Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1482&start=90

за мъжете и техните майки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За щастие живеем отделно и нямам такива проблеми. Даже мъжът ми (отпреди да ме срещне) е научил майка си да не му звъни прекалено често (в противен случай я майтапи, че ще си надхвърли квотата на обажданията). Говорим си с родителите ако има нещо важно или периодично се чуваме за “Как си?” - но само толкова често, колкото ни е приятно без да ни досаждат. Разбирам ги, че са родители и се притесняват в някои ситуации и ги щадя – напр. след като сме били на дълъг път пращам и на свекърва ми, и на майка ми SMS-и, че сме пристигнали добре. Във всяка минута да знаят, за да са спокойни, е прекалено (бих се помайтапила не искат ли направо GPS да ми монтират).
rali-m и ISSETO, ако бях във вашата ситуация, сигурно и мен щеше да ме дразни. Не знам какво щях да направя – може би спокойно и добронамерено ще обясня на съпруга ми, че не ми е приятно да се споделят наши съкровени неща, пък било то с майка му. Rolling Eyes Иначе за друго – нека си говорят. А ако ще си “играем на обидени” с родителите, щях да им изнеса един театър колко пък мен ме обиждат въпроси от рода “Нахранихте ли се, маме, нали не сте гладни?”, “Какво облече, да не ти е студено днес?” – ще кажа, че щом ни ги задават, значи ни смятат или за малки деца, или за малоумни… а трябва да се държат с нас като с големи хора, които могат да се грижат за себе си. Като тийнейджърка съм прилагала тази тактика – действаше Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rali-m
Пристрастен

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

belladonna написа:
За щастие живеем отделно и нямам такива проблеми. Даже мъжът ми (отпреди да ме срещне) е научил майка си да не му звъни прекалено често (в противен случай я майтапи, че ще си надхвърли квотата на обажданията). Говорим си с родителите ако има нещо важно или периодично се чуваме за “Как си?” - но само толкова често, колкото ни е приятно без да ни досаждат. Разбирам ги, че са родители и се притесняват в някои ситуации и ги щадя – напр. след като сме били на дълъг път пращам и на свекърва ми, и на майка ми SMS-и, че сме пристигнали добре. Във всяка минута да знаят, за да са спокойни, е прекалено (бих се помайтапила не искат ли направо GPS да ми монтират).
rali-m и ISSETO, ако бях във вашата ситуация, сигурно и мен щеше да ме дразни. Не знам какво щях да направя – може би спокойно и добронамерено ще обясня на съпруга ми, че не ми е приятно да се споделят наши съкровени неща, пък било то с майка му. Rolling Eyes Иначе за друго – нека си говорят. А ако ще си “играем на обидени” с родителите, щях да им изнеса един театър колко пък мен ме обиждат въпроси от рода “Нахранихте ли се, маме, нали не сте гладни?”, “Какво облече, да не ти е студено днес?” – ще кажа, че щом ни ги задават, значи ни смятат или за малки деца, или за малоумни… а трябва да се държат с нас като с големи хора, които могат да се грижат за себе си. Като тийнейджърка съм прилагала тази тактика – действаше Smile

Много благодаря за съветите, резонне, ще пробваме нещо...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето, за това говоря. Вие поне сте "отделили" отрочетата от майките им, но моя е залепен с С200 явно и ако скоро не се променят нещата ще си живее сам с тях....
П.П. Беладона, как би показала, че си засегната от подобни коментари, посочени в поста ти?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
П.П. Беладона, как би показала, че си засегната от подобни коментари, посочени в поста ти?

Обикновено първо пробвам с добро… ще обясня най-нормално, че наистина с такова поведение ме карат да се чувствам като неопитно дете (че за друг може да не е така, но аз се чувствам така) и това наистина ме обижда, защото мога да се грижа за себе си и за семейство и съм го доказала – вижда се, че не ходим гладни, окъсани и мръсни, знаем вкъщи кое-как да подредим и т.н. Ще помоля най-нормално да редуцират тези въпроси – хубаво е родителите да ги е грижа за теб, но в нормални граници, а не да се държат като че ли нищо не знаеш и не можеш и нищо от бита не ти е ясно. Ако не се разберат от дума, вече ставам по-остра – на такъв въпрос ще измисля някакъв малко троснат “отговор”, който да покаже, че въпросът е неуместен: “Абе аз да не съм 1-ви клас” или нещо според случая. А като ме доведат до състояние, от което да ми накипи съвсем, за да не кажа тежки думи затварям телефона (или ставам и излизам от стаята) – естествено първо се сърдят, но после явно се замислят, откриват и своите грешки и резултатът е, че стават съобразителни.
Е, то винаги е до човека и до ситуацията… надявам се моят опит все пак да е от полза на някого, нали затова сме тук, във форума - да споделяме.
А, и още нещо - вярно, че по-възрастните са живяли повече, съответно натрупали повече и опит, и нерви, но не пречи да им припомняме, че и ние, макар по-млади, сме живи хора и също имаме нерви и чувства и не сме издръжливи до безкрайност.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

Местожителство: гр.Добрич, по настояще гр.Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 4:24 pm    Заглавие: Re: за мъжете и техните майки Отговорете с цитат

rali-m написа:
Кажете ми, моля ви, има ли нечий друг съпруг, който всеки ден да се обажда на майка си по телефона? И дразни ли ви това?

Моя е така и страшно ме дразни, защото тя все нещо дрънка и след това се караме за тъпотии,ежедневните битовизми я интересуват свекито..толкова елементарна женица е, а аз се вързвам на тъпотиите и..

го^re
Фантичка
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята за щастие живее мноооого далече от нас.Но дори и в редките случаи,когато се видим намира с какво да ме подразни,ама нали е за малко стискам зъби и си мълча.После си го изкарвам на сина и.Знам,че така не е правилно,но какво да направя.Не мога да и се "озъбя" директно.А пък той все пак и е син,може да и каже всичко. Confused

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Олеееееее ми аз кво да кажа? В понеделник им съобщихме най-накрая, че чакаме бебе. Нашите реагираха нормално, ноооооооооооооо свеката и майка й.....
Било СРАМОТА! Как можело, това не пораснало още, а ние второ чакаме (разликата ще им е 2.2 г). Нападнаха мъжа ми, че няма акъл на това тежко време да прави второ дете, още повече с такава малка разлика е много трудно да се гледат, щял само попари да прави и памперси да сменя....и ей такива....И много са разочаровани, че не сме им казали по-рано, а сме ги поставяли на равно с приятелите ни. Как можело да крием толкова дълго време. И като разбраха, че и първите 6 месеца не съм могла да забременея, направо изкукаха. Значи ние сме правили бебе от толкова време и близо 1 г сме имали планове, които не сме споделили....Заканила съм се, че ако още веднъж свекърва ми каже, че е засегната, че разбира чак сега и е срамота да имаме дете, ще и обясня някои неща, които явно не са и ясни или е забравила.....

го^re
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наща много мрънка че от 8 години нямаме деца, а сега като стана се охълца и даже още не ми е казала честито или много се радвам а за нашите да не говорим, непрестанно все ровеше в темата за бебе а сега като има на лице, тя си подви опашката

го^re
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant направо ме изумяваш... С какви хора си обградена и как въобще се справяш? То ту едните, ту другите. А съпругът ти какво прави в такива моменти? Ако е моя ще ги вдигне във въздуха-много мрази да му се месят. Та те ли ще казват кой кога да ражда...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rali-m
Пристрастен

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Олеееееее ми аз кво да кажа? В понеделник им съобщихме най-накрая, че чакаме бебе. Нашите реагираха нормално, ноооооооооооооо свеката и майка й.....
Било СРАМОТА! Как можело, това не пораснало още, а ние второ чакаме (разликата ще им е 2.2 г). Нападнаха мъжа ми, че няма акъл на това тежко време да прави второ дете, още повече с такава малка разлика е много трудно да се гледат, щял само попари да прави и памперси да сменя....и ей такива....И много са разочаровани, че не сме им казали по-рано, а сме ги поставяли на равно с приятелите ни. Как можело да крием толкова дълго време. И като разбраха, че и първите 6 месеца не съм могла да забременея, направо изкукаха. Значи ние сме правили бебе от толкова време и близо 1 г сме имали планове, които не сме споделили....Заканила съм се, че ако още веднъж свекърва ми каже, че е засегната, че разбира чак сега и е срамота да имаме дете, ще и обясня някои неща, които явно не са и ясни или е забравила.....

Какви хора са това??? Как може така да се държат!!!Колко семейства искат да имат дете, а не се получава, а те???Това е щастие!!!!
Гледайте вие да сте щастливи и се радвайте на децата!!!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
kemal4o
Пристрастен

Местожителство: петрич

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя звънни поне два пъти в седмицата но като се разприказват не мога да ги слушам.

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kemal4o написа:
като се разприказват не мога да ги слушам.

Да,все пита:"Ко прай детето?Спа ли?Яде ли?Вие какво ще ядете?Ааа,спите ли?" и като каже "Тъй ли?" или "Ама защото тъй?" направо ... new Всеки път едно и също , всеки ден,а понякога и по няколко пъти на ден ...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 7:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Говорим безплатно и на ден по 5 пъти все се обажда да пита "какво правите- как сте", от това лицемерие ми се повръща..

го^re
makika
Отличник

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 7:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле,леле мами не сте за завиждане.Такъв тормоз вярвайте няма да издържа,всяко нещо трябва да си има граници.Моя съпруг звъни на майка си когато има да казва нещо,а през другото време на порядъчни интервали.Което не означава че не я уважава.Но пък моя съвет в такива случаи момичета е да си "седнете на глухите"и да не ви пука new .Иначе само се тормозите,а оная си спи спокойно. new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com