Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1887

Кои са симптомите на раждането?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 4:14 pm    Заглавие: Кои са симптомите на раждането? Отговорете с цитат

Кои са симптомите на раждането?

Независимо, че очаквате раждането на вашето бебе от няколко месеца, може да се окаже трудно да разберете кога започва всъщност раждането. Хората казват “ просто ще разбереш” , но това не е никак успокоително. Необходимо е да тълкувате промените на тялото си с приближаването на раждането. Всяка бременост е уникална, но има много сигнали, които ще ви подскажат, че тялото ви се подготвя за раждането. Все пак те няма да ви кажат кога точно ще започне самото раждане. Попитайте своя доктор/акушерка кога трябва да му/и се обадите и кога трябва да отиде в болницата.
Ето и списък на някои общи признаци на приближаващо раждане:

1) Увеличена вагинална секреция: Обикновено чисто и слизесто течение, но понякога може да е кафяво или розово. Това течение може да се появи заедно с началото на контракциите или няколко дни по-рано. Слузестата тапа, която запушва цервикса по време на бремеността, за да предпази вашето бебе от инфекции, може да се разхлаби и изхвърли. Трябва обаче да съобщите за всяко вагинално кървене на доктора или акушерката си.

2) Смъкване на бебето –придвижването на бебето към таза в подготовка за раждането. Може да стане по всяко време - от няколко седмици до няколко часа преди да започне самото раждане. Ще откриете, че ви е по-лесно да дишате и киселините ви намаляват. Но натискът от главата на вашето бебе върху пикочния ви мехур, може да Ви накара да уринирате по-често.

3) Загуба на тегло: в резултат на промяната в хормоналните нива, можете да свалите от 0.5 до 1.5 кг в седмицата преди началото на раждането. Това е поради загуба на течности, които са били задържани в тъканите на тялото Ви.

4) Болки в гърба : Тъпа болка ниско в гърба, която идва и си отива.

5) Диария, стомашно разтройство, гадене и повръщане: Можете да изпитате едно или повече от тези състояния преди или в самото начало на раждането, често съпроводени със спазми. Това е начинът, по който вашето тяло отговаря на родилния процес.

6) Спукване на водите: това се случва няколко часа преди началото на раждането, но в повечето случаи не се случва преди началото на самия родилен процес. Изтичането може да е продължително процеждане или внезапно бликване на течност от вагината ви. Ако още не сте в болницата, когато се спукат водите, отбележете часа, цвета и количеството течност.

7) Контракции: Те са най-явният знак за начало на ражданете, но често объркващ , заради нередовните спазми и фалшивите родилни болки. Може да сте усетили вече тези “Бракстън – Хикс” или още “подготвителни” контракции по време на бремеността, но ще усетите и увеличение на честотата и интезивността им в последните седмици преди раждането. Можете да усетите, че коремът ви се стяга или натежава. Някои жени ги сравняват със силни менструални или чревни спазми.
Как да различите истинските от фалшивите контакции:
Истински родилни контракции
Появяват се на точни и чести интервали
Периодите между контракциите се скъсяват
Постепенно стават по-силни
Обхващат корема и гърба
Вашата активност не променя котракциите
Цервиксът се разширява и изглажда

Фалшиви родилни контракции:

Често се появяват на неравни интервали
Не се променя периодът на почивка между контракциите
Продължителността им варира
Обикновено са в долната част на корема
Могат да се променят в зависимост от вашата активност, като например ходене-почивка
Цериксът не се разширява и изглажда

Изглаждане и разширение на цервикса: Процесът на скъсяване и изтъняване на цервиксът ви се нарича изглаждане. Разширението ( разтягането , отварянето )му помага на на главичката на Вашето бебе да премине по време на раждането. Вашият цервикс може да изтънее по време на бремеността и дори да се разшири малко по време на последните седмици, но когато раждането наистина започне, изглаждането и разширението обикновено се случват едновременно.

Гнездене: Много бременни жени получават внезапен прилив на енергия преди да започне раждането и искат да се погрижат за домакинството или да подготвят дрехите и стаята на бебето и дори да излъскат пода на кухнята.

След като сте се чувствали уморени толкова много седмици, е лесно да се поддадете на импулса, но помнете, че по-важно да съхраните цялата тази енергия за процеса на раждането.

Тъга - когато раждането се превръща в близка реалност, някои жени изпитват чувство на загуба на интимната връзка, която са имали с бебето си. Появява се и загубата на интерес към самата бременост.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natalcheto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Галя Гицова ,искам да ти благодаря за тази тема new .В момента точно от това имах нужда,защото се притеснявах че нямам никакви симптоми,че наближава раждане.Макар че някои от изброените ги нямам.При мен например изведнъж ми става гадно,все едно че всеки момент ще повърна.Чувствам тежест долу ниско в корема.Разбира се,често ходя до тоалетната.Има я тъпата болка в кръста.Може би защото вече наближава края,се чувствам изморена и почти постоянно изпитвам нужда да си легна и да поспя new .Има го и голямото желание всичко да е чисто new и подредено new.И понякога дори не ми се яде new.Нормално е да чувствам всичко това,и сега остава само да стискам зъби new и да чакам края. new

го^re
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Мар 10, 2007 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен ги имаше всички симптоми, но бебка така се беше заинатила, че трябваше да предизвикат раждане Razz

го^re
doni78
Редовен

Местожителство: Rousse

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като и на мен ми предстои първо скорошно раждане,това е много важна информация.Много мерси.Успех на всички които също като мен ще раждат скоро Very Happy Very Happy Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Jessy
Сериозен

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте бъдещи мами искам да споделя с вас как бе при мен родих миналата година на 13.05.Бях прочела доста неща а и ми предстоеше първо раждане а бях на 32г та предни ден нищо особено вечерта в 1 .00 ми падна тапата и се появиха не след дълго болки.Но от това което бях чела трябваше да минат доста часове до раждането и болките и контракциите ставаха по силни но аз смятах че трябва да изчакам.Към 4.20 мъжът ми настоя да се приготвям за да ходим в болницата а аз му казах нека да минат още няколко часа да стане поне 6 и тогава че какво ще кажат в болницата нестига на възраст ами и при първите болки идва.Но добре че той настоя и в 4.50 бяхме пред болницата.Е контракциите бяха по на често но не през интервалите по книгите.Докато попълнят необходимата информация за приемането мив болницата аз започнах да имам все по силни и по на често болки .Ведин момент приемащата ме явно забеляза изражението на лицето ми и ми каза хаиде да те пригледаи след няма и 30секунди се обади по телефона и каза:подгответе екип бързо че една мама ражда.И впринцесата ни бе родена.После съпругат ми сподели че доки му казала че за малко и можело да родя в къщи Very Happy Ааз чаках по силни болки и добре че послушах съпруга си.Дано не ви отегчих. Късмет и леко раждане.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
genova
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Май 13, 2007 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

desixxx написа:
При мен ги имаше всички симптоми, но бебка така се беше заинатила, че трябваше да предизвикат раждане Razz

И при мен беше така.

го^re
Lady_FreshH
Пристрастен

Местожителство: РУСЕ

МнениеПуснато на: Пон Май 14, 2007 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз искам да питам нещо по-опитните,веднага ли започват контракциите след като изтекат водите?Ами ако са започнали силни контракции а водата не се е източела,какво да правим?

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com