Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1723

Нощното хранене

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  

Как да спре да се храни през ноща, имаме силни колики
Остави го да плаче
0%
 0%  [ 0 ]
Давам му вода
100%
 100%  [ 19 ]
Общо гласове : 19

Автор Съобщение
genova
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 6:52 pm    Заглавие: Нощното хранене Отговорете с цитат

Извинявам се казвам се Ана и си кърмя детето.Благодаря на всички за съветите колкото до коликите пробвала съм почти всичко. Намерих му капки Англия те горе долу му помогнаха докато не сварши шишенцето и пак рев.Казаха ми че коликите продължават до 3месец но болките му продължават и през целият 4месец.Кога ще спрат че да може и малкото ангелче да си почине вече new

Последната промяна е направена от genova на Сря Фев 28, 2007 4:04 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ZLATNA
Сериозен

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами храни си го, аз също вече три месеца си храня редовно в 3 часа, но после си спим сладко сладко до към 9 Cool

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Противно на мнението на доста майки ще те посъветвам да си го храниш.Детето само ще спре да се буди когато му дойде времето.И Вики доста време се будеше нощем,но постепенно спря.Всяка седмица удължаваше спането с по половин час докато започна да се буди направо сутрин.А ти кърмиш ли?Ако да сигурна ли си,че му стига храната щом пищи така?Не съм отговорила нищо в анкетата защото го няма моя отговор.А може да плаче и заради мокър пампезс или нещо друго.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега прочетох,че имате и силни колики.Когато Вики имаше колики точно по това време на нощта много я болеше коремчето,така че може и да е от това.Когато му минат коликите постепенно ще отвикне.Имай търпение.

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Писанка не се е събуждала нощем да яде-дори и като беше на няколко дни Smile спеше си по цяла нощ Laughing
но щом твоя бебчо иска да яде-давай му Laughing и аз мисля като Яница че той сам ще се откаже Laughing Пробвала ли си да увеличиш последното хранене-може така да се засити Wink

го^re
Ая
Отличник

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В никакъв случай бебето не трябва да се оставя да реве. Това е садизъм и нечовешко отношение към едно човешко същество. Съжалявам, че съм толкова рязка, но нищо не ме възмущава повече от родители, които оставят беззащитните си деца да се дерат от рев.
Сега по темата. Не пишеш дали кърмиш или сте на АМ. Моят Калоян е на 9 месеца и все още се буди нощем да се кърми. Мислех, че като стане на 4 месеца ще спре нощното хранене, но уви, даже започна да се буди по-често. В последствие започна да се буди по-рядко. Незнам дали го прави, защото е гладен или просто се гушка. Моят съвет е да продължите с кърменето нощем (ако се кърми). Знам, че е малко тегаво да ти се разкъсва съня, но това е да си майка.

го^re
Vessi
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Към 4-5 месец успях да го отуча да суче в 2-3 часа през нощта,но уви беше само за 1месец.Сега продължаваме по старата схема,кърмя и в 23-3-6часа,само мир да има.Това е и единствения вариант да спя в промеждутаците .От скоро придобива и друг навик който не ми допада, да играем и бърборим към 3-4 часа,но какво да се прави...след 1час игра заспиваме пак.

го^re
paci
Начинаещ

Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами мили мами да не ви плаша,ама синът ми се будеше през нощта докато навърши годинка.Дотогава всъщност го кърмих и предполагам,че на това се дължаха и буденията.Признаваше само цица и нищо друго.С шишетата започнах едва,когато спрях да кърмя и тогава и той спря да се буди нощем. Не ми е искал нито мляко,нито вода.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си мисли, че ако не се храните нощем, няма да им аколики и няма да плаче. Нали ще е гладно милотои пак ще плаче. Водата само ще измести процедурата с половин час. Ако си чула - не го храни нощем, за да си почива коремчето - грешно е! Храни си го и просто чакай да преминат коликите. не знам дали даваш нещо за колики. Гергана я спасяваше единствено мехлемчето на Бебинос. Мажех и коремчето и върху пижамката слагах само на коремчето едно вълнено пуловерче. После я гушках, за да се затопли по-бързо пупата и много бързо заспиваше така.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз моят син го оттучих да яде нощем между 3я и 4я месец,по съвет на педиатърката.Първо премахнахме храненето в 3 часа,отне ми една седмица.Дими се събуждаше в 3 уж гладен,аз го гушвах,облягах се на една удобна възглавница на спалнята и така стоях до 6 часа когато го хранех и той си спинкаше сладко сладко в мен.След 1 седмица просто спря да се събужда.И не мисля че е бил гладен щом си спинкаше по 6 часа непробудно.След1-2 седмици Дими спря да се събужда и в 12,първоначално го будех да яде,но после спрях.После почна да спинка до 7 сутрин.И така от 4я-5я месец насам Дими си спинка от 22 до 7 горе-долу.И сутрин винаги е много весел като се събуди,жизнен и готов за щуротии.

го^re
BBBOBI
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му ли даваш нещо за колики има чайчета .С какво го храниш с кърма или ам.Ние сме на 11месеца и още се буди ,че е гладна и водата не помага, само сокчета.Изпива 200гр сок и пак заспива.

го^re
genova
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм авторката на тази тема,но нещо обърках-исках да добавя отговор но смених заглавието на темата.Моля да ми простите,но още не мога да разбера как да се справям.

го^re
Galinche
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Николета от малка спря да суче през нощта, давах й чайче ако се разбуди. Но преди известно време се уплаших,че се отбива и сега й давам да си суче като се разбуди. И на мен доста често ми се струва,че я боли коремчето и още й давам Еспумизан. Уж сме големи за колики, но като плаче и свива краченца- все си мисля,че е от коремче....

го^re
genova
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alex76 написа:
Писанка не се е събуждала нощем да яде-дори и като беше на няколко дни Smile спеше си по цяла нощ Laughing
но щом твоя бебчо иска да яде-давай му Laughing и аз мисля като Яница че той сам ще се откаже Laughing Пробвала ли си да увеличиш последното хранене-може така да се засити Wink
Пробвах да му давам АМ последното хранене,но пак се буди кам 2-3-4ч. и освен цица друго не признава,на детската консултация като ходим ми казаха че е много пълен и че цял живот щял да се бори сас килограмите си? Тои е на 4месеца и е 7.5кг затова искам да му спирам поне нощтното хранене

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

genova както бях писала по-горе няма нищо страшно детето да не яде нощем.Моето момче също беше по-едричко и затова педиатърката ме посъветва да не го храня нощем и аз съм доволна че я послушах.Просто трябва да проявиш търпение когато решиш да спреш и да компенсираш нощното хранене с повечко гушкане и нежност по това време на денонощието за да привикне по-лесно детенцето към новия режим.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com