Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1402&start=30

Телефонни измами-пазете се!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tedi_ivanova
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На бабата на Ицо миналата седмица са и се обаждали , ревящ мъж по телефона , казал че е племенникът и Сашо (а тя наистина има такъв) и бил блъснал дете , то било в Пирогов и му трябвали пари , ама тя бабата взела че дала телефона на сина си и той го оправил оня Twisted Evil

Вижте аз на какво попаднах:

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/--General--/misc/tmintov/1%20Zapoznawane%20s%20mnimia%20bratovched.mp3 http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/--General--/misc/tmintov/8%20Razdiala%20s%20bratovcheda%20che%20mi%20pisna.mp3

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Dessita
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Измамници колкото искаш, те от години действат....
Аз имам една смешна случка, ама колкото и да е смешна толкова и тъжна...
Та, 92ра-93та гидина някъде беше. Тогава живеехме при баба ми. И кабинетът на татко беше в същата кооперация. Звъннала някаква и казала на баба ми, че се е разбрала с доктора, баща ми, да му продаде 50 кг захар, ама по-евтино. И първо трябвало да ги плати. И баба ми вади и плаща.Ама нали е лакомия вика айде да дам за още 50 кг за една съседка. И дава...познайте, дали има захар ...беше се поболяла бабето след това от яд.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Руми
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

при нас звъняха преди седмица на GSM-а на мъжо, но толкова сме се наслушали на всякакви истории покрай нас и от ТВ-то, че той изобщо не се разправя.а някой по-нагоре беше споменал за банките ....... обраха баща ми 2 пъти няколко часа след като тегли пари от банката,а 3-тия само са замервали колата му с някакъв стол посред бял ден на централен булевард в града,пред сума ти и хора на улицата, след като е излязъл от банката, и при положение че е бил единствената преминаваща кола,едва ли е грешка. така че вероятността да изтича информация и от там е твърде голяма.няма да кажа името на банката тук, защото не знам дали е редно, но ако някоя от вас се интересува може да ми пише на ЛС

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние имаме два такива случая: Първият път звънят на дядото на съпругът ми, а той е доста възрастен човек. Представят се за съпруга ми и дядото нали не дочува добре се вързал, че е внукът му. Отсрещния глас му казва, че бил в ареста, станала катастрофа и видите ли "мъжът ми" не искал да ме тревожи, защото съм бременна. Затова му звъннал на него, ако може да му даде по "куриер" 3000 лв. Обаче дядото нямал толкова и поискал от сина си /вуйчото на мъжът ми/ , добре че той се е светнал, че става нещо нередно. Звъннали в полицията, причакали мнимия куриер и го арестували, но разбира се резултат никакъв после. А дядото само дето не получи инфаркт, беше вдигнал много високо кръвно.
Вторият случай пак звънят на някакви далечни роднини на мъжът ми, представят се за него и им обясняват, че изпращат от чужбина някакъв колет, трябвало да отидат незная в кой град беше, пак трябваше да дават някакви пари. Лошото е , че те се бяха вързали и в една зимна вечер навръх Коледа бяха тръгнали, но наполовината път им става ясно, че са ги излъгали. Накрая го отнесе мъжът ми, те не можеха да повярват, че някой ги е изиграл, а се имат за интелигентни хора с престижни професии, но явно не са гледали ТВ.

го^re
beni_vasi
Сериозен

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първият път когато попаднах на тези измамници, беше като прочетох статията във вестник "Труд" и на другия ден лежа си аз на леглото на вилата и ми прозвънява на няколко пъти телефона. Обадих се накрая и чувам глас: "Здравей, не ме ли позна?" и аз - "не, кой си ти?".
той - "аз съм твой близък роднина. Сети се де".
аз - "ааа, от моето село ли?" В първия момент ми заприлича на гласа на братовчед ми, но с него не бях се чувала от 2-3 години.
той - "да, точно той".
аз - "Дидо или Христин?"
той - "Дидо" и "да знаеш че съм закъсал и ми трябва ваучер за 5 лева" .
И тогава ми просветна, че всичко е фалш, заслушах се в думите му, че нямал пари, а спешно му трябват, и в същото време направих асоциацията, че това е цигански глас и моите братовчеди никога няма да ми се обадят за такова нещо. Първо единия се ожени вече и се виждаме като отида аз на село, а другият има достатъчно спестявания да ми звъни.
При което му казах, че ще му дам парите, но му казах че ще му е трудно да се видим, при условие, че живее в Добрич, а аз в Бургас и ще му трябват много повече пари, за да дойде и да му дам тези пет лева. При което той ми трясна телефона.

А вторият случай беше у дома, този път той звъни и пита отново дали съм се сетила кой е?" и аз му викам да, сетих се. И той, пак, че катастрофирал, блъснал и дете и имал нужда от пари, за да го пуснат от ареста. А аз му викам - "Че кога излезе от затвора бе, Гошо, че успя да блъснеш и дете" и той пак ми тресна телефона.

Май с мен не успяват нещо тези гадове!!!

го^re
petq_d
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На свекърва ми са й звъняли,като тя почти се вързала,но добре,че бил свекър ми-грабнал телефона и ги наврял в миша дупка Laughing
Скоро ми се случи следното-получавам смс на мобилния от интернет - "Моля,обадими се на този номер(и изписан някакъв мобилен)".Много се зачудих и отговарям аз чрез смс от интернет на същия този номер - "На кого да се обадя?".Та отговор не получих.Викам си тези и по мобилните са почнали да пробват.Ако беше мой познат най-малкото името си щеше да напише.

го^re
katia_dim
Редовен

Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и на мен ми се случи вчера....
обажда ми се една жена:"Честито, вие спечелихте плазмен телевизор...за да разберете как да си получите наградата обадетет се на едикои си номер и ще ви обяснят". Аз се усъмних първо защото ми каза, че томболата се разигравала съвместно мтел, вивател и техномаркет, а пък ми диктува номер на глобул за връзка. Та звъня аз на въпросния номер и отсреща една ромка на развален български ми обяснява, че трябва да купя валчер за 50 лв., да и дам кода за да можели те да си платят на куриера, който щял да ми достави наградата.Е как да повярваш на такава измишльотина?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Златомира Пенчева
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sinna написа:
Току-що ми звъни телефона и някакъв започва да ме разпитва как съм. Като попитах кой е, той ми казва:" Нямаш ли роднина в чужбина?" Казах" Да Митко" Тогава ми каза, че е той. За сведение казох първото име за което се сетих ,защото нямам подобен роднина. Помоли ме да му взема валчер за 20 или 50 лв и щял да ми ги върне след няколко дни. Обещах и му казах да звънне след 40 минути .Целта ми беше да го задържа на телефона да му свършат минутите на идиота. Ще му кажа цифрите на използван вече ваулчер на Глобул, макар че иска на Вивател, а незнам има ли разлика по броя на цифрите. Явно номерата им още вървят, затова внимавайте момичета.

Ей тъй изгърмя мойто свеки с 50лв.

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То пак добре,че са 50лв,има хора с хиляди гърмят...ама и на тях де им е акъла new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com