Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1686

МЕЖДУ ТЕСТА И ОВУЛАЦИЯТА
Иди на страница 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 10:46 am    Заглавие: МЕЖДУ ТЕСТА И ОВУЛАЦИЯТА Отговорете с цитат

Скъпи дами,в тази тема бих искала да си говорим за всичко,кой -как прекарва свободното си време или изобщо времето си...Какво обичате да правите,изобщо всичко което ви вълнува....МНого бих искала да се опознаем и заедно да направим така че да ни е по леко между теста за бременност и овулацията......Много ще се радвам да обменяме опит във всичко ,да си помагаме и подкрепяме в трудни моменти....нека тази тема бъде вашият пристан за всичко което ви вълнува,а който може ще помага new МНОГО се радвам че ви открих и че сте вече част от моето ежедневие,пращам ви голяма прегръдка и очаквам да се включите new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maggi4ka
Начинаещ

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Красунка!! new И аз като теб съм новичка тук и ми се ще да споделям с някого тревогите и притесненията си. Поздравявам те за темичката! Wink Знаеш ли, хващаш ме точно в момент когато съм отново нетърпелива след овуто. На 07.03 трябва да дойде лелката, а как ми се иска да ме пропуснееееее. new
Забравих да ти се представя. На 24 години съм. Казвам се Магдалена (Маги) и от 2 години бебеправим с мъжлето. Имах хламидии, но вече ги няма и този месец след 2 + теста за ову и яка работа Embarassed се надявам да не дойде лелката, щото иначе ще ми се наложи да правя хистеросалпингография. new
Е тва е от мен! още веднъж - браво за темичката!!!
new

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти МАГИ че се включи,вече си мислех че никой няма нищо да напише тук и съжалих че направих темата,докато не се включи ти new Голяма прегръдка за теб...Аз се казвам Красимира на 28 години,ние се мъчим от 7-8 месеца...дано този месец не ти дойде. Very Happy и аз този месец съм една проблемнаааа...Трябваше да ми дойде на 8 или някаде там защото аз съм с нередовен цикъл но все още не ми е дошло...Миналата седмица ходих на лекар,тя каза че нищо не се виждало и че може да съм избързала с тестовете (понеже правих 2 теста за бременност и двата отрицателни) Каза ми да из4акам една седмица да си направя още един тест и ако пак е отрицателен да започна да пия ДУФАСТОН ( понеже имам нисък прогестерон)за да предизвикам менструация...Незнам какво ще стане...Чета навсякъде в форомите за бременност че ако си бременна имаш напрежение в гърдите,а при мен напрежението е в корема както е предменструално,за това и си мисля че и този път не се е получило но ще кажа тези дни какав е резултата от теста.... new

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

МАГИ, вече не помня питала ли съм те или не какви изследвания сте правили? Две години са си много време Sad

Krasunkaa, щом имаш нисък прогестерон, трябва да пиеш дуфастона не само за предизвикване на менструацията, а въобще за задържане! При ниски нива на прогестерона, маточната лигавица не се удебелява достатъчно, няма как да „захранва” евентуално оплодената яйцеклетка, която пък отгоре на всичко и няма достатъчно време да се имплантира добре в матката и ето ти проблем със задържането! Според мен дуфастон трябва да приемаш веднага след овулация! Но задължително след доказана овулация, защото ако се приема прогестеронов препарат преди овулация, то той може да я подтисне.

Иначе за темата Wink Аз съм Таня, както е видно на 28 години съм, мъжо е на 30. Опитваме от 3 години и няколко месеца. Имам една неуспешна бременност, приключила в края на 3-ти месец.

Пожелавам по едно сладко и здраво бебче на всички Smile

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗДРАВЕЙ Таня, Аз ДУФАСТОН пия от миналата година по предписание на същата лекарка-тя историята е доста дълга....Аз съм с нередовен цикъл от ученичка ,един ми дойде 2-3 не ,когато отидох на лекар (аз ходя при една лекарка от години и тя е специалист по стерилитет както разбрах по късно)Ми назначиха изследвания при които се установи нисък прогестерон,тогава си нямах хабер за бебе и започнах да пия противозачатачни (които бяха в тази група с повече прогестерон) и ми деистваха много добре,имах редовен цикъл...Миналата година реших да спра с противозачатъчните и да пробваме за бебе,още първия месец бях без цикъл-следователно веднага при лекарката.....Тогава жената много ми се скара защото се бях натъпкала с оргаметрил (самоле4ение Embarassed ) и като и казах йената се хжана за главата....След прегледа стана ясно че курвя и ще ми дойде...тогава ми каза да пия в рамките на 4-5-6 месеца дуфастона за да види как ще съм с него,когато го пия тогава имам овулация....за това го почвам на 13 ден....извинявам се за дългото обеснение но се опитвам по отдалеч да обясня за да стане ясно ...

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Krasunkaa как установяваш че имаш овулация? И на кой ден е?
Иначе е точно така както си го написала, прогестерона действа като противозачатъчно когато се приема преди овулация!

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаеш ли Таня сега като прочетох още няколко пъти мнението ти се сетих нещо....Ноември месец не пиех ДУФАСТОН правих си тест за овулация и на 16-ия ден излезе положителна...Декември започнах Дуфастона на 13-ия ден и тестовете за овулация излязоха отрицателни,все едно нямам овулация през целия период....За това май кат се замисля наистина си права и трябва ако го пия да е след отчетена положителна овулация....благодаря ти много за просветлението... new А относно приемането на медикамента и тя ми каза че трябва да го пия и че дори и да забременея мога да го приемам до 3-ия месец,яжно искаше да го вземам няколко месеца да спра за да отида пак на преглед Wink БЛАГОДАРНОСТИ

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, задължително пий дуфастона СЛЕД доказана овулация.
И да лекарката ти е права - пие се до 12 г.с. от бременността, т.е до края на трети месец!

Стискам палци този месец да е успешен за теб!

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаех си аз че всички тук сте готини и винаги има какво да се научи new new

го^re
ster.poly
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте момичета,искам да Ви пиша провокирана,от това,че се съветвате кога да пите дуфастон,аз съм много портив самолеченията,още повече аз имах подобни на вашите проблеми,бях се отчаяла ужасно много и не исках дори да общувам с хората,смелост и кураж ми даде една лекарка казва се Д-р Тодорова тя е ендокринолог,работи на частан практика в МД и е един от най добрите специялисти в Бг,незнам какви са Ви проблемите и дали сте си правили изследвания на хормоните,но ако не сте най-добре е да започнете от там,след като се запознах с въпросната лекарка тя ми обясни на дълго и широко какво да правя и ме изпрати при един от най-добрите лекари занимаващи се със стерилност а именно Д-р Коларов,след една година ежемесечни ревове и депресии,една сутрин станах и видях двете чертички,благодарение на тези хора,и благодарение на Господ,трябва да повярвате и тогава всичко ще се нареди,може да Ви звучи шантаво но е така.Ще Ви оставя телефоните на двамата лекари и ако решите може да се видите или поговорите с тях,Борете се до край шанс има за всики.
Успех и чакам скоро да се похвалите с хубави новини
Д-р Тодорова 0888408203
Д-р Коларов 0888629818 new

Последната промяна е направена от ster.poly на Чет Мар 08, 2007 5:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
mim80
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви изследвания точно ти назначиха тези двама доктори.
На мене също ми изписа докторката Дуфастон за да ми дойде.Пих го четири дена и след като ги спрях на третия ми дойде, понеже имах доста голямо закъснение.И моят Ме е доста нередовен от ученичка още . Идва ми когато си поиска.Аз съм на 27г. с бебеправенето започнахме от 1г.

го^re
ster.poly
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като начало изследвахме TAT,MAT и TSH,а дуфастон и аз пих,но винаги и само след преглед на ултразвук,много е важно да се наблюдаваш при някой гинеколог за да се знае дали си в овулация дали имаш фоликул и т.н.
така ,че колкото по бързо се разбере защо не се получава толкова по добре.

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте момичета Smile аз Дуфастона го пия по предписание от лекарката понеже при направените хормонални изследвания ми излезе че прогестерона ми е нисък,но просто от Таня тук в форума разбрах че трябжа да го пия след доказана овулация ....Никой не си прави самолечение а и с тези неща шега не бива...УСПЕХ НА ВСИЧКИ

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ster.poli БЛАГОДАРЯ за телефоните,може да потрябват new Би ли казала само къде са тези лекари,от кой град.. Very Happy

го^re
ster.poly
Пристрастен

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и двамата са във София в Майчин дом,но до колкото знам Д-р Тодорва обикаля цялата страна и води лекции.А аз лино съм се запознавала с жени които са идвали при Коларов чак от Варна и Бургас,така,че колкото и да си далеко си заслужава.
Успех

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 1 от 17

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com