Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1380&start=15

Как се справяте с дългото чакане?!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На фона на вашите наистина големи МЪКИ, моето е незначително, дори само поради факта, че вече имам едно дете, но така ми се иска второ.......
Преди да забременея с малката и понеже първият месец не можах, веднага се притесних и отидох на лекар, да попитам ЗАЩО не мога? Майка ми и свекърва ми са забременели без да искат, само от един полов акт, при който мъжете са решили да се направят на МЪЖЕ. Съответно аз си бях внушила, че и при мен ще е така - с един секс и готово....да не говорим, че цял месец сме го правили това бебе и то все през ден, два....беше ми НЕВЪЗМОЖНО да не съм бременна, толкова бях сигурна, че като ми дойде и не знаех къде се намирам, все едно съм изгубила нещо, което никога не съм имала.
При прегледа гинеколога ми каза, че имам малко по-сериозно срастване на едната тръба и по-малко на другата, но трябва да се направи лапароскопия, за да се види точно как стоят нещата. Първо ми каза, че 1 месец опити нищо не е, и ми даде календар, на който да записвам температурата си, за да видим най-напред дали имам овулация.......и ако имам и пак не съм бременна, ще продължим с изследвания, няма да губим време. Да, обаче аз втория месец забременях, макар, че изобщо пък не вярвах, че може да ми се е случило. То като ми казаха, че имам срастване, нищо добро не очаквах....и сега се чудя.....понеже се опитваме да второ.......да не би сега срастването да ми влияе да не мога да имам второ дете....???
Моля ви кажете ми какво да правя? Нямаме особено високи доходи да ходя все по лекари....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamand, сама казаш че на задна няма да стане. Не бе това в кръга на шегата. Не дей бърза толкова, сега има възможност да се роди 2008, а сама казваш, че не е хубаво. Щом първият път си забременяла и сега ще стане, имай търпение. Явно не ти е сега момента за бебе. Ако пък много настояваш отиди поне 1 на а.г за да си провериш това срастване.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами Галка, ние вече спряхме с опитите, заради тая високосна година, ама преди това цели 5 месеца сме опитвали.......И НИЩО!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ме уморите от смях и двете Smile Момичета не се подигравам, просто на такива гинеколози сте попаднали че просто нямам думи. Честно да ви кажа смея се от сърце. Вие нямате никаква вина, такива са ни „лекарите”

Adamand, първо за започна с лошата новина, после ще кара с добрите, че да опитам да те разсмея и теб Smile
За съжаление има едно явление наречено вторичен стерилитет, коеото означава, че дори и да имате деца, това не гарантира че задължително нямате проблеми. Много неща се променят с годините, както при мъжа така и при жената. Хубавото е, че Вие сте пробвали едва от 6 месеца и по твоите думи, съдя че даже нямате 6 опита Wink Рано е още да се притесняваш, много е рано даже! Не ме слушай какво ти приказвам за разни вторични стерилитети Wink

Какво ме разсмя Smile Ами изречението, че цял месец сте пробвали за първотот ти дете Smile абе маце предполагам вече си наясно че сте пробвали един единствен път, пък е възможно и да не сте уцелили овулацията Smile Така че спокойно.

И последно за много компетентният гинеколог със растването на тръбите Smile Миличка гинекологът по никакъв, ама наистина по никакъв начин не може, нито с напипване, нито с ехограф да установи срастване на тръбите, по простата причина, че те са с диаметър от порядъка на милиметри. Щом си забременяла едва ли имаш срастване на тръбите, пък чак и на двете. При сратсване на тръбите единственият вариант за зачеване е ин-витро!

Така че миличка, спокойно! Живей си живота и се радвай на детенцето си. Аз съм сигурна че много скоро ще имаш и второ!

Успех!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами Таня, тя каза, че не може да определи само с палпация до каква степен е срастването, но просто каза, че има такова.... Sad
А за целия месец проби, просто тогава не знаех наистина, че е възможно да не забременееш като правиш секс през 2 дена (понеже знаех, че сперматозоидите живеят 72 ч т.е. винаги е имало в наличност такива, които да атакуват яйцеклетката), а и смятах, че генетично ще ми е "заложено" и аз да хвана от въздуха, както се казва, предвид майка ми....И сега се притеснявам, че няма да мога да забременея с второ, защото и майка не е могла да има... Crying or Very sad
Единственото, което ме успокоява е, че не можем изцяло да приличаме на майките си, защото ако аз съм стерилна като майка ми, значи и мен е нямало да ме има.....ако ме разбирате какво искам да кажа...

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличка, миличка .... успокой се. Smile Ти си ми вторият случай за днес Wink за подобен род обяснения Smile Ама аз не се предавам Wink

Пак ти казвам, с палци по никакъв, ама по икакъв начин не може да напипа сратсване на тръбите. Сериозно говоря и съм сигурна в думите си. А е направо немислимо да ти каже че едната ти тръба е повече запушена от другата - трябва да има рентгенов поглед за да го установи! Щом си забременяла най-вероятно нямаш този проблем!
Такова, нещо като генетическа заложеност мисля няма. Това че майка ти е имала само едно дете, не значи че и ти ще си така. Няма връзка, няма как това да е генетически заложено. Двата организма са съвсем различни!!! Не мисли за подобни щуротии Wink Ще имаш дете сигурна съм.

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant ми като не става да ти пратя мъжа ми?
new Той поне на 4-тия месец ги прави. Embarassed Майтапя се. Я горе главата. Щом имаш едно дете, ще имаш и второ, само го карай по-спокойно, нали ти така ми казваше, когато аз се бях запритиснила защо при нас не става. И въобще не му мисли сага за високосни години. С Иво си правете new пък ще видиш, че сте стане. Ами представяш ли си да се сбъдне твоя кошмар- бебе родено през високосна година, задия ДЕВА и да го кръстиш на баща си по принуда. Ужас. new Нещо май прекалявам, ама се опитвам да те развеселя. Shocked

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелеееееееее Галя, ако това пророчество се сбъдне, ще се гръмна! А ти няма кво друго на кажеш, ся ще видиш като ти се пръкне един лъв да ти изяде ушите Very Happy

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Таня, благодаря, честно да ти кажа, това ме успокоява малко. Аз си мисля, че тая гинеколожка говори така, защото имам лека болка, като ги напипва.......ама наистина, че не е възможно да разбереш какво има вътре, като пипаш отвън...

го^re
Галя Гицова
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adamant написа:
Лелеееееееее Галя, ако това пророчество се сбъдне, ще се гръмна! А ти няма кво друго на кажеш, ся ще видиш като ти се пръкне един лъв да ти изяде ушите Very Happy

А мойте уши! Ще яде на баща си ушите. Той го е правил. Very Happy Абе ти не говори така new , защото ако не ме слуша малката въшка ще я връзвам за парното, пък ако ще да се разчуе. За сега знаеш ли колко е послушен в коремчето ми. Не ме рита, не получавам киселини, не ме е карал да повръщам, ама може пък като се роди да ми скъса нервите, ама пак казвам, ще го връзвам за парното. new

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а-ха, да! Като те погледне с тея големи влажни очи и като каже "тати" и най-много баща му тебе да връзва за парното, поне при нас, тя го мота баща си както си иска

го^re
krasunkaa
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

HARIELA И IVALINA73
Мога да кажа само 4е и аз съм на вашия хал и като четох това което сте писали и ми се насълзиха очите понеже знам как се чувствам и аз при всеки отрицателен тест,при всяка неоткрита овулация....Старая се да не мисля за това и с никого не говоря на тази тема,затова се и радвам много че ви открих....Знам че е тежко,много даже-още по тежко е когато стещаш неразбиране от страна на партнйора и близките...Да ви се оплача от моята майка-в нейно лице не срещам разбиране и подкрепа,имам чувството че тя щом е забременяла лесно и аз трябва така,уж ме подйрепя но с това постоянно питане ме изнервя още повече,защото не се усеща че ми е болна тема....В такива моменти се чувствам много неразбрана и ми е болно...Аз по принцип съм много силен характер,малко труден бих казала и не обичм да говоря много,много за проблемите и още по малко да оиставя да ме съжаляват,но въпреки това страдам и ми е тежко...За това трябва да се подкрепяме и съвсем чистосърдечно ви подавам ръка и ще ви пожелая нека всеки направен отрицателен тест и всяко страдание бъде един ден съвкупност от лош спомен заменен с щастливи незабравими моменти Smile

го^re
elion73
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

напълно те разбирам красунка.И ние пробваме от 1 год и половина и зная за тези отрицателни тестове.Но поне срещам разбиране от съпруга си.А на тази тема говоря и пиша само в форума.Защото знам,че тук сме сродни души и си даваме подкрепа и надежда.Успех на всички чакащи момичета!

го^re
Anjela
Пристрастен

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Горе главите момичета и ние чакаме второто , но аз се отказах от тестове БТ и започнах да си правя ремонт на жилището . Вярвам че господ си знае работата . успех на всички ви желая !!!

го^re
Mim4eto
Пристрастен

Местожителство: Bucuresti, Romania

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Tania"]Няма как, просто трябва да мине.
Най-доброто което можеш да направиш е да не купуваш тестове. Ако си бременна и с тестове и без тестове, ще разбереш Wink

То4но така!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com