летния сезон. В крайна сметка в пиенето на вода няма нищо лошо дори и повече да е - няма да навреди със сигурност. Very Happy

го^re
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pinko_bl написа:
От специализирана медицинска книга знам, че се дават по 100 мл вода на 1 кг тегло, т.е. ако детето тежи 10 кг, трябва да изпива по 1 л вода. Малко странно ще ви прозвучи и невероятно за едно дете да изпива по толкова, но така са написали разни умове в областта. Но може би не е и толкова чудно, тъй като децата страшно бързо се обезводняват, особено летния сезон. В крайна сметка в пиенето на вода няма нищо лошо дори и повече да е - няма да навреди със сигурност. Very Happy

да, стига детенце да не е на кърма, защото тогава няма нужда от друго, освен от нея.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласна, въпреки че съм чувала за американките, че не дават никаква вода на бебетата си докато не навършат 6 месеца. Мисля, че не е правилно, защото освен, че детето бързо се дехидратира, липсата на достатъно течности затруднява и изхождането (следва запек). Мога да се съглася с теб, само ако кърмата не е поне по 100 мл и отгоре на хранене. Тогава да, но колко кърмачки могат да се похвалят с такива количества Very Happy В крайна сметка всяка мама си решава сама, нали Very Happy

го^re
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pinko_bl написа:
Не съм съгласна, въпреки че съм чувала за американките, че не дават никаква вода на бебетата си докато не навършат 6 месеца. Мисля, че не е правилно, защото освен, че детето бързо се дехидратира, липсата на достатъно течности затруднява и изхождането (следва запек). Мога да се съглася с теб, само ако кърмата не е поне по 100 мл и отгоре на хранене. Тогава да, но колко кърмачки могат да се похвалят с такива количества Very Happy В крайна сметка всяка мама си решава сама, нали Very Happy

да, всяка решава дали ще бъде кърмачка, а и всяка решава дали ще вярва на една или друга книга...
относно недаването на вода до 6тия месец и според теб- последвал запек... от опит да кажа, че дъщеря ми, която все още кърмя сутрин, вечер, нощем, а и през деня понякога, никога не е страдала от запек- а до 6 месечна възраст не бе поела нито грам вода или каквото и да е др. освен кърма. така че, наистина всяка мама сама решава за детенцето си...

а! и да не забравяме, че пак по книгите пише, че 87% от кърмата е вода...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pinko_bl написа:

мила ние тежим 10кг и пием сега по 2л, а зимата по 1-1.5 така че може не е страно, но при някой деца многото пиене на вода е симптом за диабет, аз му правих такива изследвания де, няма ни нищо.

го^re
irka
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме на кърма ,и не мога да го накарам 10гр да изпие на денонощие.А педиатърката ни каза да пие поне 110гр на денонощие.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2007 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

irka написа:
И ние сме на кърма ,и не мога да го накарам 10гр да изпие на денонощие.А педиатърката ни каза да пие поне 110гр на денонощие.

irka ама вие сте мъничета...Не се притеснявай нали кърмиш детето .... с млякото си наваксва..

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2007 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Писанка пие много малко вода Sad Особено от няколко дни хич не и се пие Sad

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това вече не е мое мнение, а на човек с образование по темата Cool

Цитат: Г.Кирилова - диетолог
Кърмачето трябва да получава около 150-200 мл течности на кг. телесно тегло дневно. Особено важно е нужното количество да бъде набавено през летния период, както и особено при обезводнявания причинени от храносмилателни растройства например, повръщания, когато загубата на течности и соли от организма е много голяма!

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

av4e написа:
pinko_bl написа:

мила ние тежим 10кг и пием сега по 2л, а зимата по 1-1.5 така че може не е страно, но при някой деца многото пиене на вода е симптом за диабет, аз му правих такива изследвания де, няма ни нищо.

Браво на вас Very Happy . Аз моята не мога да я накарам да изпие и едно шише вода (200 мл) днес.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com