Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1531&view=next

Хора на изкуството?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Frida
Сериозен

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 12:00 pm    Заглавие: Хора на изкуството? Отговорете с цитат

Има ли маики,занимаващи се с изкуство?Аз тази година завърших Художествената академия в София,специялност-мода.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствено мога да ти се възхищавам,браво!!!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз съм завършила културология и имам интереси по-скоро към историята на изкуството, но реших да се включа в темичката. Но Фрида Кало ми една от любимите художнички, никът ти има ли нещо общо с нея? Wink

го^re
Frida
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

new Да,има,всъщност дипломната ми работа беше на тази тема.Зада4ата беше-модна колекция на тема:"Моят лиубим филм"
Аз си избрах Фрида,вдъхновява ме и ме провокира.Ти къде си завършила?

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм от друго изкуство - музиката. Завършила съм музикално училище и академия в София с ударни инструменти и пеене. Обичам да разговарям с хора от всички изкуства, защото имаме нещо общо. Изобразителното изкуство честно казано е нещо, което не винаги разбирам, но пък модата ми е интересна. А понякога ми се случва да имам странното желание да направя нещо от глина. Купувам си детска и си правя разни фигурки, аматьорски са, но ми доставя удоволствие.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Frida, на мен също "Фрида" ми е любимия филм. Много интересна дипломна работа си направила. new Завърших културология 2004 -та година в Софийски университет "Св. Климент Охридски";

Последната промяна е направена от daniel4o1982 на Чет Сеп 13, 2007 10:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Признавам, че ме заинтригувахте с този разговор за Фрида Кало и пуснах една търсачка в нета. Намерих доста неща за нея, както и сайт, в който имаше нейни картини. Ще прочета още работи като имам повече време, защото ми стана интересно. Сетих се, че съм гледала документален филм за нея - веждите и са незабравими и видиш ли този образ веднъж няма как да не се подсетиш. Повърхностното ми впечатление е, че е правила много автопортрети и че дори и в други образи, сякаш е рисувала себе си. От това, което видях ми харесаха "Моето раждане" и "Дойката ми и аз" ( ако така се превеждат на български, защото бяха на английски и испански).

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нифада, "Фрида" е много интересен филм и нейния живот също е бил много интересен, била е съпруга не също голям испански художник - Диего Ривера, дано успееш да го намериш. Преди 2 години в София имаше нейна изложба с 2 оригинални картини, не от автопортретите, а натюрморти и много репродукции. А веждите й наистина са запомнящи се. Wink А ти, каква музика правиш? Smile

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече свалих филма. На дивекс е и ще трябва да го гледам на компютъра, защото двд-то не чете дивекси, но наистина ми стана много интересно и довечера моите хора като си легнат ще се заредя пред компютъра.
Аз се правя класическа, съвременна, оперна и понякога записи на филмова музика. Но основното ми занимание е да свиря във филхармонията или в оркетъра на радиото. Иначе пътувам със смесен хор и участвам в оперни спектакли в БГ и в чужбина. Имам и трима ученици по ударни инструменти, а мечтата ми е да си направя частно студио, с всичките необходими инструменти ( ударните са много) и да давам уроци там, защото обичам и ми се отдава да се занимавам с деца.
Даниелчо, образованието ти обяснява защо съм впечатлена от изказванията ти. Наистина ми е приятно да чета каквото си написала, защото рядко се срещат такива стегнати и аргументирани мнения ( малко спам).
Фрида, имам една позната която преподава в художествената академия, но не знам какво - Теодора Стайкова.
Тази тема много ме радва, да знаете. Нека да си я поддържаме и да си говорим за такива неща като художници, композитори и т.н., защото съм уморена от злободневни теми.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada, браво, прекрасни занимания. Аз съм разбира се лаик, но почитател на класическа музика. А, наистина много хубава и приятна темичка.

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А когато си завършил културология, с какво точно се занимаваш?

го^re
Frida
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се 4е темата ви допада,аз също се надявам да се задържи дълго,защото от известно време няма с кои да си говоря по тези теми new

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да родя бях стажант в една кантора, а сега понеже не мога да отделям толкова време за работа, за да съм с малката, работя в една фондация. Wink

Последната промяна е направена от daniel4o1982 на Чет Сеп 13, 2007 10:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ми беше ако трябва да работиш по професията си, какво би работила.
Иначе според мен работата ти и сега е интересна, но сигурно и много натоварена и дори тъжна на моменти.
Неравностойно положение означава ли социално слаби? Би ли могла например да ме свържеш с някое семейство, което има по-големички деца ( не бебета като нашите), за да им давам дрехи, обувки и други неща, от които биха имали нужда? аз изпращам по домове, но ми се иска да давам на някой конкретен човек и да знам, че съ била полезна.
Тази вечер ще гледам филма за Фрида и утре ще споделям впечатления. Но докато гледах картините забелязах, че на няколко от автопортретите си е рисувала другия обект на мястото на третото око. Наскоро изкарах първо ниво на курс по рейки и за това съм настроена в тази посока.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами може би точно с това, с което се занимавам бих искала да работя (макар че не е особено доходно), бих останала и в Университета на научна работа, ако имам възможност.
Пожелавам ти приятно гледане довечера, дано да ти хареса.
А на всички бих препоръчала единмного интересен френски филм, който гледах преди няколко дни - He Loves Me... He Loves Me Not с Одри Тоту.
А, когато имаш време пиши малко повече информация за този курс по рейки.

Последната промяна е направена от daniel4o1982 на Пон Сеп 24, 2007 2:58 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com